?Kazdorocni endoskopie?

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
olca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod olca » 30 čer 2007, 16:14

jj, kratasky jsem taky vyfasovala - nejaky erarni. :-)
Jinak zkusenosti s kolono mam taky dost hrozne - doktor mi rek, ze jelikoz jsem podvyzivena, ze mi nic nepichne a ze to bude delat "nazivo" .. byl docela ras, bylo to neco strasnyho. Ale jak se tady uz reklo - zalezi na pristupu personalu - tenhle uzasnak mi zjistil, ze mam pruchod streva 1 mm a kdyz jsem se ho laicky zeptala, zda je nutna operace, rekl mi, ze ne, ze to je v pohode. Kdyz jsem se pak za 3 mesice oklikou pod kudlicku dostala, tak pan primar z chirurgie ani netusil, ze neco takoveho se muze pysnit diplomem.
Ted se kazdou navstevou na interne bojim, kdy mi pan primar oznami, ze me kolono nemine, ale co jsem slysela, tak v te "moji" nemocnici taky uspavaji, tak to snad nebude tak strasny... Jen to vyprazdnovani :-( brrr.
Drzte se, lidickove!
Mejla
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mejla » 22 črc 2007, 10:34

Ahoj lidi, jen bych chtěl říct, že každá nemocnice je jiná. Já mám Crohna asi 13 let a vždy jsem měl šílený stresy s kolonoskopie,endoskopie,aj...protože mi to dělaly v nejmenované oblastní nemocnici a byly to muka.Dělají to tam jednou za čas a ...no prostě hrúza......
Ale asi před púl rokem jsem se dostal do Fakultní nemocnice v Hradci Králové a za to děkuji bohu.Na 2 interní klinice FNHK mají speciální oddělení střevních chorob, takže o tom vědí všechno. No a konečně co se týče veškerých vyšetření je to v pohodě.Během 2 měsícú mi dělali veškerá vyšetření střev včetně 2x Dvoubalonová endoskopie, a uspali mě dokonce i na gastroskopii-vše probíhalo v pohodě.
Moje doporučení:utečte z malých nemocnic pokud Vás tam trápí, protože naše nemoc potřebuje opravdové odborníky!!! Zdravíčko a mnoho úspěchu
oliv
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod oliv » 23 črc 2007, 10:42

Prosím, co je to "dvoubalonová endoskopie"?
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 03 srp 2007, 10:42

Ahoj.
Jen jsem vám chtěla říci, že pokud máte známe v cizině, tak je možno připravit se na vyšetření jinak, než s Fortransem. Sestra mi přivezla krabičku, která obsahovala dva sáčky, které se každý rozmíchá ve 150 ml vody a jeden vypije ráno před 8 hod a druhý mezi 2 a 4 hod. odpoledne. Chutná jako pomerančový šumivý multivitamin a pokud ho zapijete v následujících hodinách dostatečným množstvím čisté vody, tak vyprázdní dokonale. Nechápu, proč jsme tady sto let za opicemi. To je možný jen v čechách trápit pacienty solným roztokem... Tfujtajksl....
A s uspáváním - nemyslím si, že by někde uspávali na zákrok, já osobně jsem měla kolono jen jednou pod narkózou, ale to proto, že kamarád anesteziolog mne uspal, ale myslím si, že uspávat múže jen anesteziolog, tedy by u vyšetření musel být ještě jeden lékař. Domnívám se, že pokud jste u vyšetření pospávali, nebo si nic nepamatujete, tak to bylo jen vysokou dávkou oblbovákú (taky se mi to stalo, že jsem si nic nepamatovala, ale vím, že to byly oblbováky a léky proti bolesti).
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 03 srp 2007, 11:49

Zuzi, prosímtě, jak se jmenoval ten zahraniční zázrak a odkud ti ho sestra přivezla? Z fortransu je mi vždy na zvracení :-(( Předem dik, Pe
Kra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Kra » 05 srp 2007, 10:19

Je mi 22 a UC mam cca 6 let. Na kolonoskopii sem byl asi 4x. U me to je v pohode, moc nevazim a kdyz mi pichnou tu injekci, tak nato tata usnu :) Spis me stve ten fortrans den predtim, to vypiju tak 6 litru - dycky fortrans a pak to musim zapit cajem :))
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 07 srp 2007, 15:59

Bylo to z Anglie a bylo to něco jako Picolax, nebo tak nějak... Podívám se ještě doma, ale myslím, že tak to bylo...
lenina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lenina » 15 srp 2007, 17:37

Ahoj,já du zejtra podruhý na kolono..ta první byla děsivá,dělali mi ji při vědomí právě v malý oblastní nemocnici a myslela sem že umřu.Takže ji nedodělali.Teï už sem u doktora Lukáše a snad se nemám čeho bát.Z fortransu je mi taky na blití,hlavne první loky:-)Držim palce,pa
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 16 srp 2007, 23:26

Ahoj Lenino,
tak to jsme se tam museli potkat, já tam byl taky ve čtvrtek. Jinak k tomu Fortransu... je plno jiných projímadel, ale každé vás vyprázdní úplně jinak. Já už taky zkoušel takové sladší projímadlo, ale to vám dokonale "vyčistí" pouze příčný a sestupný tračník. Fortrans "vyčistí" celej tračník včetně céka a jak dobře víte, crohn se nejvíce vyskytuje právě tam. Pak bych se asi obával toho, že lékař múže něco přehlédnout.... Ale chu - děs a hrúza!
Jinak u kolono a gastroskopie v analgosedaci je vždycky anesteziolog.

Dejvid

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů