ALOE

Další pohled na léčbu, aneb když tradiční medicína nefunguje. Zkušenosti s bylinkami, homeopatiky... Masáže, akupunktura... Zkusili jste, pomohlo vám to? Podělte se s ostatními.
veve
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veve » 28 pro 2009, 12:04

Nedá mi to nepřidat se.Taky jsem chtěla aloe synovi koupit,paní doktorka mi řekla,že v žádném případě.Působí velice alergicky.A zkušenost mé kamárádky,která chodila k léčiteli s 2 letým synem(předběžná diagnoza byla nefunkční střevo).Dal mu aloe a ještě zelený ječmen.Po půl roce žádný výsledek,bez nálevu se nevykadil.Dnes má po 3 operacích a 20cm tlustého střeva pryč.Naštěstí to dobře dopadlo.
petrb
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Aloe vera

Příspěvekod petrb » 28 dub 2010, 10:31

Všichni jste už určitě slyšeli o této zázračné bylině. Podílejte se tady o svoje recepty, či jiné věci využívající aloe vera. Kdybyste si s něčím nevěděli rady, tak na stránce http://www.mojebylinky.cz je spousta užitečných informací na toto téma.
Sharjah
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sharjah » 27 kvě 2010, 12:47

Ahoj Petře a všichni ostatní.
Chtěla bych vám poradit dvě věci, které mi pomohly dostat se z rozjeté UC. V první řadě to bylo lapacho kapky. 3× denně 20 kapek. Nejdřív jsem je nemohla sehnat a tak jsem popíjela lapacho čaj, ale to nemělo takový efekt. Kapky mi zabraly poměrně rychle. A další věc je právě Aloe vera. Kamarád mi to doporučoval několikrát a já stále odmítala, protože je to fakt hodně drahý a na takovou léčbu moc nevěřím. Ale ať už pomohly ty kapky, nebo Aloe, je mi to fuk a oboje beru pravidelně dál. Mám na mysli Aloe vera SIVERA od firmy LR. Nemyslete si, že tomu chci dělat reklamu, sama s tím neobchoduju a nemám v plánu vám ani psát kontakt na toho kamaráda, ale zkuste si o tom něco zjistit a tu tisícovku do toho vrazit (láhev za cca 1100,- mi vydrží na měsíc). Jinak to lapacho seženete za cca 100,- takže když ne aloe, zkuste aspoň ty kapky. Nemají je v lékárnách, to jsem zkoušela, ale v obchodech se zdravou výživou. Nebo na netu http://www.zdrava-mrkvicka.cz/Cervene-l ... p-399.html Přeji vám všem hodně zdraví!!!
ulceroznikolitida_j
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod ulceroznikolitida_j » 04 říj 2010, 22:24

Ahoj,

mám též zkušenost s Aloe této firmy, ale neřekl bych že mi pomohla s UC. Popíjel jsem po jedné lahvi na měsíc po dobu cca 10 měsíců a výsledek by jen takový, že jsem v zimě nedostal chřipku, takže mi to nabudilo imunitu. Pak jsem zkoušel ještě drahá colostra od LR. Také nic. Můj největší problém byl s nadýmáním a s pohyby střev (takové to kručení a pohyby).

Pravdou je, že každému může pomoci něco jiného. Mě pomohli věci jako probiotika v kapslích (jogurty ne, ale kapsle) a psyllium (né v době ataky).


No a celkově dlouhodobý klidný režim stravy! Zeleninku k večeři, né eda každý den, ale občas. K tomu jogurtový dresing, jinak bych to už nejedl :D
Natea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Natea » 21 čer 2011, 14:25

Mám Crohna 18let, po resekci, po selhání Remicadu. Když je zánět akutní, tak po mé zkušenosti se bravurně zvládá díky Aloe a Colostru. Mám s tím opravdu výbornou zkušenost, samozřejmě včetně léčby od mudr.. Začala jsem díky tomu studovat naturopatii..přírodní medicínu a nedám na tyto produkty dopustit. Kdybyste chtěl někdo poradit, ozvěte se. I na gastru mi to schválili.
Radka C.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Radka C. » 25 led 2012, 23:54

Dobrý den, jestli se mohu připojit do diskuze, ráda bych upozornila, že pravé Aloe Vera ve svých maximálních účincích je pouze v gelu, který je vyroben z dužiny této rostliny, rostliny Aloe Vera Barbadensis Miller . Využívá se celá dužina, pouze se odstraní "obal". Šťávy nebo koncentrány nemají s Aloe nic společného. Jak poznáte pravou Aloe? Je certifikovaná společností IASC. Pracuji s těmito výrobky dlouho a vedle mě také spouta lékařů, kteří využívají blahodárné účinky k léčbě.
Max123
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: ALOE

Příspěvekod Max123 » 26 kvě 2013, 10:12

Ahoj,
sice mam UC, nicmene v tomhle asi nebude rozdil.

Pri pohledu na ceny aloe gelu jsem nejprve vyzkousel alternativu - v marketu se da koupit 30% aloe vera (9% aloe gel, 21% aloe prach (co je ten prach z aloe jsem nezjistil, ale nejspis to bude rehydratovana drt z vyroby gelu)) za nejakych 50kc/1.5l, coz vychazi cca 100 kc/1kg aloe vera. Dle udavaneho slozeni bez konzervantu, ale predevsim bez jedovateho karcinogenniho aloinu (paklize zpusobuje prujem, nebylo pozorovano). Da se predpokladat ze tato smes bude mene ucinna nez cisty gel, ale pomer cena/ucinek je vyrazne lepsi.

Vysledky vcelku odpovidaji diskusi - davka do 100 g denne ma minimalni vliv, pokud vubec nejaky.
V pripade relapsu je zajimava davka cca 500 g (1,5 l) denne. Hlavni priznaky (krev, hlen) mizi po 3 dnech (v pripade vyrazneho snizeni davky se ovsem rychle vraci). Pri postupnem snizovani po 1. tydnu -50g denne az do vysazeni aloe ovsem prechazi v dlouhodobou remisi bez dodatecnych leku. Standartni lecba (mesalazin, azathioprin) samozrejme zachovana.

Naklady na dosazeni dlouhodobejsi remise kolem 600 kc celkem minimalni.

Nelze nezminit rizika interakce s leky, nerovnovahy elektrolytu a ovlivneni funkce ledvin, zvlaste u takto vysoke davky. U me vse v poradku az na pokles hladiny leukocytu mirne pod hranici normalu, coz muze i nemusi souviset, vzhledem k pouze zhruba rocnimu nasazeni azathioprinu. Dle EN Wiki vysoke davky mohou zpusobit reverz klasickych ucinku, coz muze byt v tomto pripade castecne zadouci (omezeni tvorby defektnich lymfocytu atp). Po vysazeni aloe a uprave davky AZT leukocyty opet v normalu. Naopak po letech normalni tlak i pres nevyhnutelny stres.

V kazdem pripade doporucuji velkou opatrnost a konzultaci s lekarem, ale nenalezl jsem informace ze by probehl vyzkum takto vysokych davek.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host