REAKCE NA PENTÁZU

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
lucky
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

REAKCE NA PENTÁZU

Příspěvekod lucky » 29 čer 2004, 17:19

Ahoj lidi,
chci se vás zeptat, jestli měl někdo z vás nějakou negativní zkušenost s pentázou?
Bagí
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bagí » 30 čer 2004, 10:02

Crohna mám 5 let a nikdy mi pentáza špatně nedělala.
Lenka S.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lenka S. » 30 čer 2004, 10:15

Ahoj Lucko,
(nevím zda Tě oslovuji správně), já užívám Penatsu už rok a půl. Beru 3x denně 2 tablety - 500mg a nemám žádné potíže. Po přečtení příbalového letáku jsem se bála, ale žádné hrůzné vedlejší reakce se zatím nekonaly. Dietu nedržím, jen jsem určité věci omezila, nebo téměř vyloučila. Kafe piji jenom tehdy, když si ho můžu pořádně vychutnat a když na něj mám opravdu chuť, nepiji tvrdý alkohol, ale občas si dám sklenku vína (maximálně 2) a výrazně jsem omezila uzeninu.
Když jsem Pentasu užívala poprvé, udělalo se mně výrazně lépe. Dokonce jsem mohla být chvilku bez léků, rychle jsem se však zhoršila a pak mně Pentasa zase pomohla, ale ten efekt nebyl už tak výrazný.
Ahoj Lenka


Lenka
Stranger
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stranger » 01 črc 2004, 17:02

Souhlasím s Lenkou, příbalový leták je síla (ale to nejen u Pentasy). Čtení příbalových letáků je možná dobré až když se dostaví nějaké problémy, aby člověk věděl jestli to třeba nedělá nějaký prášek, protože když to člověk čte ze zajímavosti, tak je toho někdy na jednoho moc a je to skoro na depku. Jinak já beru 4x2 500 mg a bez problémů. Na rozdíl od Prednisonu, kterej mi udělal dost problémů. Takže Pentasy bych se nebál (i podle mý kamarádky lékarnice je to rozumný lék).
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 02 črc 2004, 19:21

Milí přátelé,
pochlubím se Vás se svým velmi čerstvým zážitkem s pentázou.
Léčím svého blba v břiše (crohna) kortikoidy, konkrétně medrolem. Protože mám ale strašně silné nežádoucí projevy, začali jsme jeho dávky snižovat rychleji. Při posledním snížení z 16 na 12mg mi lékař nasadil pentázu, ale hned druhý den mi začalo tak nějak divně bušit srdce. Asi pět dní mi pak bylo fakt na umření. Večer jsem vždycky usnula vyčerpáním, ale tak ve tři v noci mě zbudilo strašné bušení srdce, bolest na hrudi, nemohla jsem skoro dýchat a trvalo to tak 4 hodiny, než jsem znovu vytuhla. Celé dopoledne mi pak bylo na umření. Dostala jsem na srdce beta blokátory, ale bez zlepšení. Klidový tep 120, vysoká tlak...Prostě hrůza. CRP mi vyskočilo na 146!!! a bylo mi fakt blbě.
Tak že jsem absolvovala celé oblíbené kolečko - krev, moč, echo, ekg, koloskopie, enterokláza, rtg... ale relaps se naštěstí neprokázal.
Tak jsem vysadila pentázu a během dne se mi udělalo úplně dobře a od té doby je to ok. CRP mám po týdnu 14 aje mi fajn.
Byla to ta pentáza.
Můj doktor tím byl také překvapený, ale je to tak. Moje tělo jí prostě asi nechce.

Tak že kdyby se třeba náhodou u někoho tohle objevilo, vzpomente si na mě. V příbalovém letáku není vždycky všecko.


Mějte se zdravě.

Vjerka
vjerka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vjerka » 02 črc 2004, 19:24

P.S. omluvte moje překlepy, nejsem dement, mám sádru na ruce a nějak mi to překáží....:)
viera
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod viera » 06 črc 2004, 10:37

Milí přátelé,
pochlubím se Vás se svým velmi čerstvým zážitkem s pentázou.
Léčím svého blba v břiše (crohna) kortikoidy, konkrétně medrolem. Protože mám ale strašně silné nežádoucí projevy, začali jsme jeho dávky snižovat rychleji. Při posledním snížení z 16 na 12mg mi lékař nasadil pentázu, ale hned druhý den mi začalo tak nějak divně bušit srdce. Asi pět dní mi pak bylo fakt na umření. Večer jsem vždycky usnula vyčerpáním, ale tak ve tři v noci mě zbudilo strašné bušení srdce, bolest na hrudi, nemohla jsem skoro dýchat a trvalo to tak 4 hodiny, než jsem znovu vytuhla. Celé dopoledne mi pak bylo na umření. Dostala jsem na srdce beta blokátory, ale bez zlepšení. Klidový tep 120, vysoká tlak...Prostě hrůza. CRP mi vyskočilo na 146!!! a bylo mi fakt blbě.
Tak že jsem absolvovala celé oblíbené kolečko - krev, moč, echo, ekg, koloskopie, enterokláza, rtg... ale relaps se naštěstí neprokázal.
Tak jsem vysadila pentázu a během dne se mi udělalo úplně dobře a od té doby je to ok. CRP mám po týdnu 14 aje mi fajn.
Byla to ta pentáza.
Můj doktor tím byl také překvapený, ale je to tak. Moje tělo jí prostě asi nechce.

Tak že kdyby se třeba náhodou u někoho tohle objevilo, vzpomente si na mě. V příbalovém letáku není vždycky všecko.


Mějte se zdravě.

Vjerka

Ahoj,

zaujímalo by ma, ako sa kamarátiš / nakamarátiš so salicylátmi...
Nemôžu mať v tom pršteky, ako sa to vlastne uzavrelo ????
:?: :?:

Viera
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 09 črc 2004, 16:52

Ahojky. Také se připojím k tomuto tématu. Moc vám toho neřeknu. Pentasu beru od té doby, co mi zjistili crohna ( což je téměř 5let ). Myslela jsem si, že mi to nějak pomůže, ale opak je pravdou. Mám pocit, že kdybych je házela do záchodu, bylo by to stejné. Nepociťuji, že by mi to pomáhalo. Ale alespoň mi to nepřitižuje. Což je skvělé. Ale brát bych to nemusela, ale doktoři mají jiný názor. Držím vám všem pěstě, aby jste byli v pohodě. Tak zatím. Mějte se.
Sydney
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sydney » 09 črc 2004, 23:48

Ahoj, s Pentasou taky nemám dobré zkušenosti, brala jsem tablety a čípky, ale efekt žádný, nakonec jsem se vrátila k Salofalku, který s menšími přestávkami užívám devět let a klyzmata jsou bezkonkurenční, neznám nic lepšího, co by zklidnilo krvácení. Mějte se hezky, H.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 12 črc 2004, 06:40

Ahojda,
muj jediny negativ s Pentasou je, ze vice trpim na modriny. Stacim se jen nekde malo zduchnout -treba o roh stolu a modrina jak vysita.me nohy by zavidel i poradnej fotbalista.
Konecne je videla i doktorka-vzdy kdyz jsem k ni sla, modriny jako by to citili a zmizeli.ted konecne byli a ja se mohla pochlubit :D
Je to nezadouci ucinek,ale na Pentase jsem porad. Dohodli jsme se na tom, akorat mi snizila davku ze 6 na 4 denne. Chtela bych otehotnet, tak to upravujeme.

Hodne zdaru pri boji
evelina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod evelina » 04 srp 2004, 09:09

Kethy, ja beru taky Pentasu a občas i mně napadá hříšná myšlenka, že bych ji možná brát nemusela, stabilně mi bývá zle a občas, tak 1x za dva týdny, mám nejaký kolaps kvůli stenoze, ael n adruhou stranu si říkám, jestli by mi bez léků nebylo mnohem hůř... takže protože na sobě po Pentase nepozoruju žádné vedlejší účinky, zobu ji pořád, 6tbl. deně...
Vera
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vera » 09 pro 2012, 11:40

pentasu užívám od unora tohoto roku během teto doby mi stačili vypadat a narust vlasy řekli mi že to bylo vysokymi davkami nyni bez problemu ale pozor na entocort cela jsem se začala nalevat lidi mě nemohli poznat
renat
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: REAKCE NA PENTÁZU

Příspěvekod renat » 26 led 2013, 13:09

ahojky,brala jsem pentasu sachet 2x deně rok,kolena me tak bolela že jsem použivala ortezu a berle.Nyni beru asacol a ten mi jde zas na žaludek,takže si nemohu vybrat:-(

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů