LEKY a DOPLATKY

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
johnny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johnny » 26 led 2006, 10:13

Měl jsem do konce minulého roku osvědčenou lékárku v nemocnici U Sv. Anny, kde jsem měl vše bez doplatku. Po Novém roce tam mají doplatek za pentasu 70Kč.

Jan Havlík
Stranger
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stranger » 26 led 2006, 16:56

tak jen potvrzuji ze v nemocnicni lekarne v Brne Bohunicich i po novem roce nedoplacim na Pentasu, Prednison, Imuran ani Helicid ani korunu.
Nastesti:-)

Spíš se bojim, aby to ještě nebyly staré zásoby. Pochybuji, že někdě bude dál bez doplatku. V Pardubicích na Karlovině dříve nula, teď snad přes 70.

No, tak choď v Pardubicích do lékarny v nemocnici (jsou levnější než na poliklinice) a budeš to mít za necelých šedesát za jedno balení, malá úspora taky úspora:o).
michalB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod michalB » 26 led 2006, 18:55

Dík za radu. Já chodil do lékárny na karlovině kde to bylo bez doplatku, takže jsem nemocnici nezkoušel zatim.
Stranger
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stranger » 27 led 2006, 08:51

Dík za radu. Já chodil do lékárny na karlovině kde to bylo bez doplatku, takže jsem nemocnici nezkoušel zatim.

Je ale možný, že to ještě zvednou, alespoň to mámě prý naznačovali, takže se to musí vyzkoušet a když při cestě z kontroly zjistíš, že už je tam moc draho, tak vyzkoušet opět tu Karlovinu nebo polikliniku v centrum. Lekárna na poliklinice a v nemocnici, toť jsou pro mě dlouhodobí favorité.
Andul
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Andul » 03 srp 2010, 16:38

Ahoj, chtěla bych se Vás tady zeptat, zda-li někdo nevíte, jak je možné, že jsem dnes místo pár korun v lékárně za Salofalk 500 zaplatila 170 Kč? Zase nějaká "chytrá" úprava? Děkuji.
verca_83
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod verca_83 » 18 srp 2010, 14:45

nazdar lidi, chci otevrit diskusi o tom kolik kdo kde doplacite za leky ktere uzivate

ja doplacim za Imuran 50mg 103Kc a za Salofalk tbl. 500mg 13Kc ; ostatni leky nestoji za rec... doplatky do 3Kc

Ladik :)
voki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod voki » 23 srp 2010, 13:22

Ahoj, chtěla bych se Vás tady zeptat, zda-li někdo nevíte, jak je možné, že jsem dnes místo pár korun v lékárně za Salofalk 500 zaplatila 170 Kč? Zase nějaká "chytrá" úprava? Děkuji.

Tak mně taky dnes naskočil takový doplatek, ale mám hodnou paní doktorku, na recept mi napsala zvýšená úhrada, takže to zaplatí pojišťovna, prostě to zase odečetli, a já jsem zaplatila jen těch 30Kč. Takže je třeba si to příště domluvit se svým lékařem.Dělám se chytrá, ale taky jsem to předtím nevěděla, a paní doktorka mi to tam napsala sama.
sluníčko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sluníčko » 23 srp 2010, 16:23

Ahoj. Tak já mám tu zkušenost, že u nás v Prachaticích vždycky obvolám lékárny (máme 4) a pak vyrazím s receptem. Je to neskutečný rozdíl. Na jednom stovkovém balení je běžně rozdíl 100 Kč. Extrém byl rozdíl 250 Kč, což na 3 baleních, které běžně kupuji dělá nehorázných 750 Kč. Zajímavé je, že jednou je to levnější v jedné a jindy je to v ní zase nejdražší. Lékárníci se vymlouvají, že to záleží na dodavateli, ale to je jejich problém a ne zákazníků. Tak přeji pevné nervy a štěstí.
voki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod voki » 24 srp 2010, 07:33

Ahoj. Tak já mám tu zkušenost, že u nás v Prachaticích vždycky obvolám lékárny (máme 4) a pak vyrazím s receptem. Je to neskutečný rozdíl. Na jednom stovkovém balení je běžně rozdíl 100 Kč. Extrém byl rozdíl 250 Kč, což na 3 baleních, které běžně kupuji dělá nehorázných 750 Kč. Zajímavé je, že jednou je to levnější v jedné a jindy je to v ní zase nejdražší. Lékárníci se vymlouvají, že to záleží na dodavateli, ale to je jejich problém a ne zákazníků. Tak přeji pevné nervy a štěstí.

No on byl zrovna ten Salofalk dřív ve všech lékárnách bez doplatku, a teď se doplácí.
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 04 říj 2010, 20:21

Dnes jsem byla v gastro poradně a dostala jsem recept na ASACOL 400.
V lékárně mi sdělili, že je výpadek v distribuci a že ho možná(???) příští týden dostanou. Navíc že je doplatek cca260,-Kč na krabičku, přičemž před třemi měsíci byl poloviční. Jaké máte zkušenosti? Já jsem od Pardubic.
Tes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tes » 15 říj 2011, 22:06

Lidi, pište zde datumy, jinak nepoznáme aktuálnost informace. Já jsem Pentasu500 doplácel léta asi 130Kč na balení, ale nyní to stouplo na 280Kč i při zvýšené úhradě. Při větší spotřebě to leze do peněz. Že by to bylo někde lacinější jsem nezjistil. ČR provádí skandální cenovou politiku. Ceny nejsou v době internetu veřejně dostupné a ani nevisí v lékárnách. Kdy se ty uhrady mění a jak nevím jak zjistit.
15.10.2011
Petspi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petspi » 20 říj 2011, 10:47

Ahoj,
jsem také od Pardubic a mám stejnou zkušenost s obstaráním Asacolu :( - před 14dny mě propustili z nemocnice Pce, kde jsem ležela 3týdny s první atakou Crohna - dostala jsem recepty a čekala, že sehnat léky nebude problém. Ovšem nemocniční lékarna zavřená, tudíž jsem musela do města, pustili mě v 5 večer takže výběr dost omezený a léky jsem ještě večer potřebovala - objela jsem 4 lékárny, všude mi sdělili naprosto stejnou info jako tobě - že mají problém u distributora a že ho nemají a neví, kdy bude. Že to bude problém ho sehnat vůbec někde, že to bude náhoda, že ho budou mít ještě na skladě ze staré dodávky :o - nakonec se mi podařilo sehnat alespoň 1 balení v lékárně u Kauflandu, ale to byla spíše ochota lékárníka, že mi ho dal.
A co se doplatků týká, tak to mi ani nemluvte - když jsem měla Asacol před nástupem do nemocnice, tak jsem doplácela pouze pár korun (bylo to tím, že mi doktor dal zvýšenou úhradu - musí napsat na recept), ovšem v nemocnici to zjevně neřeší, takže nyní jsem tam tento údaj neměla a na každou krabičku jsem doplácela cca kolem 130Kč :(
A to koukám, že tady píšete, že už se to snad ještě zvýšilo, no to snad nemyslí vážně????? člověk ty léky potřebuje, platí si celej život pojištění a oni nás chudáky takhle škubou :( - smutná realita našeho zdravotnictví!

Petra
Petspi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petspi » 20 říj 2011, 10:50

můj příspěvek byl reakcí na příspěvek Jitky od Pardubic především :)

Petra
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod brusinka » 22 říj 2011, 00:58

ahoj, našla jsem pěknou aplikaci na stránkách minist. zdravotnictví. Po zadání názvu léku ukáže kolik stojí, kolik hradí pojišťovna, maximální možný doplatek a kolik se započítá do limitu. koukala jsem např. na Asacol 400- nejvyšší možný doplatek:334,-. Průměr. aktualní doplatek 186,-. Takže pokud platíte víc, lékárna vydělává víc než musí. Odkaz: http://www.mzcr.cz/leky.aspx?otevri=true&naz=
Tes
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Tes » 23 říj 2011, 18:04

Datum, už vím, je v hlavní tabulce, ale proč po odskoku z ní je ta jiná tabulka už bez datumu? Já jsem se do této bez dostal z Googlu nejdříve , tak promiňte.
Ještě k Pentáze. Podle iformací stránek SUKLu o lécích má nejmenší úhradu a stojí mě nyní 280Kč, ač to bylo léta do 130Kč. Největší má Salofalk, který stojí asi 30Kč. Nevíte, proč má u mého lékaře prioritu Pentáza? Možná, že je Slow? Obsahují stejnou látku.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host