Hubnutí a přibírání...

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Hubnutí a přibírání...

Příspěvekod evelina » 23 čer 2005, 08:59

Ahoj, mam dotaz, jestli mate taky nekdo problem s tim, ze nemuzete zhubnout? Ja jsem pred operaci vazila 44 kilo a bylo mi strasne, ale ted jsem v opacnem extremu, jak jsem zacala jist vsechno, vaha vyletela nahoru skoro o 20 kilo a dost mi to vadi, takze se nsazim zhubnout a porad se nedari... Vim ze to jde brat tak, ze mam byt rada, ze je mi dobre a neresit vahu a brat to jako ze mam zasoby na horsi casy, tohle mi rikaji vsichni okolo, ale ja se s tema kilama citim fakt blbe (predstavte si ze behem neceleho pul roku na sebe nalepite treba 15 pytliku mouky, desna predstava)... S jidlem se dost hlidam (tim myslim prijem kalorii), a i presto je telo tim hladovenim pred operaci tak zblble, ze si "do foroty" uklada vic a vic... Tak by mne zajimalo, jestli mate nekdo podobny problem (vim ze vetsina resi opak) a jestli nemate nejake zkusenosti, jak dat dolu aspon par kilo. Uz jsem byla i tak zoufala, ze jsem premyslela o nejakych preparatech na hubnuti (Meridia a pod.), abych se dostala na nejakou normalni vahu a snazila si ji pak udrzet, ale nevim, na chemii moc nejsem :(
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 23 čer 2005, 17:13

Ahojky,
jojo, ja mam problem podobnej. Nez sem onemocnela, vazila sem hodne pres 60kilo (teda ony to byly hlavne svaly:) a jak me zacal trapit crohn, razem sem za par tydnu mela 15kilo dole. Pak prislo zlepseni, ma puvodni chut k jidlu se vratila a asi 12kilo bylo zpatky. Takhle to slo uz parkrat, nahoru a dolu, nedavno sem byla v nejvetsim svym extremu, 48kilo, vyzabla az hruza, moc sem si prala pribrat a ted mam za posledni 2mesice nahore skoro 7kilo a jde to porad nahoru a nemuzu to zastavit. Zatim mi to nevadi, konecne nejsem kost a kuze a je mi po dlouhe dobe zase fajn, ale znam se, za chvilku budu zas na petasedesati a budu na sebe nastvana ze sem to nechala dojit tak daleko.. taky budu vdecna za nechemickej recept jak tu chut k jidlu zastavit:)
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 24 čer 2005, 11:02

Ahoj vsem
ja zase byla vzdy silnejsi, po vypuknitu Crohna 15 kg dolu a po prednisonu zase 25 kg nahoru. Ted jsem na sve puvodni vaze (vlastne o neco mene), prednison uz neberu. Zhubla jsem po vysazeni prednisonu tak, ze jsem se celkem hlidala ve sladkem, tucne nejim a na veceri jsem si davala takove ty koktejly, zasyti to a nema to moc kalorii. ¨Mela jsem myslim Ultra Fit´n´slim, ale nejsem si jista. Je to drazsdi, ale kdyz si date koktejl jen vecer tak se to snese.
Myslim, ze ackoli mam stale nadvahu, dobra vahsa je takova, kde se dobre vitite a muzete pri niu normalne jist.
Je to u nas s Crohnem tezke, ja moc nemuzu celozrnne pecivo a syrovou zeleninu, a pak hjubnete!
Ach jo.
Preji hodne stesti a sily a at se hubnuti dari!
Tereza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tereza » 29 čer 2005, 09:31

Ahoj holky, tak já teda za dva roky s kolitidou nezhubla nic (a to bych měla z čeho:) Spíš mám pocit, že se mi poslední dva měsíce, co mě mrška zase zlobí nafukuje břicho:o/ Od soboty se na mě naštvala, mám teploty a je mi víc blbě a za celou dobu jsem poprvý zhubla (tak 3-4kg), ale protože mě přešla chuť na jídlo a živím se převážně rohlíkama apod:) Takže až se mi vrátí můj apetýt...
Taková anketní otázečka : hubnou jen crohnaři nebo i kolitici?
Zatím pa
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 30 čer 2005, 14:02

Já si držím váhu v pohodě. Možná je taky rozdíl mezi chronem a ulcerozkou. Já mám UC. Při problémech jde váha rychle dolů, z 55 kg tak na 49-50 kg. Po zklidnění zase zpět na 55 kg. Je to horská dráha, chvíli jste dole chvíli nahoře.
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 02 črc 2005, 20:11

Doktoři si zatím nejsou zcela jistí, zda se u mě jedná o Crohna nebo UC, ale jedno nebo druhý mě už trápí dobrých 10 let (teď je mi 21). S váhou to mám úplně přesně jako Katka. Normálně tak 53-55 kg, jakmile se zhorší stav, sjede to až na 49, ale po zlepšení zas zpátky na 55, a to úplně samovolně, jím skoro pořád stejně. Vtipně se vždycky o číslo zmenšujou a zvětšujou prsa :o))
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 04 črc 2005, 10:42

Ahoj, s hubnutím mám také problémy. Nyní se mi po roce zase stav zhoršil a zhubla jsem 6 kg. Našli mi Crohna v tlustém střevě a ráda bych věděla, jaké kdo máte zkušenosti s jídlem. Bohužel se mi stává že nevím, zda mi jídlo sedne nebo ne, zda mám jíst vlákninu, zeleninu, zkrátka nevím. Doktoři mi neporadí. Díky
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 08 črc 2005, 20:39

to keksička:

Ahoj, přečti si nějaké články o stravě tady na stránkách a v knihkupectví se podívej po nějakých kuchařkách pro nemocná střeva. Názory na složení stravy se různí doktor od doktora, hlavní je, že si každý musí vyzkoušet, co mu sedí a co ne. V každém případě je pak dodržování diety, po které je organismus šetřen, základ k tomu, aby se nemoc nezhoršovala a operace oddalovaly.

V každém případě nebude vhodné jíst moc kořeněná jídla, ostrá, štiplavá.. silné slupky ovoce a zeleniny. Prospívají kaše - bramborová,krupičná, ale pozor, někomu nedělá dobře mléko.. Musíš to vyzkoušet.

Mně je hlavně špatně po bublinkových limonádách, alkoholu, ostrých omáčkách, přesmažených jídlech atd. ale především po NEDOSTATKU SPÁNKU.
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 11 črc 2005, 07:50

to keksička:
Ahoj, přečti si nějaké články o stravě tady na stránkách a v knihkupectví se podívej po nějakých kuchařkách pro nemocná střeva. Názory na složení stravy se různí doktor od doktora, hlavní je, že si každý musí vyzkoušet, co mu sedí a co ne. V každém případě je pak dodržování diety, po které je organismus šetřen, základ k tomu, aby se nemoc nezhoršovala a operace oddalovaly.
V každém případě nebude vhodné jíst moc kořeněná jídla, ostrá, štiplavá.. silné slupky ovoce a zeleniny. Prospívají kaše - bramborová,krupičná, ale pozor, někomu nedělá dobře mléko.. Musíš to vyzkoušet.
Mně je hlavně špatně po bublinkových limonádách, alkoholu, ostrých omáčkách, přesmažených jídlech atd. ale především po NEDOSTATKU SPÁNKU.

Děkuji a s tím mlékem jsi měla pravdu, opravdu mi nesedí.
Darina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Darina » 11 črc 2005, 15:30

Ahojky, moc vám všem držím palečky, kdybych mohla, proleju vás bylinkama, třeba by zafungovaly i u vas. :o)
Držte se!!! :)
Leptospiroza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Leptospiroza » 15 črc 2005, 00:34

to bylinkářka Darina:

Já bylinky piju pořád, je po nich příjemně.. Ale jde především o dlouhodobou záležitost a trpělivost. Teď mám nově přírodní kapsle "Grep Grandis", které mají být protizánětlivé a redukují mikroby v těle. Zatím z nich mám dobrý pocit.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 21 črc 2005, 19:08

Leptospirozo, to se zmenšování prsou je bezva. Toho si važ. Mě se bohužel nemá už co zmenšovat. Mám tak malý prsa, že podprsenku ani nepotřebuju. Říkám jim mínus jedničky. :-))))
pilulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod pilulka » 23 črc 2005, 14:48

Ja mam 14 rokov 174cm a 52kg!!ked sa nedari tak 49 je to strasne furt si z vas roba srandu ze ste narkoman a pod.jebelmi tazke saa s tim zmierit.Zacinam mat z toho komplex.Zaujimalo bi ma jak sa s tim Vyrovnavate?
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 23 črc 2005, 22:11

Pilulko, to je těžké, náctiletým je občas zbytečné něco vysvětlovat. S věkem se to srovná. Já vím, to není žádná útěcha. Mě je 27 let, takže nějaké narážky jdou kolem mě. Mám kolem sebe lidi, kteří znají mou nemoc a mají pochopení k mému občasnému hubnutí. Prostě blízcí přátelé a rodina. Ostatní, kterým se něco nelíbí, nebo mají narážky, mě nezajímají. Věř mi, jsou to lidé, co mají spoustu vlastních komlexů a ty jejich narážky házej za hlavu. Jsou to chudáci. Hodně zdravíčka přeje Katka
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 24 črc 2005, 11:29

Ahoj Pilulko,
nic si z toho nedělej. Mně je 22, díky Crohnovi vypadám na 16, mám věčně kruhy pod očima, na rukou jizvy od kanyl a když občas ještě víc zhubnu, slyším to pořád.

Musíš se naučit brát to s humorem, zvykneš si . Držim Ti palce :)
V.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti