Kafe, cigarety, alkohol, THC

Bohužel, ale je to tak. To co jiným lidem přináší mnohdy libé a slastné pocity, pro některé z nás znamená věčný boj na ostří vidličky. Tak, prosím, podělte se s námi o Vaše zkušenosti.
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kafe, cigarety, alkohol, THC

Příspěvekod martin » 30 bře 2001, 08:33

Dovoluji si otevřít toto téma, neb mě zajímají názory všech na tyto "drogy" ve spojení s Crohnem. Kromě alkoholu, který se všude uvádí a ze zkušenosti vím, že víc než jedno občasný pivo je to špatný, o ostatních které taky více či méně užívám toho moc nevím. Spíš mám pocit, že mě nijak bezprostředně nevadí, ikdyž si myslím, že třeba dlouhoudobý kouření mýmu stavu neprospívá. Naopak, občasný THC do těla, mi přijde, že mě naopak pomáhá. Jaké jsou vaše zkušenosti?
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 30 bře 2001, 09:58

Zdravim, docela by me zajimalo, v cem jsou negativni tvoje osobni zkusenosti s pitim piva. Ja sam jsem si asi pred dvema lety naordinoval jednu dvanactistupnovou plzen denne, a musim priznat, ze zatim nepozoruji zadne problemy (lahvova, popijena pekne pomalu pri jidle), ba naopak, subjektivne mi mozna nekdy pomuze i pri nechutenstvi. Pokud vim, vseobecne se nektera piva doporucuji na podporu zazivacich procesu, a zvlaste v pripade, kdy je strevo postizeno nejakou mechanickou zuzeninou(stenozou), to nemusi byt od veci. Ale jak rikam, vec velice individualni, jako Crohn celej. Jinak upresnim svuj stav, s Crohnem ziju asi 9 let a jsem po trech, pomerne komplikovanejch chirurgiich. Normalne pracuju, sport, jidlo...jen obcas proste dostanu kopanec :-)))
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 30 bře 2001, 10:04

S pivem mám jenom dobrý zkušennosti :-) Ale musí se pít jak sám říkáš,max. jedno pomalu a s jídlem. Moje perioda je spíš jedno až dvě piva (desítky Plzeň jsou nejlepší), ale jednou za dva dny. Teď na dovolený jsem pil celý týden 2 denně a pěkně jsem to schytal. Taky záleží na aktuální aktivitě toho blba v břiše, počasí, ostatní stravě atd.
happy99
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod happy99 » 05 dub 2001, 10:04

Nevím co je to THC, ale kouřím docela dost a na pivko si taky občas zajdu asi tak jednou za měsíc na 2-3 a když už mi to nepomůže fyzicky tak mě to dost pomůže psychicky. I když s tím pivem - dám si dvě a už mám výrazně rozvernější náladu, protože než zjistili, že je to Crohn tak mě léčili na slinivku a rok jsme si ani "nečuchl ke špuntu". Můj názor je ten, že občas si zahřešit, samozřejmě v určitých mezích, stojí i za menší problém potom:-)))
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 05 dub 2001, 10:34

THC je účinná látka v konopí.
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 05 dub 2001, 11:53

Trochu víc o THC, prosím...
Pol
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Pol » 05 dub 2001, 12:04

Produkty z konopi, marihuanu a hašiš, obsahují účinnou látku tetrahydrocanabinol, znamou pod zkratkou THC. Neni znamo, ze by tuto latku nekdo uzival nitrozilne. Obvyklym zpusobem je koureni marihuanovych cigaret (jointu), dymky, nebo inhalace. Prevzato z http://www.mujweb.cz/www/rodor/
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 05 dub 2001, 12:18

Jasny, diky za link, ale docela by me zajimaly prave osobni zkusenosti ve vztahu k Crohnovi...
martin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod martin » 09 dub 2001, 11:56

Ahoj, jedna aktuální zkušennost. Po včerejším intenzivním experimentováním s množstvím menším než malým mohu říct, že konopné drogy mému tělu nijak neuškodily, můj subjektivní pocit je že naopak spíše pomohly.
Linda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Linda » 09 dub 2001, 19:08

Ahoj, ohledne koureni mne muj gastroenterolog peclive hlida a v podstate pri kazde navsteve se mne pta, zda jeste kourim a jestli kourim normalne. Abych nahodou neprestala pod vlivem okoli. Uz to vysvetlil i moji obvodni doktorce, ktera uz na mne od te doby netlaci, abych prestala. Dle jeho nazoru a pravdepodobne taky asi nejakych vyzkumu a zkusenosti s pacienty-kuraky se to kurakum lip hoji. Dokonce mi rikal pripad se silnym kurakem, co bafal 30 denne, prestal a nerekl mu to. A on potom hledal , proc se mu to nehoji. Tak zase zacal kourit a hojilo se to lip. Pry davaji nekurakum nikotinove naplasti, aby se jim to lepe hojilo. Asi to je pravda, pri posledni kontrole v nemocnici byl vysledek mnohem lepsi. Samozrejme je to ve spojeni s mnoha okolnostmi, leky atd. Alkohol mi nic moc nedela, semtam si dam pivo, vino nebo beton a neni mi potom nijak extra pekelne. THC jsem nikdy nevyzkousela a v dohledne dobe ani nehodlam.
happy99
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod happy99 » 11 dub 2001, 21:12

Ahoj, ohledne koureni mne muj gastroenterolog peclive hlida a v podstate pri kazde navsteve se mne pta, zda jeste kourim a jestli kourim normalne. Abych nahodou neprestala pod vlivem okoli. Uz to vysvetlil i moji obvodni doktorce, ktera uz na mne od te doby netlaci, abych prestala. Dle jeho nazoru a pravdepodobne taky asi nejakych vyzkumu a zkusenosti s pacienty-kuraky se to kurakum lip hoji. Dokonce mi rikal pripad se silnym kurakem, co bafal 30 denne, prestal a nerekl mu to. A on potom hledal , proc se mu to nehoji. Tak zase zacal kourit a hojilo se to lip. Pry davaji nekurakum nikotinove naplasti, aby se jim to lepe hojilo. Asi to je pravda, pri posledni kontrole v nemocnici byl vysledek mnohem lepsi. Samozrejme je to ve spojeni s mnoha okolnostmi, leky atd. Alkohol mi nic moc nedela, semtam si dam pivo, vino nebo beton a neni mi potom nijak extra pekelne. THC jsem nikdy nevyzkousela a v dohledne dobe ani nehodlam.
Tohle jsem taky četl, ale týká se to prý ucerózní kolitidy, na Crohna má kouření negativní vliv (ale nějakou neřest si snad můžeme nechat, ne?)
Venuse
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Venuse » 17 dub 2001, 12:43

Ahojky všem,
tak si tady pročítám vaše příspěvky a musím říct, že se tu dozvídám spoustu nového. S "kamarádem" Crohnem už žiju sedmým rokem ... k tomuto tématu mohu říct jen tolik, že mě osobně kouření dělá docela dobře, zvlášť když mám větší bolesti, zakouřím si a je to možná divný, ale uleví se mi. Alkoholu se bohužel nemůžu dotknout, neb už vím, že jakmile to poruším, následuje většinou převoz do nemocnice, takže tohle hřešení jsem si už raději odpustila. :(
xxx
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod xxx » 25 dub 2001, 11:21

Ahojky ! Som asi rok po night-party na chirurgii, resume: m.crohn, ileum off.
Ale to hlavne: THC, 1-3x za tyzden skamenovany: very O.K.!!!,
hard alkohol: skusam to stale, ale je to tazke, 1-3 dni potom hard diskomfort, asi to vzdam ;-).
pivo: 1-3 pivka za tyzden, v pohode.
LSD, DMT: raz za cas, uplne v pohode, nezistil som ziadne kompilkacie (v suvislosti s m.crohn ;-)

BTW: Ma niekto skusenosti s SCD: Specific Low Carbohidrate Diet(nizko uhlovodikova dieta) ?
Administrator
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Administrator » 09 kvě 2001, 09:15

Jeste kratce k tomu pokourenicku (nikotin). Klinicke testy pry prokazaly, ze koureni v pripade UC ma skutecne 'priznivy' vliv. Ve zkratce jde o to, ze pri inhalaci dochazi v tlustem streve, stejne tak jako v plicich ke zvysene produkci hlenu, ktery na jeho sliznici pusobi jistym blahodarnym ucinkem.
V pripade MC vsak toto neplati. Naopak.
lennyd
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lennyd » 07 čer 2001, 17:04

ahojky

Mohl by mi nekdo rict jak je to s tim pivem? Vetsina reakci co jsem tu cet je dost negativnich. Nee teda ze bych byl nejakej alkoholik, ale tak 1 - 2 tydne nekam zajdem a neco se vypije. Ale zatim jsem zadne problemy nemel...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů