Humira

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Humira

Příspěvekod monag » 13 čer 2007, 04:52

ahoj lidičky, máte tady někdo zkušenosti s biologickou léčbou HUMIRA (z lidských buněk)? Já dostala první dávku a ráda bych si skonzultovala s někým vedlejší příznaky.Díky moc za odpovědi
crohnacka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod crohnacka » 13 čer 2007, 08:05

Ahoj, já jo :-) Nasadili mi jí po tom, co jsem dostala alergii na Remicade. Měla jsem první dávku (4 injekce), za 14 dní další (2 injekce) a zítra si píchnu už jen jednu a tak pořád po 14 dnech dál. Vedlejší účinky (ty negativní) nepozoruju, naopak - cítim se moooc dobře.
Jak ty?
zu.ra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zu.ra » 23 čer 2007, 05:23

Ahoj. Již několik let trpím nemocí Morbus Bechtěrev.Jsem na tom opravdu dost špatně. Dva roky jsem byl na Remicade ale bohužel postupem času i přes výborné výsledky přestal pomalu zabírat.Myslím tím,že neměl pozitivní dobu trvání 6 týdnú ale bylo to jak kdy.Někdy jen 14 dní,někdy i 5 tydnú a tak se to chovalo v poslední době.Včera 22,6 2007 mi byla indikována první Humira a musím říci i když to nechápu jak to mohlo zabrat tak okamžitě.Přečetl jsem si o tom také dost informací a přesto mi první den bylo o trochu lépe a bez horeček .Je mi 34 a tato nemoc mně trápí cca od mých 18 let.To je asi vše přeji ti hodně zdraví a co nejmíň trápení s tvou nemocí.Drž se.Ahoj Radek
Peulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Peulka » 29 říj 2007, 18:50

Dobrý den, je mi 23 let a už asi 6 let se léčím se zánětlivým onemocněním střev. Není přesně jasné, o kterou nemoc jde, jestli crohn nebo colitis. :( Poslední dobou je mi tak nějak těžko, mám mnoho otázek na lidičky se stejnou chorobou. V rodině mám sice velikou oporu,ale těžko múžou pochopit, proč neustále chodím na toaletu a proč jsem nervózní, když mám někam jet a ostatní věci s tím spojené. Zajímalo by mě jestli i vy máte takové problémky. Jako je pořád to nucení na toaletu, zbytečné se stresovaní, jestli tam kam jdu bude toaleta.. Dost mě to obtěžuje, a možná čím dál tím víc:(((( Teï se mi múj zdravot. stav ještě zhoršil, v současné době si vyběhávám vyšetření a příští týden mi múj lékař bude indikovat Humiru. Doufám, že se to po ní zlepší. Nevíte jak dlouho se tento lék musí používat, než se uleví??? Nežádoucí účinky? Díkys. Mějte se všichni dobře
Alèa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alèa » 02 lis 2007, 11:37

Ahoj Peulko! O Humiře nic nevím takže ani nepovím ale aspoň bych ti ráda něco řekla k té první části dotazu:-) Neví mteda ale estli tě tím nějak uklidním... To co píšeš znám totiž naprosto přesně. Crohna mám asi 4 roky a v podstatě sem se to eště "ovládat" nenaučila. A ono to asi ani nejde. Furt sem si myslela že si zvyknu a že si zvyknou lidi kolem mě. Ale taky se dycky všichni diví proč sem na wc tak dlouho a podobně. A vlastně je mi to mezi některýma lidma i nepříjemný-když vúbec neví o co de a mně se jim to nechce vysvětlovat. Hodně akcí (a už školních nebo jen tak akcí s kamarádama) sem kvúli tomu rušila. Dodnes mě to celkem mrzí a určitě ti neradím abys dělala to stejné! Naopak-bylo by super kdyby se to tobě podařilo prolomit a aby lidi ve tvém okolí byli trošku chápavější... TeD¡musím zaklepat na stúl-poslední asi 3 týdny zažívám něco co celý ty 4 roky předtím ne. Mám pocit jako bych byla zas "normální" člověk. Nemusím furt řešit kam jedu estli tam bude záchod estli na něj stohnu jít estli se ostatní nebudou dívat skrz prsty atd atd. Je to krásnej pocit. Ale myslím že i ten brzo skončí pže crohna sem se nezbavila takže mi-nám nezbývá asi nic jinýho než zkusit žít s tím a něco vymyslet... Budu držet palce=)
Lucyyy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lucyyy » 21 úno 2010, 23:02

Ahojky všichni, crohna mám přibližně 3 nebo 4 roky, bohužel žádná léčba u mě neměla velké úspěchy, a tak jsem nakonec dostala Remicade. Po třetí dávce se u mě objevila silná kožní reakce, která vygradovala v lupénku. Rok jsem neměla na hlavě ani vlas a nemohla jsem se zbavit kožních problémů. Teď jsem po pár měsících kývla na léčbu Humirou - neumíte si představit, jak se bojím, aby se u mě i po této biologické léčbě neobjevilo to samé jako po Remicadu. Nejspíš už ale nám jinou volbu. Píchám si momentálně methotrexát a ani ten nemá valné úspěchy. Crohn mě v mých 20-ti letech pokořil a nemám moc síly s ním dál bojovat. Všem ale přeji hodně úspěchu!!
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 23 úno 2010, 21:57

Ahoj většina tu má MC, ale u každýho to má jiný průběh. Já se po humiře cítím dobře, takže držím palce, aby ti taky sedla.
Mare
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mare » 02 bře 2010, 08:56

Ahoj, Humiru beru dva roky. Chci se zeptat, zda má někdo zkušenost s braním Humiry v těhotenství. A hlavně, jak vše dopadlo.Díky
nika.f
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod nika.f » 30 bře 2012, 14:06

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda vám někomu dali injekce domu a pícháte si Humiru sami? Pokud ano, tak nemusíte mít před každou aplikací odběry krve? Děkuji za odpověď.
kika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kika » 12 dub 2012, 08:52

ahoj, myslím, že Humiru dají domů téměř každému aby si ji píchal sám (popř. mu ji píchnul někdo jiný). a ty odběry před každým podáním nejsou potřeba. někdo si to aplikuje třeba jednou týdně, to by ani nebylo možné.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda vám někomu dali injekce domu a pícháte si Humiru sami? Pokud ano, tak nemusíte mít před každou aplikací odběry krve? Děkuji za odpověď.

nika.f
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod nika.f » 12 dub 2012, 10:13

ahoj, myslím, že Humiru dají domů téměř každému aby si ji píchal sám (popř. mu ji píchnul někdo jiný). a ty odběry před každým podáním nejsou potřeba. někdo si to aplikuje třeba jednou týdně, to by ani nebylo možné.
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda vám někomu dali injekce domu a pícháte si Humiru sami? Pokud ano, tak nemusíte mít před každou aplikací odběry krve? Děkuji za odpověď.

Ahojky, moc děkuji za odpověď. Mně právě injekce nechtějí dát domů kvůli odběrům a musím na ně jezdit každých 14 dní, prý už celý život.. Mám s tím problémy hlavně v práci:-(
Jecie
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Humira

Příspěvekod Jecie » 23 pro 2013, 23:19

Dobry den. Mam crohna od svych 17-ti. Minuly rok v kvetnu jsem zacala chodit na injekce Humiry. V srpnu se mi na plosce u nohy objevil ekzem,ktery po odberu vzorku kuze asi po roce diagnostikovali jako pustulozni lupenku. V listopadu jsme prerusili lecbu humirou,zda se projevi nejaka zmena,ktera by naz nacila,ze lupenka je reakci na humiru. Lupenka opravdu ustoupila a nova loziska se neobjevili a noha se zacala zlepsovat. Nyni-po trech dnech,co jsem zacala brat imuran se opet zhorsuje. Nevim,zda to patri primo do teto diskuze,ale byla bych rada,zda ma nekdo stejne zkusenosti, aby reagoval a podelil se o ty sve.
kika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Humira

Příspěvekod kika » 05 pro 2015, 11:47

Ahoj, máte prosím někdo zkušenosti s tím, že vyšel po dlouhodobé léčbě Humirou (cca 7 let) Quantiferonový test pozitivně? V takovém případě je nutné léčbu přerušit? Děkuji za reakci.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů