plastika

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

plastika

Příspěvekod andreak » 03 čer 2002, 16:08

Zdravim vsechny cronaky!
V nemocnci mi dali tip na tyto stranky, tak jsem strasne rada, ze muzu ziskat nejake informace.
Pred 3 mesici mi diagnostikovali Crohna. Problemy jsem ale mela uz asi 6 let. Byla jem na ruznych vysetrenich, ale bylo mi receno, ze mam funkcni dispepsii a nikdo to neresil. Pak se mi udelala anorektalni pistel (dost nechutna zalezitost). Po operaci se to vubec nehojilo, dostavily se prujmy a teploty (nad 39), zhubla jsem asi 7 kg a pak teprve vzniklo podezdreni na Crohna... Ted me asi ceka dalsi operace, protoze ta prvni operace mi poskodila sverace, takze budu muset na jejich plastiku... Nema s tim nekdo zkusenost? Taky musim absolvovat vysetreni na endosonografu (konecniku). Zajimalo by me, jak moc je to bolestive - jako kolonoskopie nebo rektoskopie? Jak dlouho vysetreni trva... Z kazdeho noveho vysetreni jsem celkem nervozni.
Diky moc a preji vsem dobre zdravi a nervy.
AndreaK
bali
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod bali » 05 čer 2002, 10:42

Ahoj Andreo,
z endosonografie mit hruzu nemusis. Absolovovala jsem ji pred pul rokem v Motole a bylo to jedno z tech "snesitelnejsich" vysetreni - sonda, ktera se zavadi do konecniku, neni nijak velika (prumer asi jako koloskop); jedina trosku nemila vec je, ze kvuli dobremu rozliseni je potreba naplnit rektum vodou, ale taky to neni nijak hrozne mnozstvi :-). Jo, a netrva to dlouho, to moje zabralo asi deset minut. Snad bych jeste dodala, ze mam taky pistel v tehle oblasti, pro zmenu intersfinkterickou (a pekne nechutne bolestivou, kdyz se rozhodne) takze me vysetreni tohohle typu pronasleduji permanentne... zatim to nastesti vzdycky dopadlo tak, ze abces se nekona a dalsi operace nebude (prvni jsem absolvovala pred 5 lety). Ale stejne me to prubezne strasi....:-)

Drzim palce a preju, at Ti daji telesnou schranku do kupy co nejdriv a co nejlip! :-)

Dasa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů