leky

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 30 zář 2005, 10:02

rozdíl mezi pentazou a ascolem- je to stejna latka, ale Asacol se ma rozpoustet az v tlustem streve proto je to v takove kapsli. Davat se ma, kdyz ma nekdo u cronaru problemy s tlistym strevem.
Pentaze se rozpousti uz v puse, tak se dava u crohnaru , ktere maji postizeny uz cele travici ustroji, nebo jen tenke.
U Asacolu se vsak muze stat, ze ho strebo nerozpusti, kdzy uz je strevo hodne postizeno a vychazi z analu jako spolknuta tableta. proto se u velke poruchy prechazi na pentazu- je take drazsi
Ale je to ta sama kyselina

To jsou me zkusenosti
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 30 zář 2005, 10:13

co se tyce imuranu- beru 125 mg přez rok a nemocna jsem nebyla a ani rymu jsem nemela.
Imuran - bere se krev a sleduje se pocet bilejch krvinek- mozno dostat lekopenii- dale jaterni testy- hodne pusobí hormonalni prasky na zhorseni.
Prednison se musela vysadit- je to kvuli zavislosti na prasku- asi ji potom bude spatne- mozna bude i zvracet. Bude vice unavená. Prednison povzbuzuje. Vysazuje se tak 1mesic až 2 mesice.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 10 říj 2005, 17:31

Ahoj nemůže mi někdo poradit v jaké lékárně v okolí Karlových Varů seženu Pentasu bez doplatku. V nemocniční lékárně je doplatek 91 Kč na balení.
capman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod capman » 12 říj 2005, 19:37

Prosím o radu. Neví někdo, kde by byl v okolí Náchoda, HK nebo Pardubic k mání Imuran bez doplatku? V Náchodě ho mají kolem 80Kč. Předem díky.
Hm13
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Hm13 » 18 říj 2005, 17:40

Na jaký Imuran dopláciš ? Já beru 25mg a je to bez doplatku. Doktor říkal, že za 50 mg už se doplácí. Papám sice víc tablet , ale zadarmo.
:)
capman
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod capman » 20 říj 2005, 21:25

Na jaký Imuran dopláciš ? Já beru 25mg a je to bez doplatku. Doktor říkal, že za 50 mg už se doplácí. Papám sice víc tablet , ale zadarmo.
:)

Je to možné. Já užívám 50-ti mg. Zeptám se na to doktora a v lékárně. Každopádně díky moc za radu.
keksička
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod keksička » 26 říj 2005, 09:28

Ahoj moji milí. Mám takový směšný dotaz, ale docela mě to trápí a nevím co s tím. Půl roku zase beru Medrol, ale teď se mi začaly objevovat tmavé chlupy na rukách a jsou výrazně delší. Začínám vypadat jako opička:) Stalo se Vám to také? A zmizelo to?
Evulka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Evulka » 29 říj 2005, 09:49

Já beru Prednison a taky se tak cítím, léto už je naštěstí pryč, takže dlouhej rukáv ty chlupy na rukách schová, ale spíš mně trápí na obličeji, hlavně na čele kolem obočí - no pinzeta to jistí :) Ale prej zase po vysazení zmizí, takže doufám že je to pravda.
salto.mortale
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod salto.mortale » 01 lis 2005, 22:15

Já mám začít brát Imuran, brala jsem do teď Salofalk a Prednison, asi 5 měsíců, máte s tím Imuranem nějaký zkušenosti? Přijde mně, že většina z vás bere spíš tu Pentasu... Díky Eva
salto.mortale
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod salto.mortale » 01 lis 2005, 22:27

Bral jsem k pentase prednison, poměrně dlouhou dobu a začal jsem spadávat do návyku, léčba přestala fungovat a stav se dost zhoršil. Změnil jsem lékaře. Současná doktorka se zhrozila při zjištění jak dlouho a v jakých dávkách jsem prednison bral: Nasadila mě kombinovanou léčbu Imuran, Entizol, Pentasa+Pentasa čípky,Entocort. Po dvouměsíční léčbě došlo ke značnému zlepšení mého stavu.Od té doby mě doktorka udržuje Pentasou3x2 a Imuran 3x1 (mám 100kg, proto tolik). V současné době jsem v naprosté pohodě, vyhnul jsem se chirurgickému řešení (prozatím). Stravuju se téměř normálně, beru BION 3 a doplňuji 50g protein 80 spolu s posilováním pro udržení váhy. Imuran mi nepůsobí žádné problémy, i když z počátku jsem si musel navyknout na vedlejší účinky, které po dvou měsících vymizely. To je moje zkušenost s imuranem, každopádně reakce bude značně individuální, jako u všeho co se týče Crohna.
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 02 lis 2005, 09:48

Ahoj, chci se zeptat, jake vedlejsi ucinky muzu cekat u Imuranu?

Diky za info...

E.
Bernadeta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bernadeta » 02 lis 2005, 13:52

Ahoj Lenko a Evulko,
děvčata, vždyť si o těch lécích něco zjistěte a nemíchejte jablka s hruškami.
Prednison je na úplně jiné bázi než Imuran.
Prednison je kortikoid - hormon, má spoustu nežádoucích účinků (vypadávání vlasů, růst chloupků, přibírání na váze, akné, osteoroporóza, cukrovka...)mimo jiné taky snižuje imunitu a zhoršuje (zpomaluje) hojení ran. Tak si myslím (a v podstatě souhlasím s vjerou), že tu chřipku tvá dcera určitě nemá kvůli Imuranu.
Imuran je naproti tomu imunosupresivum, má snížit imunitu v těle a tím zabránit, aby bojovalo proti svému vlastnímu orgánu - střevu. Taky má nežádoucí účinky (jako všechny léky). Spíš jde ale o to, že je to nový preparát a doktoři se ho zatím bojí předepisovat. Dle mého názoru, ale není zas tak strašný jak prednison. Nasazuje se v případech, že už ani vysoké dávky prednisonu nepomáhají nebo pokud to lékař uzná za vhodné.
Co se týče Salofalku, Asacolu a Pentasy - ty léčí zánět a mají stejný charakter. Základní sloužkou je Mesalazin.
Co se týče Tvé dcerky Leni, tak bych Ti doporučila zkusit bezlepkovou dietu. Účinky nebudou samozřejmě hned, ale měly by se dostavit. Záleží ale na každém jedinci za jak dlouho.
Klarka H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Klarka H. » 11 lis 2005, 12:18

Prosim pekne, berete nekdo Entizol? Me ho ted jedno byleni doktorka dala pri mirnem zhorseni stavu (to te doby Pentasa + Budenofalk, vse v poho, pak CRP 27, tak zvedla Budenofalka dodala entizol). Je tam napsany - blby zvyk cist podrobne pribalove informace - ze je to chemoterapeutikum. Nechapu jak to ma ucinkovat na Crohna a mam po tom zaludecni nevolnosti (mirne, ale nezanedbatelne). Mate s tim nekdo zkusenosti? Diky moc.
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 11 lis 2005, 13:47

Ahojky,

entizol se dává většinou při vzplanutí Crohna, často v kombinaci s antibiotiky. Působí na anaerobní bakterie, který se můžou vyskytovat v GIT.
To že je tamnapsáno, že je to chemoterapeutikum, neznamená, že jo to na chemoterapii (jak si jí asi většina lidí představuje), ale je to označení indikační skupiny (jako jsou třeba antibiotika, analgetika....)
Tereza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tereza » 12 lis 2005, 18:47

Prosím o radu. Neví někdo, kde by byl v okolí Náchoda, HK nebo Pardubic k mání Imuran bez doplatku? V Náchodě ho mají kolem 80Kč. Předem díky.

Nevím jak Imuran, ale Pentasa byla bez doplatku v lékarně v nemocnici, v jiných lékárnách jsem na ni doplácela, protože ji objednávali...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host