Jak přibrat a je to vůbec možné????

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 18 bře 2004, 09:03

Ahoj chiko,
Tvoje rada nebrat prášky asi nebude zrovna ideální...Je pravda, že doktoři to někdy předepíšou, jenom aby měl pacient pocit, že je o něho postaráno, ale u naší diagnózy může být dosti nebezpečny přestat brat léky, prostě proto, že se mi nechce. Znám to na vlastní kůži - jednou jsem se prostě zapříčila a přestala jsem brát(mám 12 ks léků denně), protože mě to hrozně otravovalo. Moje problémy se rapidně zhoršily a hrozil velkej průšvih, takže od té doby už takové pitomosti radši neprovádím. Nestojí mi to za to.
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 29 bře 2004, 19:28

Ahojda...ja sice taky obcas silim kdyz se postavim na vahu a nejvic sili babca kdyz mi kupuje pradlol:), ale na druhou stranu ja byla zvykla na sladky a tak...neodpustim si ani chipsy a podobne a taky kdyz sem doma furt me honi mlsna a takhle si muzu jist co chci samy dobrutky(co muzu) a jde to, nehrozi speky:)))...kluci si nestezujou a holky zavidej:/
goro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod goro » 21 dub 2004, 21:20

Zdravím vás všechny z Plzně.
Chci přidat své zkušenosti s přibíráním váhy s Crohn nemocí. Mám přes 2 metry a před onemocněním jsem měl stabilně 100 Kg. Nemoc mám diagnostikovanou 4 roky. Po zjištění této zkutečnosti jsem byl psychicky v pr...., ještě více se mi rozjel akutní zánět a to se projevilo na mé váze. Během měsíce jsem sundal 15 kg a všechny kalhoty bez rozepínání. Následovala tříletá houpačka shazování a nabírání, psaní deníčků s jídlem atd. Před necelým rokem jsem změnil přístup ke své nemoci. Přestal jsem se jí všímat, nepíšu si deník, nezkoumám co můžu a co ne. K jídlu přistupuju instinktivně, asi na podvědomé úrovni. Po skororoce jsem zjistil, že jím jakékoliv maso, všechnu zeleninu a ovoce v jakémkoliv stavu(úpravy, ne rozkladu) a ořechy, mléko a luštěniny, ale pouze z našeho zeměpisného pásma. Háček je zřejmě v tom, že se stravuju jako zvěř sezónně. V zimě maso s masem,na jaře čerstvou zeleninku s rybkou, v létě a na podzim všechno, co běhá nebo naroste. Jde o to, kdy je která potravina k dispozici v přírodě v naší zeměpisné šířce. Asi jsem to nenapsal dost srozumitelně, ale naši předkové to věděli a jedli to, co bylo v ten který měsíc k mání. Ráno nejím vůbec, hodně piju, oběd až tak ve dvě, ale jenom lehčí, no a od šesti věčer žeru až do noci. Nevím, jak je to možné, ale mám zpátky 98 kg bez přebytečných tuků, pravidelnou stolici na hodinu přesně, bez průjmů a krve, bez bolesti střev. Když přecházím z jednoho období do druhého třeba na jaře, tak ´držím tří-čtyřdenní půst jen s vývarem a multivitamínovými nápoji (ne z citrusů), pročistím se a nové potraviny strávím v pohodě. Dřív dodržovali půsty pravidelně. Já si dávám voraz většinou v pondělí celej den a pak vždy, když přecházím na další sezónu. Mám za sebou zatím jen rok, ale myslím si, že to bude u mě fungovat. Znovu začínám posilovat, abych nabral svalovou hmotu na místech, kde mě jí nemoc sežrala. O vánocích chci mít 110 kg ve svalovině. Ničím se netrápím, všechno beru s nadhledem, co můžu udělat hned udělám později, prostě pohoda. Před rokem jsem bral dvě tablety prednisonu a 8x 0,5g pentasy denně, teď beru jen dvě pentasy 0,5g denně. Doufám, že se nemýlím a budu nadále v pohodě.
Tak tolik moje zkušenosti. Čauky
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 22 dub 2004, 14:20

Ahoj Evíku, byla jsem dlouho pryč a Ty zatím takhle!!!!Moc mě to mrzí, dávej na sebe pozor, já Ti pak zase pomůžu přibrat, taky mě to zlobí, mám necelých 45 kg, takže se drž, abys pak zase mohla na tu pizzu s brokolicí:-)

Ahoj Goro, něco na tom fakt bude, tělo si samo řekne na co má chuť, co mu chybí. Když se úzkostlivě starám o své střevo a pořád se trápím tím co bude zítra, většinou se to opravdu zhorší. Taky se snažím to víceméně ignorovat, učím se to a věřím, že to bude pořád lepší.
Několikrát se mi stalo, že jsem měla šílenou chuť na něco, o čem jsem věděla, že mi ublíží a bude mi pak špatně - onu "zakázanou"potravinu jsem jednla ve stresu a s vědomím, že mi to jen tak neprojde. A taky ne, vsugerovala jsem si to. Teď když mám na něco velkou chuť, sním to v klidu, s dobrým pocitem a bez výčitek. A zázrak je tu - většinou to přežiju bez úhony. Ale zas to nijak nepřeháním.
Takže jen tak dál, možná se příště sejdeme na stránkách "Jak zhubnout", zatím ahoj, Hanka
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 23 dub 2004, 13:22

Ahoj Hani, já jsem teď momentálně druhej týden na fresubinu, takže si musím nechat zajít chuť na pizzu aj na všechno ostatní.Po fresubinu jsem většinou pár kilo přibrala, a to docela rychle, ale teď se to nějak nedaří, tak uvidime, mám ještě týden před sebou.
Měj se fajně:o)
Evik
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 26 dub 2004, 20:28

Tak se drž, Evíku,já Ti pak budu dělat chutě, uvidíš:-)
eviiik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod eviiik » 27 dub 2004, 08:38

Tak jo:oD
Už jenom tři dny, to je pohoda. Ale od neděle mě přepadají takovy chutě, že bych nejradši sežrala aj tu dubovou skříň, co straší u nás na chodbě. Asi mě budou muset uvázat a nosit mi jídlo po dávkách, nebo se do toho pustím, jak budu moct, vybílím ledničku a dopadne to blbě:o)
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 16 kvě 2004, 20:37

Pomooooooooc, potrebuju pribrat, mam 50 a nemuzu se pres to dostat, jsem 14 dni po operaci a muj zaludek si sice teprve zvyka, ale prej se ztrácim pred ocima a to nechci:(((zacina mi pomalu ale jiste plandat satnik...poradte pls...dikes
JirkaS
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod JirkaS » 17 kvě 2004, 12:29

Ahoj,
jsem na tomto webu nový, možná již to někde zaznělo, pak se omlouvám.
Mám zjištěného Crohna od loňského června, v září hned operace, 70 cm střeva pryč. Nyní klid. Z 85 kg na 60 po návratu ze všech nemocnicí, teď kolem 72 kg. Zatím hledám, co mi vadí, asi jako všichni.

Jen nevím, jak na vitamíny. Doktor mi veškerou zeleninu i ovoce zakázal, smím jen banány. Zatím se dopuji multivitamíny, ale to také asi nebude zrovna nejzdravější.
Jak to děláte vy s vitamíny?
Díky Jirka
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 17 kvě 2004, 16:12

Ahoj Jirko, ovoce a zeleninu mi taky zakázali a banánů už mám plné zuby - jedno z řešení je vařená zelenina, jenže pak se mi střevo zaplynuje a já si říkám, jestli mi to stálo za to:-). Zkus třeba ovocné nebo zeleninové šťávy, jsou k dostání skoro všude, třeba mrkvovou nebo rajčatovou šťávu - v prodejnách se zdravou výživou bude určitě obrovský výběr. H.

Ahoj Eliz, taky mám ten problém, cpu se jak Otesánek a furt mám 43 kg - před onemocněním jsem mívala 52, tady je každá rada dobrá. Drž se, Hanka
Eliz
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Eliz » 22 kvě 2004, 20:29

Ahoj Jirko, v lekarne mi doporucili Bion 3, je pro Crohnaky, tak ho zkus, ale je docela drahej, asi 160kc za mesicni baleni:/
Kakarinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kakarinka » 19 led 2012, 18:23

Bohužel měřím jen 157 cm a vážím jen 36 kg.
Už mám po delší době zase předepsaný nutridrinky, u mě vede čokoládový :)
Jen doufám že se mi podaří přibrat... :(
GabkaH
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod GabkaH » 20 led 2012, 08:39

Ahoj, znám tu depku, kdy člověk chce (a musí) přibrat a prostě to nejde, ať se kufruje jídlem, jak se kufruje. Svého času jsem vážila 51kg (při 168cm výšky) a připadala jsem si hrozně. Jedla jsem každé tři hodiny (snídaně, svačina, polívka, hlavní jídlo, odpolední svačina, večeře, 2. večeře) - a nic (nutridrinky jsem pít nemohla, jen při vzpomínce na ně se mi zvedal žaludek). Zlomilo se to asi po půl roce, kdy jsem začala pomalu přibírat, a myslím, že to souviselo s tím, že jsem se dostala do remise a ten zánět ve střevě když ne zmizel, tak výrazně ustoupil. Jen pro zajímavost, u mě nikdy nefungovaly kortikoidy pro zvyšování váhy - mohla jsem brát Medrol horem dolem a furt jsem byla kost a kůže.
kika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jak přibrat a je to vůbec možné????

Příspěvekod kika » 06 čer 2014, 10:10

Dobrý den všem,mam dotaz,zda mate nekdo podobne problemy jako ja. Crohn od 4let,nyni je mi 22let,soustavne problemy s pribiranim,pri vysce 157cm nyni 39kg,jsem po 2resekcích,1metr tenkeho streva pryc.pri kolonoskopii zadne vetsi postizeni nezjisteno,ale i pres to podvyziva,dle lekaru je mozne postizeni i v jine casti travicího traktu.ovsem pri gastroskopii pred rokem nic nezjisteno.trvale nizke hodnoty vetsiny mineralu,hlavne zelezo,vapnik,horcik,draslik a vitam.D3 a B12.vse doplnuji ve forme tablet,ale vyraznejsi ucinek neni.nyni jsem 2.den po dilataci stenozy,zacinam normalne jist,chut k jidlu mam,nyni mi pridali k jidlu popijet asi 1000ml fresubin denne.predtim jsem pila ensure 1baleni denne,ovsem bez vyrazneho pribirani.chci se tedy zeptat,zda mate nekdo podobne problemy s malnutrici a jak je resite.dekuji za kazdou reakci.
Marllo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jak přibrat a je to vůbec možné????

Příspěvekod Marllo » 31 říj 2014, 15:54

Zdravím, jmenuli se Libor, je mi 19 let a měřím 190cm. Se svou váhou 66kg jsem se dlouho nedokázal smířit a konečně jsem se odhodlal s tím něco udělat. Jen pro předtavu, před diagnózou Crohnovy choroby jsem vážil 82kg (v 15ti letech).
Pomohlo mi nasazení jídelníčku, který standardně jedí lidé kteří posilují a nabírají na hmotnosti. Konzultoval jsem ji i s lékařem a sám se divil, že ji jsem schopný strávit. Na této "dietě" jsem už 14 dní a mám nahoře 2kg.

SNÍDANĚ (20 minut po probuzení) - kukuřičné lupínky s bílým jogurtem a káva
GAINER (9:00) - 150g gaineru (hroznový cukr a Maltodextrin)
SVAČINA (cca 10:30) - 2 rohlíky s Gervais nebo Lučinou (nejlépe grahamové rohlíky, ale to bych nedoporučoval)
OBĚD (14:30 - můj příchod ze školy) - přírodní kuřecí prso s rýží
SVAČINA (16:00) - 2 rohlíky s Gervais nebo Lučinou
GAINER (16:00 - 17:00) - 150g gaineru (hroznový cukr a Maltodextrin)
VEČEŘE (18:00 - 20:00) - fazole nebo čočka (já jsem navyklý na Trenčanské fazole s párkem) a 2 rohlíky
VEČEŘE2 (hodinu před spánkem) - 250g - 500g tvarohu (komu nechutná, možno dosladit cukrem nebo grankem)

Tohle osobně mi zabralo. Trvalo mi pár dnů, než si tělo navyklo a dovolilo mi jíst takové množství jídla. Samozřejmě je potřeba tuto dietu jíst v klidovém stádiu Crohnovy choroby.
Doufám, že vám tento jídelníček pomůže, nebo se alespoň inspirujete a vytvoříte si vlastní.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti