Jak přibrat a je to vůbec možné????

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 29 srp 2002, 15:39

Já se trochu vrátím k původnímu tématu.
Mám M. Crohn už něco přes dva a půl roku. V době zjištění diagnózy jsem dost zhubnul (80 Kg/192cm). Mimochodem doktorka mi tehdy povídá: "Radku, je to dobré, není to rakovina."
Ale nikdy jsem průjmy neměl. Spíše mám sklony k zácpě - což by mohl být jeden z důvodů vzniku. Ale asi, lépe řečeno skoro jistě, jsem to chyt během svého půlročního pobytu v Irsku. Teď mám něco přes 90 kil a vesele mi roste bříško. Váhu doma nemám... Jím už skoro cokoli. I česnekovou polívku, rybí salát v majonéze, broskve, bramborový salát, hranolky, ...
Můj pohled je jednoznačný: DÁ SE PŘIBRAT!
;) :clown: 8)
Chce to jen chuť a hlavně čas na dobré jídlo v velkém množství.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 29 srp 2002, 18:46

Já se trochu vrátím k původnímu tématu.
Mám M. Crohn už něco přes dva a půl roku. V době zjištění diagnózy jsem dost zhubnul (80 Kg/192cm). Mimochodem doktorka mi tehdy povídá: "Radku, je to dobré, není to rakovina."
Ale nikdy jsem průjmy neměl. Spíše mám sklony k zácpě - což by mohl být jeden z důvodů vzniku. Ale asi, lépe řečeno skoro jistě, jsem to chyt během svého půlročního pobytu v Irsku. Teď mám něco přes 90 kil a vesele mi roste bříško. Váhu doma nemám... Jím už skoro cokoli. I česnekovou polívku, rybí salát v majonéze, broskve, bramborový salát, hranolky, ...
Můj pohled je jednoznačný: DÁ SE PŘIBRAT!
;) :clown: 8)
Chce to jen chuť a hlavně čas na dobré jídlo v velkém množství.

No tak tohle mne teda taky zvedlo ze zidle. Crohn se prece neda chytit jako ryma .... Informovanost je zaklad, chlape. Vsude mas receno, ze puvod Crohna je neznamy. Respektive - neco asi genetika, neco zivotni prostredi, neco mezilidske vztahy, neco jidlo, neco stres. Crohna mas v sobe asi od poceti a rozjede se ti pri "vhodnych" okolnostech, tak to vidim ja. Je to celkem nevyzpytatelne. I kdyz na druhou stranu, verim, ze jsi se jenom blbe vyjadril, jen tak ze zvyku, jak to vysvetlujes laikum. Prece tohle forum a lekari a brozurky a my spolucrohnaci prispivame k informovanosti dost na to, aby kdokoli navstivi tyto stranky nebo se zepta, byl dostatecne informovan ohledne toho, co se vi o Crohnovi. Ty taky. Howgh. Linda
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 30 srp 2002, 05:37

:)
Někde jsem kdysi čet, že Crohn může být vyvolán změnou střevní mikroflóry, například při pobytu v ZAHRANIČÍ! Což je v mém případě možné. To, co potvrdilo mou doměnku o příčině vzniku, je moje náhodné setkání s asi o pět let starší kámškou z dětství, která se před časem vrátila na pár dní z Londýna, kde už asi šest let žije. Mezi řečí jsem se jí zmínil, že mám Crohna a ona mi povídá, že ho má taky. Akorát má chycený žaludek... A začal se jí projevovat v ZAHRANIČÍ! Po asi dvou/třech letech (přesně si to nepamatuju). Takže může jen vybrané druhy čaje a o jídlech platí totéž...
RADKU, KDE ZE JSI TOHO CROHNA CHYTNUL????
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 30 srp 2002, 05:46

Mě je jasný, že všeobecně je příčina způsobena pravděpodobně kombinací různých faktorů. Literatury jsem přečet dost. Třeba to mám z toho, že mí rodiče vařili v hliníkovém nádobí :clown: , dále jsem jedl čokolády zabalené v alobalu, na pionýrských táborech jsem používal hliníkové ešusy, pil jsem koukámkolu a pívo z hliníkových plechovek, ...
Radek


No tak tohle mne teda taky zvedlo ze zidle. Crohn se prece neda chytit jako ryma .... Informovanost je zaklad, chlape. Vsude mas receno, ze puvod Crohna je neznamy. Respektive - neco asi genetika, neco zivotni prostredi, neco mezilidske vztahy, neco jidlo, neco stres. Crohna mas v sobe asi od poceti a rozjede se ti pri "vhodnych" okolnostech, tak to vidim ja. Je to celkem nevyzpytatelne. I kdyz na druhou stranu, verim, ze jsi se jenom blbe vyjadril, jen tak ze zvyku, jak to vysvetlujes laikum. Prece tohle forum a lekari a brozurky a my spolucrohnaci prispivame k informovanosti dost na to, aby kdokoli navstivi tyto stranky nebo se zepta, byl dostatecne informovan ohledne toho, co se vi o Crohnovi. Ty taky. Howgh. Linda
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 30 srp 2002, 07:20

...promin, samosebou jsem se te nechtel nijak dotknout, ale je to treba obcas trosku ozivit nejakym vykrikem do tmy :evil: ....
to co pises, je dle meho nazoru, jelikoz mam velice obdobne zkusenosti, vice nez pravdepodobne. Ja jsem sice do zahranici vycestoval s Crohnem jiz diagnostikovanym, ale v remisnim stavu (jinak bych byl asi cvok),a temer vzdy to vzalo rychly obrat...nemam tuchy, jaka je to souvislost, stres organismu ze zmeny prostredi, stravy, ovzdusi....tech faktoru je dost...a posledni dobou si rikam, ac to zni hrozne a pro me dost obtizne vstrebatelne, "...vsude dobre, doma nejlepe!!".

Tak s tím cestováním je to naprostá pravda! Doktor mi absolutně NEDOPORUČUJE CESTOVAT, prý se to VŽDY zhorší. Můžu to potvrdit, letos i loni jsem jela s dcerou na ozdravný pobyt do Chorvatska (v předsezóně, když není vedro, protože na sluníčko prý taky s těmi léky nesmím) a vždy jsem se vrátila v děsivém stavu: šílený průjem, dehydratace, ztráta váhy, šílené jaterní testy atd., takže mě hned "šoupli" na kapačky. Upozorňuji, že strava byla vlastní a dodržovala jsem stejnou dietu jako doma. Výsledek tedy byl: dcera zdravá a já ve špitále. Nevím čím to je, ale teď v srpnu jsem byla jen u sousedů na Slovensku na surfy a taky jsem pak nebyla úplně OK. Cestovat se zkrátka nedoporučuje. Takže Radek to nechytl v zahraničí, ale spíš nastaly podmínky k tomu, aby se mu to rozjelo. Mně se to stalo v těhotenství: zátěž organismu a šup, je tu crohn. :o)))
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 30 srp 2002, 07:48

Byl jsem 2x na tři týdny v Holandsku a jedl jsem jako divý skoro cokoli a zhršilo se mi to opravdu minimálně. Asi ještě nejsem tak citlivý. Ale chtěl bych se podívat tak na dva měsíce na Nový Zéland...
Radek

Tak s tím cestováním je to naprostá pravda! Doktor mi absolutně NEDOPORUČUJE CESTOVAT, prý se to VŽDY zhorší. Můžu to potvrdit, letos i loni jsem jela s dcerou na ozdravný pobyt do Chorvatska (v předsezóně, když není vedro, protože na sluníčko prý taky s těmi léky nesmím) a vždy jsem se vrátila v děsivém stavu: šílený průjem, dehydratace, ztráta váhy, šílené jaterní testy atd., takže mě hned "šoupli" na kapačky. Upozorňuji, že strava byla vlastní a dodržovala jsem stejnou dietu jako doma. Výsledek tedy byl: dcera zdravá a já ve špitále. Nevím čím to je, ale teď v srpnu jsem byla jen u sousedů na Slovensku na surfy a taky jsem pak nebyla úplně OK. Cestovat se zkrátka nedoporučuje. Takže Radek to nechytl v zahraničí, ale spíš nastaly podmínky k tomu, aby se mu to rozjelo. Mně se to stalo v těhotenství: zátěž organismu a šup, je tu crohn. :o)))
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 30 srp 2002, 08:01

Radku, ty jíš fakt běžně takový věci jako hranolky a salát s majonézou? To mě teda podrž! To by moje tělo nepřežilo! Ale je pravda, že já mám zase úchylku na "ostré" věci. Miluju feferonky! A přitom je to zakázané. Nejím to tedy běžně, ale občas neodolám a vcelku nic zlého se mi ještě nestalo :o) Každému co jeho jest!
Takže jezte co vám vyhovuje a chutná!

To cestování ti závidím. Na sraze mi o tom musíš povyprávět :-)))
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 30 srp 2002, 13:20

Beze srandy: včera odpoledne jsem v jedné restauraci obědval přiměřeně pepřovaný stejk s hranolkama a tatarkou. K tomu jsem snědl oblohu čítající čtvrt rajčete, trochu bílého a červeného zelí, list hlávkového salátu a kousek salátové okurky.
Opravdu jsem to snědl! To kouzlo u mě spočívá v tom, že opravdu důkladně žvýkám a tudíž i trochu dýl než jsem jedl dříve. Ale jisté věci si stále raději netroufnu dát, např. smažený sýr a jiné obalované lahůdky (aspoň že si ještě trochu pamatuju jak chutnají), slupka z jablek, na papriky používám škrabku na brambory, na mrkev a kedlubny odšťavovač,...
Doufám, že brzo nedopadnu s jídlem naž na úroveň, kdy budu moct jen několik málo potravin, které jsem mohl dříve...
Radku, ty jíš fakt běžně takový věci jako hranolky a salát s majonézou? To mě teda podrž! To by moje tělo nepřežilo! Ale je pravda, že já mám zase úchylku na "ostré" věci. Miluju feferonky! A přitom je to zakázané. Nejím to tedy běžně, ale občas neodolám a vcelku nic zlého se mi ještě nestalo :o) Každému co jeho jest!
Takže jezte co vám vyhovuje a chutná!

To cestování ti závidím. Na sraze mi o tom musíš povyprávět :-)))
Ivča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivča » 30 srp 2002, 14:56

Ahoj Radku, tvoje střeva musí mít opravdu baladu. Nedělá ti problém třeba kysané zelí nebo mák? Mě strašný...Dva dny lítám jak divá na záchod a ...ostatní si to asi dokážou živě představit.
Tak at ti pořád tak chutná a dej si i za nás, který by to umučilo.
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 30 srp 2002, 15:01

Dík, dám si za kohokoliv. Je pravda, že ještě asi před půl rokem jsem si seškraboval mák z housek, ale poměrně přísně jsem dietil asi jeden a půl roku. Teď jsem fakt docela OK. Musím to rychle zaklepat - ťuk-ťuk-ťuk. Kysané zelí, pokud je dostatečně vařené a pak i rozkousané mi už problém taky skoro nedělá. Dávám si ho jen výjimečně.
Ahoj Radku, tvoje střeva musí mít opravdu baladu. Nedělá ti problém třeba kysané zelí nebo mák? Mě strašný...Dva dny lítám jak divá na záchod a ...ostatní si to asi dokážou živě představit.
Tak at ti pořád tak chutná a dej si i za nás, který by to umučilo.

andreav
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreav » 31 srp 2002, 08:35

caute, chcela by som sa spytat, ci niekto uspesne t.j. bez zhorsenia absolvoval dovolenku napr. na Male divach, lebo vo februari by som sa tam rada vybrala na 2tyzdne, kedze toto leto som mala velmi zle. Dik
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 02 zář 2002, 09:30

Když už je tedy řeč o dovolených a jídle přidám také trošku:
Loni jsem byl na Istrii , jídlo vlastní, kola na střeše a bylo super, žádné problémy den u vody nebo výlety do okolí na kolech. Za celý týden u moře mě prohnaly pouze krevety kterým jsem tam neodolal.
Co se tyče letoška tak jsem to riskl v červnu na Mallorku, jel jsem si tam vyloženě odpočinout, voda, výlety, plavání jedl jsem tam v hotelu,dopoval jsem se dostatkem vody a také bez problémů a následků.
Shrnul bych to, že asi záleží na aktuálním stavu tělíčka, já bral dovolene jako odpočinek, žádný stres nebo honička, nejedl jsem všechno ať neprobudím Crohna ... Kdybych nebyl v remisi tak bych samozřejmě nikam nejel, ale to je asi samozřejmé... mimochodem dokonce jsem tam i přibral jedno kilo což mě docela dostalo. Připadalo mi že mě bříško "pobolívalo" méně než třeba v průběhu pracovního týdne a přisuzuji to stresu a honičce dnešní doby, což jsem si na dovolene zakázal.
Mějte se zdravě P.
viera
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod viera » 09 zář 2002, 13:58

Já se trochu vrátím k původnímu tématu.
Mám M. Crohn už něco přes dva a půl roku. V době zjištění diagnózy jsem dost zhubnul (80 Kg/192cm). Mimochodem doktorka mi tehdy povídá: "Radku, je to dobré, není to rakovina."
Ale nikdy jsem průjmy neměl. Spíše mám sklony k zácpě - což by mohl být jeden z důvodů vzniku. Ale asi, lépe řečeno skoro jistě, jsem to chyt během svého půlročního pobytu v Irsku. Teď mám něco přes 90 kil a vesele mi roste bříško. Váhu doma nemám... Jím už skoro cokoli. I česnekovou polívku, rybí salát v majonéze, broskve, bramborový salát, hranolky, ...
Můj pohled je jednoznačný: DÁ SE PŘIBRAT!
;) :clown: 8)
Chce to jen chuť a hlavně čas na dobré jídlo v velkém množství.
Je to pravda , ja som nerovnomerne skokom pribrala po minuloročných 2 operáciách 24 kilečkov za 9 mesiacov !!! pritom na pooperačnom liečení som stihla nabaliť za 3 týždne 20 slovom dvadsať dekov .

Výhody zo starej váhy : obsedím aj na celkom tvrdej drevenej stoličke , už si otvorím sama všetky dvere , a môj vychrtlý výzor ako z koncentráku sa rozplynul v tukových vankúšikoch , váha zo 7.triedy ZŠ je načas minulosťou aj s 2,5 mesačným výletom na chire , koniec srandičiek ...

Začínam mať opačný problém ťahá ma jazva ( oblúková časť okolo pupka - pokrájali ma celkom pekne a dosť veľký kus ) . Ani tieto vankúšiky mi nepomohli v nosení tašiek cez 1,5 kilo , dokedy ?????!!!!!!!!!!!!!!

Môj recept : zajko dusený na zeleninke a panenskom olivovom oleji , pstruh na kmíne ... iba posolené , o koreninách môžem iba snívať .
Keď dlhší čas holdujem brokoličke so zemiačkami , tak mierne ide váha dolu .

Na dnes stačí , ešte chcem niečo zistiť o kolonoskopii . autobus ma nepočká ...

Viera
:) :o

Viera Ozogánová
fitr
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod fitr » 11 zář 2002, 21:51

Zdravim všechny,

já mám cohna asi 16 let a taky mám s vahou strašné problémy. Teď je mi 21 let. Vymyslel jsem ovšem jeden, sice trošku pracný, ale účinný systém na přibrání. Ještě před 3 roky jsem měl 49kg se 170cm, nyní už mám 56(nif mof, ale alespoň něco). Jak jsem to udělal? Začal jsem ty tři roky pravidelně a často jíst(jedno co), večer jsem pil umělou stravu(Fresubin, Nutridrink) a 4x týdně chodil do posilovny a 3x týdně běhat. Prostě jsem své tělo namáhal a začalo ukládat drahocenou hmotu. Navíc to má výhodu, že je člověk ve formě a cítí se super. Tak se všici mějte fajn. Ahoj Petr
sly
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sly » 27 zář 2002, 14:48

Ahoj vsichni,

Crohna mam pres 8 let, posledni vzplanuti jsem mel pred 2 roky. Chvilku to trvalo nez jsem se dostal do remise. Od te doby jsem zacal pomalu posilovat, upravil jsem si stravu, jist ruzne doplnky vyzivy, vitaminy, enzimy aj. Z 59 kg mi ted tahne na 70 kg.
Chce to zacinat pomalu.
Cvicim jen tehdy pokud se cítim odpocinutý od posledně (zregenerovaný), do toho beru multivitaminy, enzimy jako je papayin a bromelin na podporu trávení (obvzlaste vhodne pri podavani vysokoproteinove stravy),acidophilus lactobacilus pro udrzeni strevni flory.
Asi nejdulezitejsi je slozeni stravy.
Ozelel jsem parecky, uzeniny, majonezy ...
Nekdy vsak take udelam vyjimku.
Dobre jsou ruzne proteinove a sacharidove doplnky stravy, ktere jse dobre zazivaji (maltodextriny, sirovatkove proteiny, aminokiseliny ..) a diky nizkemu obsahu vlakniny jsou bezezbytkove. Chce to vsak vedet kdy je dobre tyto doplnky uzivat.
Do fitcentra zajdu 2x - 3x tydne.
Pokud citim nejake zhorseni nejaky trening vynecham nez se totalne zregeneruji.
V soucasne dobe jsem na Pentase, Prednisolu a Imuranu. Prednisol mozna pujde pric.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti