Antikoncepce

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
MartinaB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Antikoncepce

Příspěvekod MartinaB » 13 lis 2009, 08:14

Zdravím. Chtěla jsem se optat, zda-li u MC je potřeba úplně přestat brát antikoncepci. A nebo, jestli stačí brát s menším množstvím hormonů. A jaké s tím máte zkušenosti. Já jsem se o tom bavila s gastroentoroložkou, ale nějak jsme to nedomluvili a jdu k ní až v lednu na krev a do poradny v únoru. Beru cilest už 3 roky a přibrala jsem s ním 12 kg. A paní doktorka říkala, jestli by nebylo lepší s menším množstvím, když jsem po něm tolik přibrala. Jelikož nesmím ještě hubnout, tak jen jsme se bavili o menším množství hormonů "pro hubnutí", ale jestli je to u MC lepší vysadit nebo ne, tak to jsme nemluvili.
Prosím o radu, děkuji.
Kajulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kajulka » 13 lis 2009, 09:36

ahojky,
já jsem brala nějakej čas Evru,ale i tak z toho doktorka na gastru neměla vůbec radost.Evra je nejšetrnější,ale ty náplasti jsou celkem drahý tak na delší užívání bych to moc neviděla.Nazory na to jestli brát HA nebo ne budou asi u doktoru rozdílný,každopádně má doktorka s tím nesouhlasí,prý to dráždí střeva i zdravým,ale na druhou stranu gynekolog v tom neviděl problém,ale je to tak,že si každej hájí to svoje,tak se asi budeš muset rozhodnout ty sama.
MartinaB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MartinaB » 13 lis 2009, 22:01

Tak ono je normální, že jakékoliv prášky nedělají střevům a játrům dobře... Jen si nedkážu představit, že nebudu mít pod "kontrolou" menses... Jde o zvyk, ale zvykla jsem si na kontrolu, nebolelo mě břicho, neměla jsem to takové silné...
Kajulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kajulka » 13 lis 2009, 22:47

tak pak zkus ty náplasti a uvidíš,já měla s bolestí taky dost velký problémy,hlavně první den,ale po porodu mě to přestalo bolet.
Výhodá náplastí je,že nejdou přes zažívací trakt a vstřebávají se přímo do krve,gynekolog mi nabízel i kroužek,ale to jsem hned odmítla i tělísko,nedovedu si představit,že bych v sobě něco takovýho měla.
MartinaB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MartinaB » 14 lis 2009, 08:01

Tak mě se jedná i o peníze... Jsem pořád student... A pokud vím, nevýhoda náplastě je ta, že se ti to může odlepit... A pokud jde o cenu, tak nevím kolik stojí na 3 měsíce... A tělísko, nejen že je drahý, ale taky bych se cítila divně mít něco takového v sobě.
Včera jsem byla na gyndě a nechala si napsat na 3 měsíce cilest a v lednu jdu na gae na krev tak se optám jen doktorky, zda-li je potřeba to vyměnit - ono asi záleží taky na typu crohnu... Já nevím, jaký typ MC mám...
Kajulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kajulka » 14 lis 2009, 18:33

přesně tak,mě se taky náplast neodlepila,nikdy.Spíš šla špatně sundávat,takže pokud bych se měla vrátit k antikoncepci tak jedině zase náplasti.
Neřekla bych,že záleží na typu crohna,je to všechno všeobecně,zeptala ses ,odpověděla jsem nic víc nic mín.
MartinaB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MartinaB » 15 lis 2009, 06:59

Však já ti taky ani nenadávám... Já jsem ráda, že tu píšeš, jaké máš zkušenosti.. Já mám MC zjištěný od září... A proto zjišťuju, jak to vše je... vím z okolí, že náplast nedržela, taky tedy nevím co s tím dělali...celkově CM je pro mě nové...
Dari
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dari » 16 lis 2009, 23:04

Mně nedoporučovali žádnou hormonální antikoncepci, takže ani ty náplasti, přestože nejdou přes trávení, ale jsou to hormony...
Já pilule vysadila, bylo to s nima samozřejmě daleko pohodlnější, když jsem věděla téměř na hodinu, kdy "měsíce" dostanu, ale říkám si, že udělám všechno pro to, aby to bylo dobrý. Dřív jsem se víc bála těhotenství, protože jsem na to byla ještě moc mladá, ale teď, kdyby se náhodou stalo, nevadilo by mi to, byla bych i ráda:), takže mě nemusí stresovat, jestli je dostanu o něco později...
MartinaB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MartinaB » 16 lis 2009, 23:40

Dari, to by jsem taky brala nemít strach... jenže studuji vyšší odbornou školu a pak chci jít i na vysokou... a pravý partner pro rodinu nějak né a né přijít... a pokud se mohu zeptat, kolik ti je let?:)
Dari
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dari » 17 lis 2009, 00:48

Marti, potkáváme se na foru Lidé:)
Je mi 22, Crohn od letošního dubna. S přítelem jsme spolu přes čtyři roky, od května spolu bydlíme:) Taky ještě chodím do školy, jsem v prváku na magisterským, takže ještě rok a půl před sebou, ale škola mě už neba, živím se na ŽL, takže mě vidina titulu ani moc nemotivuje:( Ale zas už mám aspoň to Bc.
Menstruace se mi docela rozhodila, co jsem vysadila pilule - někdy co 14 dní, pak pro změnu dva měsíce nic, pak normálně po měsíci...a právě, když jsem je 2 měsíce nedostala, už jsem si fakt pomalu začínala myslet, jestli nejsem těhotná a uvědomila jsem si, že by mi to vlastně nevadilo:) Ale jinak klidně ještě počkám nějakej ten rok:)
MartinaB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MartinaB » 17 lis 2009, 09:17

Tak to mě nenapadlo, že by si mohla být z lidé:)
Já sice partnera momentálně nemám, ale musím říct, že s antikoncepcí je jednodužší život... Když jedu k moři, tak v pohodě... Beru HA 3 roky a předtím jsem to měla vždy na dovolené... A neužila jsem si ji... Stačilo mi tento rok průjem - zjistili mi crohna až na vyšetření v srpnu a já byla v červenci u moře... Nikde se mi nechtělo chodit a cesta tam, tak té njsem se bála, ale zaplaťpánbůh vše bylo po cestě OK..
S titulem Bc. závidím... Já z lásky před rokem a půl nešla na VŠ.. A když jsme se rozešli, chtěla jsem jít makat.. Ale rodiče chtěli, abych ještě studovala... Furt jsem jim říkala, že o to nemám zájem, že mě učení nebaví... A dnes toho lituju... Dala jsem si přihlášku na VOŠ, kde jsem i studovala střední školu..

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů