Crohn a horm. antikoncepce

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohn a horm. antikoncepce

Příspěvekod Jitka » 08 úno 2005, 19:56

Dívky a ženy, máte některá zkušenosti s hormonální antikoncepcí při diagnóze crohn??? Chtěla jsem ji začít brát a preventivně jsem se zeptala lékaře v ambulanci při pravidelné kontrole crohna, zda se to nevadí. On mi ji však zásadně nedoporučil(oni nezakáží, že) a sdělil mi, že to nedělá dobrotu, že se to většinou zhorší. Co vy na to?
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 10 úno 2005, 18:08

Ahoj Jitko,
kdyz mi zjistili crohna, tak jsem HA (horm. antikoncepci) brala. Bylo mi receno, at nevysazuji, pry vliv neni vyznamny. Asi po 3 letech jsem vysadila, po pul roce otehotnela, ted je holcice 5 mesicu a kojim, takze HA neberu. Dobudoucna nevim, spis ji brat neplanuju, ackoli se tomu moje gynekolozka divila. Osobne si myslim, ze je to individualni, nekomu HA vadi, nekomu ne.
MufMuf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MufMuf » 17 úno 2005, 21:15

Ahoj Jitko, mám stejnou zkušenost jako Stáňa, když mi před třemi roky zjistili Crohna, tak jsem hormonální antikoncepci brala. Doktor se ani nezmínil o nějakém vysazování, stejně tak můj gynekolog.
werunka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod werunka » 18 úno 2005, 10:32

ahoj jitko,
ja zacala antikoncepci brat az asi po roce crohna, zadny zhorseni po ni nenastalo, bylo to uplne v pohode, brala sem ji 2roky a nedavno pri vyraznym zhorseni mi rekli, ze HAK je rizikovym faktorem a ze bych ji mela vysadit (shodli se na tom gastro i gynekolog). Taxem to udelala, ale dneska toho docela lituju, protoze nakonec se ukazalo, ze to pravdepodobne vubec nebylo z toho, takze sem si ji dal vesele mohla brat. Momentalne porad premyslim, jestli na ni najet znovu nebo to radsi neriskovat, prece jen je to dalsi pilulka... fakt nevim:( Obecne si ale myslim, ze je to hrozne individualni a je potreba to vyzkouset, jak to bude pusobit zrovna na tebe.
MufMuf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MufMuf » 18 úno 2005, 21:20

U hormonální antikoncepce může být taky problém v tom, když má člověk průjmy - přece jenom je potřeba určitá doba, než se pilulka vstřebá. Aby vůbec stihla působit..
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 12 bře 2005, 19:57

Díky všem za odpovědi, jsem nerozhodná, musím ještě někde získat více informací......Přeji všem pěkný den, papa.]
terka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod terka » 17 bře 2005, 14:35

Takymi lékař řekl, že hormonální antikoncepce není při crohnovi dobrá. Začala jsem se tedy ohlížet po něčem jiném a bylo mi nabídnuto nitroděložní tělísko mirena. Toto tělísko uvolňuje prímo do dělohy hormon levonorgestel. Je to prý velmi vhodné, protože narozdíl od hormonální antikoncepce to nezatěžuje žaludek ani střeva. Kdykoliv se to může nechat vytáhnout a do měsíce můžete otěhotnět. Cena je 6.000 Kč a je to na 5 let. Ale když si to spočítáte tak to není až tak hrozné. Vychází to na 100 Kč měsíčně. Zatím přemýšlím jestli do toho jít nebo ne. Kamarádka si to nechala zavést před čtyřmi roky a je velmi spokojená. Tak uvidím. Zatím všem hodně zdraví a ahoj.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů