Kortikoidy

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
jira
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jira » 17 říj 2010, 21:53

Ahoj Tony. Konečně někdo s Humirou. Mám ji od června.musím uznat že střeva v pohodě,bolesti žádný a ataky taky né,jen mě dost bolí klouby a vždy když si píchnu mám tak 3-4 dny oteklé místo vpichu cca 5cm až skoro zanícené tak ho leduju a hrozně mě ty injekce svědí ale snažím se to neškrábat.máš to taky je to normální-na letáčku píšou takové vedlejší účinky že je ho lepší nečíst
:( Díky Jiřa
tonysam
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tonysam » 31 říj 2010, 18:55

[quote]
Ahoj Jířo. Po vpichu HUMIRY nemám žádný problém. Píchám si to do břicha a místa vpichu střídám. Na břichu si udělám prstama varhánek :D a pod úhlem as 45 st. si to pomalu píchnu. Nejdříve jsem měl obavu jak se překonat s tím vpichem, ale když si to provedou malé děti s cukrovkou tak to musím zvládnout také. No stěma kloubama mám také problém. Občas cítím pobolévání. Chodím do osteoporadyn v H.K. Beru vápník jelikož mám odvápnění kostí. Zatím ahoj tonysam
jira
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod jira » 09 lis 2010, 20:34

čau Tony. Tak to ti závidím,já když si píchnu tak jak popisuješ a jak je to i psané v letáku tak mám jelito tak 10cm.a když si píchnu přímo kolmo do břicha tak mám flek o polovinu menší.zdá se že jsem to asi vychytala,ale líbilo by se mi to uplně bez reakce-takhle se můžu udrbat jak to svědí.ještě dotaz to odvápnění máš až po léčbě Humirou.taky mě bolí kostičky :( díky Jířa
Aherlow
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aherlow » 18 kvě 2012, 18:51

Ahojky kolegové.. Mám dotaz... v březnu mi diagnostikovali našeho společného známého a chuligán se nechce sklidnit.. začala jsem entokortem, aledíky modrákům u kolen mi nasadili medrol... beru ho dva měsíce, dávku po týdnu snižujem, ale jsem oteklá jak sysel... Nežádoucí účinek "měsíčkovitý obličej" se u mě dostavil v "úplňku".... máte s tím někdo zkušenosti? to, že jsem přibrala po těle mi tak nevadí, jako to, že vypadám jak panda nebo mickey mouse, jak to nazvala kamarádka, všetně toho skoro volete co mám :D nevíte někdo jestli po vysazení zase "splasknu"? doktor mi slíbil že jo, ale otíkám víc a víc... :x díky za odpověď, Míša
Aherlow
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aherlow » 21 kvě 2012, 17:19

Tak to je pro mě super zpráva, díky :) vlasy padají no, to je pravda, ale to jsem si řekla že vzhledem k počtu léků, které beru, prostě patří.. ale to že vypadám jak Mickey mouse mě trošku děsí.. :) děkuju za odpověď! :) :clown:
raškova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod raškova » 10 srp 2012, 11:57

Zdravím, Crohna mám zjištěného už 11 let. Prednison jsem bral hned od začátku, Pentasu po propuštění z nemonice. Pentasu beru doposud a nikdy se mi žádné vedlejší účinky neobjevily, respektive o žádných nevím. Prednison jsem bral nejdřív asi 3/4 roku, vůbec jsem netloustl, naopak jsem měl problém přibrat. Kromě depresivních stavů, se mi z něho udělalo naprosto příšerný steroidní akné. Do teď mám po něm jizvy. Do svého lékaře jsem pořád hučel, ať mi ho vysadí. Nakonec mi dal Entocort, s kterým to bylo o něco lepší. Pak jsem asi nejspíš díky speciálním infuzím byl několik let jen na Pentase, což bylo dobrý, vůbec žádné vedlejší příznaky jsem nepozoroval. Teprve před rokem se mi zase začalo zhoršovat CRP. Lékař mi nasadil znovu Prednison, po 14 dnech se mi začalo objevovat opět akné ale ve slabší formě, tloustnutí žádné. CRP se mi pak snížilo, takže mi ho vysadil. Bohužel teď mám mimo jiné opět nasazený Prednison 40 mg už třetí týden. Zatím se kromě návalů depresí neobjevuje nic. Takže bohužel v mém případě za celých 11 let jsem s tloušťkou problém neměl, ať už jsem bral Prednison či ne. Ale ze zkušeností jiných pacientů vím, že tloustnutí způsobovat může. Jestli mohu poradit, tak pokud jsi to už neudělala, změn svého ošetřujícího lékaře. Jsem jen laik a neznám detaily, ale mohla by si být adept na biologickou léčbu. Jen je otázka, zda se stávajícím lékařem máš na něco takového naději.
raškova
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod raškova » 10 srp 2012, 12:23

ahojte všichni, já jsem CN byla přepadenA PŘED DVĚMA LETY A TO VE VĚKU 50-TI LET, prý je to ale převážně nemoc mladých, takže jsem asi ještě mladá. Beru budenofalk a salofalk po celou dobu, bolesti břicha a průjmy se zklidnily, ale mám šílené svědění celého těla a bolesti kloubů. Můj lékař mi kortikoidy ale nechce vysadit, i když je mi lépe. U budenofalku je napsáno, že se nemá užívat dlouhodobě. Máte s tím někdo zkušenost. Děkuji Eva
blackberry
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod blackberry » 03 zář 2012, 10:42

Mám UC pátým rokem, poslední 2 roky stále na kortikoidech - při relapsu 40 mg, pak snižování na 20 - 25. Pokaždé, když se snažím snížit k 10 - 15 mg, tak se stav zhorší. Podle doktorů je zázrak, že vypadám výborně - dělal jsem kutlturistiku a z 95 kg jsem spadnul na 84, což při výšce 178 cm pořád vypadá k světu. Ale.... Při pokusu o lehký benchpress - 60 kg - vyskočily 2 žebra z hrudní kosti a pobolívá zápěstí, prostě řídnutí kostí mě asi nemine... Zhoršuje se zrak, ubývají vlasy, zato chlupy masivně rostou. Při vyšších dávkách deprese a nemožnost koncentrace - neustálý nálet myšlenek.
Díky krvácení - nepřetržitě posledních 18 měsíců, aněmie, ztráta zásobního železa a pokles krvinek.

Ma tu někdo zkušenosti s dlouhodobým užíváním prednisonu v dávkách 15 - 25 mg, řekněme 5 a více let??
Šárka PCE
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Šárka PCE » 25 zář 2012, 17:29

Ahoj, prosím nemáte někdo zkušenosti s Imuranem? Dřív jsem brala Pentasu a občas Prednisol, ale teď mam vše dohromady, Pentasu, Prednisol a ještě pro mě nový Imuran. Nevím co čekat..
Aherlow
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aherlow » 09 říj 2012, 13:10

Mám UC pátým rokem, poslední 2 roky stále na kortikoidech - při relapsu 40 mg, pak snižování na 20 - 25. Pokaždé, když se snažím snížit k 10 - 15 mg, tak se stav zhorší. Podle doktorů je zázrak, že vypadám výborně - dělal jsem kutlturistiku a z 95 kg jsem spadnul na 84, což při výšce 178 cm pořád vypadá k světu. Ale.... Při pokusu o lehký benchpress - 60 kg - vyskočily 2 žebra z hrudní kosti a pobolívá zápěstí, prostě řídnutí kostí mě asi nemine... Zhoršuje se zrak, ubývají vlasy, zato chlupy masivně rostou. Při vyšších dávkách deprese a nemožnost koncentrace - neustálý nálet myšlenek.
Díky krvácení - nepřetržitě posledních 18 měsíců, aněmie, ztráta zásobního železa a pokles krvinek.

Ma tu někdo zkušenosti s dlouhodobým užíváním prednisonu v dávkách 15 - 25 mg, řekněme 5 a více let??

Ahojky, beru medrol, ale dávky snižuju díky Remicadu. Měla jsem stejný problémy jako ty... vlasy mi neustále padaj, obávám se že i kosti zrovna v pohodě nemám... zkus nejáký osteocare nebo něco podobnýho.. :) doktor mi h o nasadil, když jsem s medrolem začínala - třeba by ho doktor předepsal i tobě.. :) každopádně přímo na tvou otázku odpověděď neznám... jen jsem ti chtěla říct toto... :) Držím palce... :clown:
Aherlow
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aherlow » 09 říj 2012, 13:12

ahojte všichni, já jsem CN byla přepadenA PŘED DVĚMA LETY A TO VE VĚKU 50-TI LET, prý je to ale převážně nemoc mladých, takže jsem asi ještě mladá. Beru budenofalk a salofalk po celou dobu, bolesti břicha a průjmy se zklidnily, ale mám šílené svědění celého těla a bolesti kloubů. Můj lékař mi kortikoidy ale nechce vysadit, i když je mi lépe. U budenofalku je napsáno, že se nemá užívat dlouhodobě. Máte s tím někdo zkušenost. Děkuji Eva

Ahojky, mám pocit že skoro u všech léků je napsáno že se nemají užívat dlouhodobě. Nám bohužel ale nic jinýho nezbývá... :) zkus se poradit s doktorem, ale myslím že ti řekne to stejné co já.. :) beru na CN dost léků a skoro u všech není dlouhodobé užívání doporučeno, no ale co naděláme..? :)) Hodně štěstí/zdraví... :)
Aherlow
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aherlow » 09 říj 2012, 13:13

neboj, splaskla jsem i já, tak ty taky :D

Tak to vypadá že začínám splaskávat.... :) snižujem dávku a už nevypadám jak úplná panda, ale spíš jak pandě... :D tak snad.... :)
Elena99
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Elena99 » 09 říj 2012, 16:56

Zdravím všechny, mám prosbu, nemám crohna, ale má ho můj papoušek, lékař mně pro něho doporučil pentasu, nenašel by se někdo, kdy by mně mohl poslat 2 - 3 tabletky? Dávkování má 1/8 tablety obden a má to uživat cca 2 měsíce.Chtěla jsem si lék zakoupit, ale prý se vyrábí jen po 100 tabletách a chtěli za to bez receptu 1500,..
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 11 říj 2012, 08:02

Zdravím všechny, mám prosbu, nemám crohna, ale má ho můj papoušek, lékař mně pro něho doporučil pentasu, nenašel by se někdo, kdy by mně mohl poslat 2 - 3 tabletky? Dávkování má 1/8 tablety obden a má to uživat cca 2 měsíce.Chtěla jsem si lék zakoupit, ale prý se vyrábí jen po 100 tabletách a chtěli za to bez receptu 1500,..

monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 11 říj 2012, 08:03

ahoj, pošli mi na Tebe adresu a já Ti jí pošlu :-)
Zdravím všechny, mám prosbu, nemám crohna, ale má ho můj papoušek, lékař mně pro něho doporučil pentasu, nenašel by se někdo, kdy by mně mohl poslat 2 - 3 tabletky? Dávkování má 1/8 tablety obden a má to uživat cca 2 měsíce.Chtěla jsem si lék zakoupit, ale prý se vyrábí jen po 100 tabletách a chtěli za to bez receptu 1500,..


[/quote]

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti