Dieta

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
Tereza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Dieta

Příspěvekod Tereza » 13 lis 2004, 16:41

ahoj, mám rok UC, poslední dva měsíce v akutní fázi. Doktor mi doporučil bezezbytkovou dietu (samozřejmě+prášky), ale ta dieta je mi krajně nesympatická. Mám ráda ovoce i zeleninu a spoustu dalších věcí, kterých se teda asi podle všeho budu muset vzdát:´( Někde jsem ale četla, že je to individuální, že každý snáší něco jiného. Nemohli byste mi poradit, jak to poznám? Ja za den sním věcí:) A za jak dlouho se tak můžou dostavit potíže po tom, co sním něco dráždivýho?
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 14 lis 2004, 22:02

Ahojky, ja mam sice MC, ale slysela jsem, ze kdyz snis neco spatneho, je ti spatne cca do pul hodiny, ale je to opravdu individualni, takze bych ti radila zkouset postupne, vis, zavadet novy veci do stravy..mne se treba stalo, ze mi vadil meloun a vzala sem ho podruhy a OK.ale kdyz das denne jednu nevhodnou vec, hned poznas po cem ti je blbe
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 15 lis 2004, 16:28

V nemocnici mi davali enteralni vyzivu. Neleci to, ale lepe na strevo pusobi prasky. Bolesti asi vetsinou jsou kdyz je zuzene strevo, coz zatim nemam tak ani bolesti nemam. Jinak jsem mela dlouho problemy s nadymanim. Nejedla jsem nic nadymaveho a bylo to lepsi.
Nemeli by se jist veci, ktere strevo neni schopno strebat. Dobre je nejist slupky, houby a orisky a mak, ktere telem jen projdou a hezky daji zabrat strevu, ktere se to snazi stravit a ono mu to nejde. Je to jen pomahani strevu, aby se nenamahalo. Primo jidlo nema vliv na navrat nemoci, ale kdyz je strevo v zanetu muze se vice poskodit a prubeh by mohl byt horsi.
Katka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katka » 15 lis 2004, 16:28

Ahojky Terezko,

je mi 26 let a UC mám od roku 2000, tzn. 4 roky. Od první akutní fáze jsem celé 4 roky v relativním klidu. Jíst můžu cokoli. Jen některé potraviny trochu pozlobí ale ne tolik, abych si je odepřela. Hlavně teda potraviny se slupkou - luštěniny, americké brambory, ale také nadýmavé potraviny jako zelí. Trochu zabolí bříško a pak to všechno z tělíčka odchází nezpracované, takže si rychle vzpomenu, když to vidím, co jsem to zase snědla. Ono je to ale individuální. Musíš si postupně odzkoušet, co ti dělá či nedělá zle (samozřejmě až se zánět zklidní). Teď se drž diety!!! Ovoce a zeleninu jím dál - rajčata se dají spařit a oloupat, jablíčko se oloupe, z hroznů se vyplyvnou pecičky...nemusíš se bát. Určitě zjistíš, že hodně potravin, které máš tak ráda, můžeš konzumovat dál. Přeju ti hodně zdravíčka a chuti k jídlu!!!
Maerry
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Maerry » 10 pro 2004, 18:26

mam kolitidu skoro čtyři roky (bude mi 18) a ze všeho nejvíc mi vadí jogurty a podobné sračky. Dokorka mi zakázala pomeranče, asi že to dráždí střeva ... a samozřejmě alkohol. Miluju červené víno a vypiju sem tam malinkou skleničku, když narazím na opravdu dobré (su z Moravy:-))) ovoce se snažím jíst s mírou (nebo bez Míry :-)
Maerry
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Maerry » 10 pro 2004, 18:36

tekutou stravu na mně zatím ještě doktoři nezkoušeli. akorát tak min. jednou do roka se mi zhorší stav a su v nemocnici na kapačkách. brala sem kortikoidy (např. Prednison) ale teď mi je doktorka vysadila a už je to "jenom" Pentasa a Budenofalk. uvidím, zatím se mi to vždycky po vysazení kortikoidů zhoršilo. mimochodem, potraviny, které vám nedělají dobře, poznáte nejdřív, až když se při trávení dostanou do střev. což je minimálně dvě až čtyři hodiny. nejsou vhodné smažené jídla a houby (to už myslím někdo psal)
mona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mona » 13 pro 2004, 09:40

Musim stale drzet dietu cokoliv jineho si nemuzu dovolit-bolesti bricha,prujem a k tomu leky muj zaludek nechape-krece,bolest,pocit na zvraceni.Nevim jak si pomoci ma nekdo takovy problem,poradte :?: Dekuji MONA.
Toumles
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Toumles » 14 pro 2004, 14:41

Je k vzteku, že právě všechno to co jsem měl nejrači tak to mi zakazovali. Předepsanou dietu jsem držel po propuštění z nemocnice"poctivě" asi tři měsíce pak jsem začal testovat co mi vyhovuje a můžu vám říct, že si neodpustím smažené, grilované, hodně kořeněné a k tomu zamozřejmě hromadu zeleniny jakékoli ovoce mi nedělá žádné problémy. jediné co mě vždycky prožene tak to je maková buchta a tu si občas taky dopřeju. Takže si myslím že jsem v pohodě a to je dobře nebo ne ?
mona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod mona » 15 pro 2004, 08:56

Ja drzim dietu teprve mesic a uz ted mi to leze krkem,asi to chce pevnou vůli.To máš dobře ,že si můžeš dovolit sníst na co máš chuť.Myslíš,že bych mohla už teď zkoušet co mi sedí?Zatím se měj.Mona
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 16 pro 2004, 00:48

Ahoj, já to dělám jako Toumles, pomalu zkouším, co to moje střevo vydrží, někdy pak ležím v klubku v křečích a proklínám se, ale pak zase vím, co mi nedělá dobře, dám si pár dní pauzu a pak hurá znovu. dneska jsem rozbila kokos a půlku z něj snědla, mám to zakázáno, ale chuť byla silnější než pevná vůle, zatím je mi dobře. Mějte se.
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 08 led 2005, 20:35

ahoj, UC mam asi tri mesice, takze jsem relativne novacek. Nejdriv jsem docela uzkostlive drzela nejakou dietu a pak jsem pomalu pridavala potraviny az jsem v podstate jedla vsechno. Kolem Silvestra se to ale ve me vsechno zacalo bourit a nejak me ty streva zacaly bolet vic. Ted ale i kdyz za cely den snim jen pytlik piskotu a k tomu piju caj, tak se to nechce uklidnit a porad me ty streva bolej. Poradte, jakou dietu drzite - co jite a nejite. Vim, ze je to dost individualni, ale musim od neceho zacit. Diky moc
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 10 led 2005, 17:51

AHOJ MONO já mám UC a bolesti jako ty nemám .ty máš UC a nebo M. Crohn :?:
laura
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod laura » 11 led 2005, 12:09

Ahojte
Mam UC uz presne vcera bolo zahajenie 8 roka, kedy mi ju diagnostikovali. Mala som vtedy 18. Lekar mi povedal, ze mam ulceroznu kolitidu a mam drzat dietu a ta je individualna. Ked mas akutnu fazu je ina a ked mas chorobu v remisii, zase mas inu dietu. Je dolezite vediet, aku cast creva mas poskodenu. Ja mam lavostrannu kolitidu, to znamena ze mam poskodenu poslednu cast hrubeho creva asi tak 50 cm, co je 1/3. pri akutnej faze nesmiem: kavu, hovadzie maso, hranolky, vyprazane jedlo, kapustu, JABLKO, joguty,pomarance...aha, asi by bolo jednoduchsie, keby som napisela co mozem: na ranajky jem stale chlieb s maslom a sunkou a nesladeny caj...to ma aj nasyti a nerobi problemy, jem vodnate polievky a napriklad cestoviny s tvarohom su dobre,a na veceru som nezvykla velmi jest, aby som v noci kludne spala. V tejto faze sa snazim jest ale malo a vyckam, kym to prejde. trva mi to asi mesiac. Lieky: brala som uz prednison, pentasu, entocort. a nesmiem vynechat pentasu, lebo po mesiaci mam urcite chorobu spat.
Ked som v pohode najvacsi prehresok je kava. Ostatne veci mi ani nechybaju, po 8 rokoch mam uz celkom zmeneny repertoar oblubenych jedal. velmi dobre su potreviny upravene na pare, ale nie zelenina. To az neskor. Ale makka mrkva je fajn.
Drzim vam palce a pytajte sa.
Laura
annika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod annika » 20 led 2005, 12:47

Ahoj Lauro,nemám ještě moc skušeností, dcera Anika-10 let, má Uc asi 2 měsíce, mé stéle vodnatý průjem a krev, zatím nic nezabírá. Co to je když nemoc nezlobí a jsi v klidu, je normální stolice, nejsou bolesti, ale musíš být opatrná na jídlo? můžeš dělat cokoli. Pokud se nemoc zase ozve je vždy průjem,krev,bolesti???Jak často se ti to vrací,jak dlouho trvá než to přejde a jak často míváš klid,jsou to roky, měsíce nebo jen týdny??? Určitě má vliv psychika a dcera se straní,nikoho nechce vidět,moc se mi to nelíbí,nemáš nějaké typy i na toto??? díky,Lenka
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 20 led 2005, 15:31

ahoj, tak ja mam tak 2 tydny po zacatku lecby prujmy a krav, pak uz ne. Nez me zacnou lecit, tak jim to kolikrat trva i mesic. Nadopujou me 20 praskama a jsem zase v pohode a pak mi je snizujou. klid jsem mela 2 roky a to tak, ze jsem chodila jen jednou na zachod a nemela jsem ani ve stolici krev ani hlen. Je to dulezite hned zalecit. Mam sice crohna, ale zatim jen tluste strevo postizene, Pred praskama jsem chodila i 20x za den.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů