Jak přibrat a je to vůbec možné????

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 08 srp 2002, 07:42

Ahojky, moc zajimavy tema:-))) Vim o cem mluvim protoze pri vysce 173cm vazim pouze 60kg. A stoji me to moc sil a vule si tuhle zatracenou vahu udrzet. Zazracnou dietu take bohuzel neznám (jinak bych byl na svych 70), ale fakt je, ze jsem vytipoval par jidel, ktera me dokazi udrzet nad vodou. Nevim, mozna mam stesti, ale vcelku dobre snasim mlecne vyrobky. No a jelikoz bilkoviny jsou grunt, stal se mym dennim chlebem tvaroh. Je vazne snadno stravitelny (POZOR! hodne crohnistu je na laktozu citlivych) a tech bilkovin obsahuje vazne pozehnane. Kdyz je dobre, jsem ho schopny snist i kilo za den. A jde to uplne samo. No a k tomu nejake rybky nebo koncentrovany rybi tuk na korekci HDL cholesterolu....uznavam nezni to jako lakava strava, ale kdyz je nouze pomohlo. A je to rozhdne lepsi nez Fresubin ci Nutrodrip.
Hmmm kdezto ja mam 177cm a nemohu se dostat na 60kg atdelam co delam. Porad je to jen okolo 58 +/- to co snim. Jedine co jsem zjistil pokud clovek cvici(v ramci moznosti) a nelezi jen doma, tak s pohybem narusta i chut k jidlu coz se odrazi i na vaze.
skipi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod skipi » 08 srp 2002, 08:18

Hmmm kdezto ja mam 177cm a nemohu se dostat na 60kg atdelam co delam. Porad je to jen okolo 58 +/- to co snim. Jedine co jsem zjistil pokud clovek cvici(v ramci moznosti) a nelezi jen doma, tak s pohybem narusta i chut k jidlu coz se odrazi i na vaze.
---------------------------------------------

Já mám CN čtyři roky a vypukl mi v těhotenství, které se tak pro mě stalo bojem o zravé dítě. Dceru jsem nakonec i donosila, ale bylo to hrozné, po porodu jsem při své výšce 171 cm vážila jen 45 kg a ještě jsem i 3 měsíce kojila! Snáším dobře mléčné výrobky, takže se neustále cpu tvrdým sýrem(hodně bílkovin), tvarohem, piju Nutridrink(ten mi moc nechutná). Vadí mi hrubá vláknina, takže žádné luštěniny, neoloupané ovoce, rajčata apod. Spíš baštím testoviny a rýži na všechny možné způsoby, maso moc nemusím :-) Po porodu mě na nohy postavil potravinový doplněk od firmy Magic life, je to protein s vitamíny atd. a je možné ho užívat ke zvýšení váhy. Já přibrala za 4 měsíce 6 kg. Teď asi 2 roky hodně sportuji a chodím do posilovny a nabrala jsem další 2 kg - troufnu si říct svalů :-) , takže vážím 53 kg, což je víc než slušné. Ale v jídle si musím hodně vybírat, nemůžu vůbec nic tučného a třeba taková kukuřice, to by mě určitě zabilo... Teď jsem v klidové fázi a vše je téměř v normálu (až na ty hromady léků ).
Simona
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Simona » 08 srp 2002, 14:13

Nazdarek lidičky!
Jsem asi jedna z mála, která nemá problémy s podváhou, ale spíš nadváhou. Alespoň podle mě. Mám 167 cm a vážím 61 kg. Než se zjistilo co mi je, zhubla jsem z 55 kg na 50 kg. Nejspokojenější jsem byla s 50 kg. Teď si připadám docela oplácaná, prostě na sobě ty kila navíc nejen vidím, ale i cítím. Už jsem začala i cvičit s činkama (nechci tomu říkat posilování), ale musela jsem při zhoršení stavu přestat. Teď se do toho těžko dostávám.
Se zvyšující se dávkou Prednisonu se zvyšuje chuť k jídlu i přísun potravin. Teď spíš trpím nechutenstvím, ale na váze to není vůbec poznat. Naštěstí nebo bohužel (?) můžu jíst cokoliv.
Přeji všem, aby nabrali tolik kilo, kolik si přejí.
Mějte se moc fajn Simona
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 14 srp 2002, 20:05

Ahojky, ja ma Crohna od ledna a zatim jsem žádné hubnutí ani tloustnutí nezaznamenala. Akortá to běhání po doktorech mě stálo asi 3 kila, ale ty mám už určitě zpátky. Při svých 170cm mám 64kilo. Což jde. S mojí sportovní postavou se to ztratí. přítel mi řekl, že jsem shodila zadek, ale váha to absolutně neukázala. Sníst můžu cokoliv, akorát mi lékařka zakázala šlupky z jablek(i když by mi to neublížilo-jako mlíko,kořeněná jídla a jiné věci které pořád jím). Mějte se rozhodně lépe než jak to u nás v republice vypadá. Mějte se zdravě. Mirka
Ivča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivča » 16 srp 2002, 14:58

Ahoj všichni Crohňáci!!Jsem tady mezi váma nová, ale Crohna mám už 5 let.V klidných obdobích taky žádný extra velký problémy s jídlem nemám (zrovna mám chuť na šťavnatej steak-ale asi by to se mnou pěkně zamávalo) a když nejsem moc v pohodě tak to zachrání suchej rohlík.Při 160 cm vážím 50 kg takže si myslím že je optimální.Když mám chuť tak se prostě najím, řídím se heslem mýho pradědy, "Prdel si to přebere." Tak se mějte všichni pěkně, úspěšně přibírejte na váze a až vymyslím nějakej dobrej recept, tak vám ho hned napíšu. Ahoj
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 18 srp 2002, 13:21

ahoj, ja mam taky spise problem nepribirat nez pribirat a hlavne mam ve vsem zmatek jako Fl.89. Co vlastne jist a co ne? Problemy mi dela vlastne jen zeli, mleko (i puding a krup. kase) a smazene.Se sladkostma taky musim opatrne.Lusteniny a celozrne pecivo taky radeji nejim, ale napr. alkohol si uz sem tam dam... tvrdy vyjmecne, kdyz uz, tak ho redim, posledni dobou kvalitni vino(to uz mam vycitky) a trochu piva k jidlu mi dela vylozene dobre.Bez cesneku bych se asi neobesla a pouzivam ho vsude.Jablka moc nejim, ale chystam se udelat si zasoby presnidavky, kterou jim, kdyz se to zhorsi. Jinak muj jidelnicek vypada asi takto: snidane - pecivo s marmeladou nebo medem, jogurt, zeleny nebo bylinkovy caj, obed vetsinou testoviny, ryba a pod., vecere posledni dobou tepla, protoze varim pro manzela, vsechno mozne od studene az po steaka... Ale mam oblibene jidlo, ktere si delam skoro kazdy den a jeste se mi neprejedlo. Zakladem jsou "krabi tycinky" a mrazena zelenina. kdyz je dobre, orestuju to na trose masla a smicham s bramborem, nebo nakrajim na kousky a smicham s pestem a testovinami. Kdo nesnasi maslo, muze to udelat jen tak na vode.Je to lehce stravitelne a strasne dobre. Jeste k tomu Nutridirinku. Pouzivam ho kdyz nemam moznost se najist, nebo kdyz je mi hodne spatne, ale zjistila jsem, ze je mi pak po nem jeste hur. zvlast po tech ovocnych.
Takze dobrou chut bez nasledku.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 18 srp 2002, 15:35

Ahojky, dam vam tip na jedno cinske obcerstveni. Je v Praze kousek od Vrsovickeho namesti. Respektive Vrsovicke namesti 4. Vede to tam supr chlapik, co mi uvari jidlo bez Exxx a nejakejch jinejch svinstev, bez masa a vubec prizpusobene Crohnovi. Dusena zeleninka, ryze, nudle. Takze pokud si chce nekdo zajit pro zmenu od sporaku do restaurace, vrele doporucuji.
Lindo, ty nemáš ráda Exxx? Některé konkrétní nebo obecně všechny? Víš vůbec co to znamená? Ženský mívaj takové E174 a E175 docela rády (i když pravda ne zrovna k jídlu).

Jenom pro vysvětlení: éčka jsou obecně chemikálie. To samo o sobě neříká nic o tom zda jsou zdraví prospěšné či ne.
Např o E175 (kyselina mléčná) nebo o E300 (Vitamin C) nelze s všeobjímající jistotou prohlásit že to jsou "svinstva". To že na výrobcích je informace z čeho se skládají není samo o sobě špatné. Z něčeho se skládat musejí. Kritizovat "éčka" je to samé jako tvrdit že H2O je svinstvo a že lepší je pít vodu.

Mimochodem. E174 je stříbro a E175 je zlato. :)
Víš, já funguju na bázi domácích jídel bez dalších dodaných chemikálií. Mám problém s restauracemi, kde nevaří pořádnej základ nebo mají kaše z pytlíku, polévky základ z pytlíku a tak dále. A to je v mnoha restauracích běžná praxe. I v jídelnách a veřejných stravovacích zařízeních. Bolí mne potom břicho, je mi špatně a mám průjem. Takže to, že se vyhýbám chemii, mi jenom pomáhá. Někomu to třeba nevadí, ale to není můj případ. Linda
Ivča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivča » 19 srp 2002, 14:44

Ahoj Kubo,
a co zkusit KUCHAŘKU?To je taková fajn knížka pro začátečníky co rádi jí.Já do ní občas taky kouknu a fakt je to OK.A popravdě,sáčky jsou na houby.Když budeš chtít poradit tak se ozvi.
Bobina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bobina » 19 srp 2002, 20:06

...no tak babo rad:-D, at to neni kazdodenni variace ala HotCup by Knorr, Maggi, Vitana...
S tou kucharkou mas samosebou pravdu, ale je to velke dilema....hodku tvorit neco, co na obrazku vypada dost inspirativne, ba to muze byt i ve skutecnosti skvele, ale jedna se o jednu velkou teorii, ANEBO...vysypat zamichat, pokusit se nepripalit:-ú...a v brisku je teploucko...synteticke...
proste bajo...ale mas pravdu, ani muj pes to nezere :cry: . Kuba
No to je fakt, ale o co je lepší těch psů mít víc. Já mám 4 a tak někdy doufám, že si to některý z nich přebere :) Ale teď vážně. Já jsem co se týká jídla celkem v poho. Jím skoro všechno, vyjma toho, co jsem nejedla ani předtím....a zelí a luštěnin.
Hlavu vzhůru a s úsměvem jde všechno líp.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 19 srp 2002, 21:25

...no tak babo rad:-D, at to neni kazdodenni variace ala HotCup by Knorr, Maggi, Vitana...
S tou kucharkou mas samosebou pravdu, ale je to velke dilema....hodku tvorit neco, co na obrazku vypada dost inspirativne, ba to muze byt i ve skutecnosti skvele, ale jedna se o jednu velkou teorii, ANEBO...vysypat zamichat, pokusit se nepripalit:-ú...a v brisku je teploucko...synteticke...
proste bajo...ale mas pravdu, ani muj pes to nezere :cry: . Kuba
Ahoj Kubo, musím bohužel :D souhlasit s Ivčou... Chudáci slamění vdovci. Pravda, kuchařka není vůbec k zahození, dokonce mám vážné podezření, že v ní jsou recepty, které jsou jednoduché a jídla z nich zprzněná se dají i jíst :-P . Asi se budeš smát (po zkušenostech s mými jídly na obou srazech), ale brambory se dají jíst kromě toho, že na asi tisíc způsobů, taky samotné. A to se snad zkazit nedá. K tomu kus zeleniny - opět nepřeberné množství variací - a jídlo je hotovo. Ty si k tomu asi ještě hodíš kančí medailonky... Pak ještě existuje rýže, která se vaří v pytlíčkách, takže jí nepřipálíš, osobně preferuji Uncle Bens. Naprosto bez problémů, nerozvaří se. No a pak je tu ještě jedna varianta ala Itálie - těstoviny. Dá se z nich třeba udělat i salát, třeba s tuňákem (v Anglii to milujou). Zatím se měj a neděs se kuchyně, je to vcelku příjemné místo ;) Linda
Ivča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivča » 21 srp 2002, 14:58

ahoj Kuvo, vždyť máš kuchyň docela v pohodě...mám rpo tebe jeden recept,není to tak složitý a ani času ti to moc nezabere.Tak:
1. uvař těstoviny (dej do hrnce vodu, osol /nemusíš/ a dej vařit, až přijde voda do varu tak tam hoď ty těstoviny
2. na pánvičku s trochou oleje (nejlíp olivovýho) dej na úzké nudličky nakrájený kuřecí prsa a osmaž do zlatova (mezitím už se ti pořád vaří ty těstoviny)
3. na osmažený maso vylklop jeden rajskej protlak, promíchej, podlij trochou!!! vody a nechej chvíli prohřát
4. přidej ke směsi nakrájenou zeleninu (rajčata,papriku,olivy...) a nechej asi 15 min podusit
5. slij uvařený špagety, dej je do hluboké mísy a přidje k nim směs, dej na 15 min zapéct do trouby
6. DOBROU CHUŤ
Ivča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivča » 22 srp 2002, 11:24

tak to se teda těším :-)
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 23 srp 2002, 14:06

Tak i já se přidám... ;) jednou rychlovkou pro Kubu... ideální snídaně...

Vezmi dva, tři rohlíky které nařízni. vlož do nich platek syra pokapej troškou kečupu nech tak dvě minuty pod mikrovlným zářením až se sejr s kečupem rozteče a bašti .. , pro gurmany doporučuji ještě do toho šoupnout kousky kuřete... a nechat si chutnat.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 26 srp 2002, 18:44

...myslis, ze by nekdo s takovou kuchyni trpel panickym strachem z panve nebo papinaku?? ;)
ale vazne, vareni je skvela vec, jen toho casu by mohlo byt vic...neeeee??? holt Admin je starej hecir a myslim ze Linda ma o me zravosti a mlsnosti sve predstavy, ze.... :|
Admine... máš vážně krásnou kuchyň :o , ve které se dá uvařit spousta krásných věcí... Jinak k tomu celkem nemám co dodat, hecíři :D Linda
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 28 srp 2002, 08:47

Ahoj chlape,...
Nápodobně, jen tak lehce se mě nikdo nezbaví.. hihi
Mimochodem, nechybí ti v té kuchyni nějaká ta kuchařka? :-P

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti