Snášenlivost Imuranu

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
neho
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Snášenlivost Imuranu

Příspěvekod neho » 10 pro 2008, 10:29

Ahoj lidi, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s léčbou Imuranem (=Azaprin). Crohna mi zjistili před 9 lety, po 7 letech kombinací kortikoidů a Pentasy bylo rozhodnuto o nasazení Imuranu. Nicméně po tomto kroku jsem byl asi 2 měsíce hodně citlivý na různé pachové podněty, po vyloučení kortikoidů z terapie to ale relativně odeznělo, navíc výsledek ve střevech vypadal znamenitě. Letos jsem měl delší pouzu, kdy pro infekční komplikace nebyla žádná léčiva nasazena. Teď je opět snaha o návrat k Imuranu, ale troufám si tvrdit, že po nasazení se mi ještě snižuje už tak chabá chuť k jídlu a navíc mám jakoby pocity ošklivosti (těžko to popsat, nejblíž tomu je třeba necrohnovsky zkažený žaludek). Přitom genetické testy na metabolizaci účinné látky mám v normě. Chci se tedy zeptat, jestli máte někdo podobné zkušenosti? Předem díky za každou reakci.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 10 pro 2008, 15:21

forum/topic.asp?TOPIC_ID=584&FORUM_ID=8 ... 2E%2Ebrrrr

Tady je dalsi link. Staci hledat :) Ja jsem ho prestal brat diky tomu, ze mi "zral" bily krvinky po peti letech uzivani. Ted jsem na biol. lecbe.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 11 pro 2008, 10:00

Ja jsem zadny specialni vysetreni pred bio. lecbou nemel. Vyjma toho, ze jsem musel na plicni nechat si udelat rtg plic a jeste mi neco napichli do ruky a zkouseli tak protilatky proti TBC. Nakonec jsem z plicnhi dostal souhlas s tim, ze nejsem tuberak a ze se biol. lecba muze zajistit.

Na gastru mi nic specialniho nedelali, jen sono bricha a krevni testy. Maj u me rok starou kolono a dva roky starou MR, nastesti to nechteli opakovat tenrat :)

Jak to probiha? No, prijdes do nemocnice, nekam te usadej nebo polozej (davaj mi na vyber), pak te prohlidne lekar, sestra pripravi roztok, pak ti to tak dve hodiny kape a dalsi dve hodiny tam cekas, kdyby neco. Nakonec ti vytahnou kanylu a jdes domu s tim, ze ti reknou, kdy mas prijit na dalsi davku. A radno predtim jeste chodim na krev. Ono to vypada, ze se to zvladne za ctyri hodiny, ale ja jsem tam od osmi a nejdriv jsem odchazel po jedny hodine.

Pak vim, ze neomu tam davaj Humiru, ne Remicade, ale ta je forme injekci. To bych asi nebyl schopnej dat sam sobe injekci nekam :o)

Hodne stesti :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů