Imuran

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Evca
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Imuran

Příspěvekod Evca » 31 srp 2006, 19:03

Ahoj,
potřebovala bych nějaké informace o léku Imuran. Nevíte co je to za lék a jaké má vedlejší účinky? Ve srovnání s Pentasou je to silnější lék? Obsahuje kortikoidy? Jsem začátečník. Díky za jakoukoli radu.
Eva
lienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lienka » 01 zář 2006, 17:08

Imuran je imunosupresivum, to znamena ze znizuje obranyschopnost organizmu a tak tlmi zapal v tele. Vedlajsie ucinky su spisane v pribalovom letaku, no ten neodporucam citat. Ja som na Imurane vyse dvoch rokov a jeho ucinky sa prejavovali aj tak, ze som bola nachylnejsia na virusy a bakterie (v zavislosti od davky).
S kortikoidmi nema nic spolocne a keby som si mala vybrat ci budem uzivat kortikoidy (aj s tymi mam skusenosti) alebo imuran tak hlasujem za imuran.
Netreba sa ho bat, je skutocne ucinny.
Myslim ze tu uz niekde bol spominany
Prajem vela zdravicka
IBDude
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod IBDude » 05 zář 2006, 13:55

Evco,
Imuran můžu vřele doporučit. Jsem na něm od prosince a od té doby jsem neměl výraznější příznaky zhoršení zánětu. Organismus ho přijal dobře. Je nutné sledovat krevní obraz.


TRENER
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 21 zář 2006, 17:21

ahojky , ja jsem brala drive pentasu, ztezovala jsem si na vypadavani vlasu, tak mi to zmenili na salofal, vlasy jsou malinko lepsi,ale nejvetsi vyhodu toho je ze se aspon me mnohem lepe polikaji, pentasa mi zustavala v krku a pak jsme ji i zvratila zpatky. Salofalk je aspon pro mne lepsi. Pry je to na stejne bazi, jinak by mi to asi nevymenili. a pak k tomu jeste beru Entocort coz uz jsou kortikouidy, je to dost drahy lek a dost za nej doplaci, mam ho ted misto prednisonu.Ale o Imuranu jsem jeste neslysela
Rézi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Rézi » 21 zář 2006, 18:27

ahoj, mám dotázek ohledně Imuranu. Jak dlouho jste Imuran brali a proč jste přestali a začali? Ja s nim začala asi před třema měsícema po infuzich Remicadu. Teď jsem na 75 mg a ani nevim, jestli je to moc nebo málo. Jak je to u vás?
lienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lienka » 22 zář 2006, 12:54

na imuran som presla potom, co prestali kortikoidy ucinkovat, jeden cas som bola iba na imurane a potom sa pridali opat kortikoidy
davkuje sa zvycajne tusim 2 mg na 1kg, ja mam momentalne 75mg rano a 50 mg vecer
Aleš LBC
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aleš LBC » 22 zář 2006, 14:29

Evčo,
já jsem po imuranu nevydržel ani pět minut stát, musel jsem jen ležet a byl kvůli tomu měsíc doma, už jsem to tady někde psal, vysazen byl po necelým měsíci, i proto, že mi padaly prudce dolů bílý krvinky. Ale je pravda, že když jsem jen ležel, tak břicho jsem vůbec necejtil. Týden po vysazení jsem se začal fyzicky fungovat přijatelně, zato mi vyletěla na tejden teplot na 38. Ale pak se to všechno celkem sklidnilo. Pobíral jsem Pentasu. Už neberu ani to.
Ale nechci tě nijak lekat, jak tady můžeš číst, někomu to pomůže a je bez komplikací.
:-)
Petra
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra » 26 zář 2006, 08:52

Ahoj Evčo, beru 75 mg Imuranu už 2 měsíce. Jsem v pohodě a nemám žádné vedlejší účinky. Zpočátku mi bývalo trochu nevolno, ale brzy to odeznělo.
Denča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Denča » 26 zář 2006, 10:14

Ahoj Wendy
Chci jen vedet jak beres ten Entocort davkuje se to take podle mg jako treba prednison a jsi po nem otekla v obliceji.Ja beru medrol 4mg,ale mam problemy s vaginalni a analni pisteli.Chci pozadat sveho lekare o Remicad,ale nevim jestli to schvali revizak,ale kdyz ctu ty ohlasy na nej tak asi zabira.Kolik doplacis za entocort?
tkis
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tkis » 04 říj 2006, 20:29

[Ahoj Evco, na imuran jsem presel po kortikoidech, pri vysazeni se mi obnovil zanet... Beru 100mg rano, 50mg v poledne a 50 mg vecer, krome toho samo salofalk a na jatra essentiale forte

Tomas
tkis
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tkis » 04 říj 2006, 20:32

[Souhlas, imuran beru uz pres rok, pravidelna kontrola KO je v poradku, preventivne beru essentiale na jatra, ale i jaterni testy jsou v poho. Pry se imuram lze podavat az 5-6 let (pokud nejsou vedlejsi ucinky a nezhorsuje se krevni obraz)

Tomas
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 20 říj 2006, 15:32

Ahojky Dančo, ja se omlouvám, že píšu až teď, ale nejak jsem neměla teď čas sledovat forum. Entocort beru 3 tablety rano 9mg prvně jsem je brala 3x za den jednu tabletu, ale pry se to ma brat pro vetsi ucinost dohromady.Podle ceho se to davkuje bohuzel nevim. Ale momentalne mi to entokord a salofalk, pri plne davce ktera se smi podavat, nemuze udrzet, tak jsem ted dostala jeste nejaka antibiotika a asi taky budu muset prejit na IMURAN, takze se s nim taky uz seznamim.Asi jsem moc nemohla :-( A nevim zda se toho bat nebo byt rada ze nebudu mit kortikoidy :-(
Katy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katy » 08 lis 2006, 13:06

Ahoj, když tu mluvíte, že se na Entocort hodně doplácí, musím doporučit lékárnu Na Slovanské, kdo jste z Plzně a okolí. Tam je Entocort i Pentasa bez doplatku :-).
zoufalá manželka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zoufalá manželka » 14 lis 2006, 10:01

Ahojky Dančo, ja se omlouvám, že píšu až teď, ale nejak jsem neměla teď čas sledovat forum. Entocort beru 3 tablety rano 9mg prvně jsem je brala 3x za den jednu tabletu, ale pry se to ma brat pro vetsi ucinost dohromady.Podle ceho se to davkuje bohuzel nevim. Ale momentalne mi to entokord a salofalk, pri plne davce ktera se smi podavat, nemuze udrzet, tak jsem ted dostala jeste nejaka antibiotika a asi taky budu muset prejit na IMURAN, takze se s nim taky uz seznamim.Asi jsem moc nemohla :-( A nevim zda se toho bat nebo byt rada ze nebudu mit kortikoidy :-(

ahoj Wendy, můj muž bere Imuran teprve měsí, protože měsíc ví o tom, že má Crohna (předtím myslel, že umírá :) ) a nemá vůbec žádný problémy.
wendy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod wendy » 21 lis 2006, 10:31

No do me porad cpou leku a leku a porad si kazdy druhy den pripadam ze umiram, rozhodime me treba jen neprijemna prodavacka v obochede,aniz bych to chtela, ale podvedome to nejak funguje.A imuram mi dat nechteji.Ale proc to nevim.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů