Reforma zdravotnictvi

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Reforma zdravotnictvi

Příspěvekod chasi » 10 led 2008, 18:30

Na http://www.mzcr.cz/leky.php jsou infce o tom, jaka castka se zapocitava do ochranneho limitu 5000 Kc.

Koukal jsem na par leku, ktere bereme:
1. Pentasa - nic se nezapocitava
2. Imuran - taktez nic
3. Fortnas - a na ten sajrat se zapocita cca 80 Kc...

Zajimavy, co? :)
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 10 led 2008, 18:35

No vlastně by spíš překvapilo kdyby nás nechtěli podfouknout a vydělat na tom co nejvíc peněz ne:-D Prej pacienti s chronickým onemocněním ušetří... Tak mládeži kdo šetří má za tři! Do toho:-D
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 10 led 2008, 19:05

Na jednu stranu s tema poplatka souhlasim - 60 Kc za pobyt v nemocnici nebo v laznich. V laznich jsem byl uz celkem 8x, naposledy nas hotel zavedl snidane, obedy i vecere formou svedskych stolu - a asi neni uplne spravny, aby za me platil stat jidlo, ktere bych si doma musel platit sam. Akorat se mohl stanovit strop - napr. 60 Kc za den v nemocnici, max. 30 dni v roce, apod.

Ale to je na dlouhou debatu...

PS Jeste v prosinci jsem si Pentasu bral v lekarne u Gery v Plzni a tam je baleni za doplatek 6 haleru:)
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 10 led 2008, 22:35

Tak to ja sem zvědavej kolik zatáhnu za léky. Dnes sem si byl pro recepty a odnesl sem si tři plný od zhora až dolu:) Docela sem koukal že si s počtem balení na lék na receptu zdravotníci hlavu nelámou...
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 11 led 2008, 13:35

Tak to ja sem zvědavej kolik zatáhnu za léky. Dnes sem si byl pro recepty a odnesl sem si tři plný od zhora až dolu:) Docela sem koukal že si s počtem balení na lék na receptu zdravotníci hlavu nelámou...

Nekde jsem cetl, ze snad muzou predepsat max. 3 baleni anebo pocet baleni takovy, aby vydrzel do dalsi kontroly (2 nebo 3 mesice).
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 11 led 2008, 19:01

Pardon, nějak mně to uteklo. Ale chci se zeptat na něco jiného. Vím, že to sem nepatří, ale na poslední příspěvek nikdo nereagoval, tak to píšu všude. Asi rok jsem do diskuze nepsala a najednou jsem zjistila, že "píšu" aniž bych to věděla. Dost mně to vyrazilo dech. Myslela jsem, že když mám nějaké heslo, tak nemůže nikdo psát jako já, když ho nezná. Ale někdo místo mně píše, takže se na to heslo asi nějak dostal. Chtěla jsem, aby ta co psala mým jménem byla tak laskavá a vysvětlila mně to. Ale příspěvek bylo poslední debatě o enteroklýze, kde jsem to objevila. Od té doby tam už nikdo nepíše.Můj příspěvek byl 29.12.2007. Chtěla bych vědět co si o tom kdo myslí. Možná to jen špatně chápu....

Hana
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 12 led 2008, 21:16


Nekde jsem cetl, ze snad muzou predepsat max. 3 baleni anebo pocet baleni takovy, aby vydrzel do dalsi kontroly (2 nebo 3 mesice).
Aha já myslel že tam muže být max 3 balení bez vyjímek, proto sem se divil, když mi tam napsali 6 a 7 balíčků. Ta kontrola to vysvětluje;-)
hana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod hana » 25 led 2008, 10:25

Děkuji za odpověď. Mám svůj Pc a nikdo mně na něj nechodí. Naposledy jsem osobně psala příspěvek déle než před rokem. Někdo pod mým jménem ještě nedávno. V "enteroklýze" jsem to postřehla naposledy.Nevím jak se k tomu kdo dostal, ale mohlo by se to stát i někomu jinému. Proto jsem to sem napsala. A taky, že mně to připadá nefér.
Přeji zdraví a klídek.

Hana
veronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veronika » 21 úno 2008, 13:38

Jako náhradní lék za PENTASU (plně hrazený) uvádějí na těhc stránkách ministerstva ASACOL. Slyšel jste o něm někdo něco?
Druhý téměř plně hrazený (doplatek 3-30Kč) lék je SALOFALK - to sice znám, ale dosud jsem se domnívala, že působí jinak než Pentasa (slow release... )...
Začínají mi ty léky nějak lézt do peněz (jsem na mateřské, máme 2 děti).
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 21 úno 2008, 15:08

Byt tebou, tak prokonzultuju zmenu leku se svym lekarem. Anebo zmenim lekarnu.
Tady je odkaz: http://www.firmy.cz/detail/599666-plzen ... snice.html

na jednu lekarnu (ma pobocky i v Praze). Jeste v prosinci 07 tam byla Pentasa za asi deset haliru. Pristi tyden si do Plzne pro Pentasu do te lekarny pojedu, tak dam vedet, jak moc se zmenily ceny.
Predpokladam, ze ceny by se v jednotlivych pobockach jedne spolecnosti nemely prilis lisit.
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 21 úno 2008, 15:16

Ahoj, ASACOL sem bral asi měsíc a půl po tom co mi byla diagnostikovaná UC. Mělo by to být skoro stejný jako Penthasa (kterou sem bral asi měsíc po tom) jen snad Penthasa je víc šetrnější k organizmu, že má míň vedlejších učinků. Takhle mi to bylo řečeno. Potom sem se ocitl v nemocnici a tam sem musel brát čípky ASACOL a SALOFALK, to nevim jakej je v tom rozdíl, bral sem je oboje najednou. Tedko beru Salofalk tablety mimo jiné a řek bych že to je to samý, jen co píšou tak je v nich více učiný látky a taky se daj líp polikat:) Jinak žádný rozdíly sem nepocítil, zatim nezabralo nic...
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 21 úno 2008, 23:44

Ahoj,
ASACOL mi taky nasadili - asi před rokem. brala jsem to dva dny a málem jsem umřela - takové křeče žaludku si těžko někdo dovede představit, nemohla jsem se napít ani vody.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 25 úno 2008, 16:08

Dneska jsem byl pro 6 Pentas, pojistovna zaplatila 7006 Kc, ja pouze regulacni poplatek 30 Kc. Nic vic. Kde je tato lekarna - viz muj predchozi prispevek.
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 02 bře 2008, 08:56

Chasi, díky za rady. Já do teď na Pentasu taky nedoplácela a nyní jsem připácela 70 Kč na krabičku. Ale vysvětlila jsem si to tak, že je to zvýšením DPH. Určitě vyhledám tu lékárnu ve Strašnicích a napíšu sem, jak jsem dopadla - aby Pražáci měli taky kam chodit. :-)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 02 bře 2008, 12:20

Chasi, díky za rady. Já do teď na Pentasu taky nedoplácela a nyní jsem připácela 70 Kč na krabičku. Ale vysvětlila jsem si to tak, že je to zvýšením DPH. Určitě vyhledám tu lékárnu ve Strašnicích a napíšu sem, jak jsem dopadla - aby Pražáci měli taky kam chodit. :-)

Ja jsem se v te plzenske ptal, jak je mozny, ze ji maji pro pacose "gratis", kdyz u nas v Kadani chteji 300 Kc na krabicku. Lekarnice mi rekla, ze ty tri stovky je trzni cena a ze maji s fakultni nemocnici Plzen smlouvu o te cene. A ze kdyby zalezelo na ni, tak smlouva nebude:) Nicmene mi poprala zdravi a at zase prijdu :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů