Studie

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
king11
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod king11 » 11 lis 2003, 20:09

Zajímá mě to,protože jsem dostával látku CDI 571 a ta byla vyrobená jenom z lidských protilátek.A na mě to mělo obrovzký ůčinek.Je možný se do té studie ještě dostat?Crohna mám na tenkým střevu,ale dělám to všechno k vůli té píštěli je to velice nepříjemná věc,která se měla tendenci hojit s tím CDI 571,bohužel remicade dostatečně nezabírá.Dík za informace
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 12 lis 2003, 17:03

Bohužel, nabor do studie končil posledním dnem v říjnu.
Ale celá studie, nebo první výsledky budou známy nejdříve za rok - tak pak se doktora zeptej jako to vše dopadlo.

Dejvid
Helena
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Helena » 19 črc 2005, 09:19

Ahoj,
přikládám článek o studii. Dobrých zpráv není nikdy dost.

Nová cesta v léčbě nespecifických střevních zánětů.

Selektivní blokáda interakcí mezi leukocyty a cévní výstelkou v oblasti zažívacího systému se v současné době jeví jako poměrně nadějná strategie v léčbě nespecifických střevních zánětů, jakými jsou Crohnova nemoc či ulcerózní kolitida.


S cílem přivést tento způsob léčby blíže běžné klinické praxi byla provedena dvojitě zaslepená a placebem kontrolovaná multicentrická studie s látkou označovanou jako MLN02, protilátkou proti a4b7 integrinu. V rámci této studie bylo celkem 181 pacientů trpících ulcerózní kolitidou léčeno touto látkou v dávkách 0,5 či 2,0 mg/kg, a to 1. a 29. den, resp. placebem. Všichni pacienti zároveň užívali mesalamin.

Klinicky pozorovatelnou remisi v šestý týden léčby bylo možné vidět u 33, resp. 32% pacientů léčných různými dávkami MLN02 ,avšak pouze u 14% pacientů léčených placebem (P = 0,03). Endoskopický korelát odpovídal 22, resp. 12% pacientů léčených MLN02 a 8% pacientů léčených placebem (P = 0,007).

N Engl J Med. 2005 Jun 16;352(24):2499-507

Datum: 18.7.2005 Autor: MUDr. Jiří Slíva

:)
Nada70
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Nada70 » 25 črc 2005, 13:02

Taky se zůčastnuji studie.A jsem spokojená,pomohlo mi to.
sam
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sam » 29 črc 2005, 20:52

Ahoj! Remicade jsou opravdu tři infuze. Byl jsem za doktorem Lukášem a mluvil jsem s ním o téhle léčbě. Jako premedikaci beru nyní před jeho aplikací Imuran, až se dostanu najeho max. dávku tj 2mg/kg tělesné váhy. To bude trvat ještě asi měsíc a od září bych měl najet na Remicade. Samozřejmě to musí odsouhlasit revizák, ale moje doktorka mi sdělila, že se Remicade dá zopakovat.
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 31 črc 2005, 21:03

ja jdu za 14 dni na 4. infuzi remicade a nevypada to, ze bych mela platit. Myslim, ze se mi pistel zlepsila, ale jeste to nevim100%. Vypada to, ze na remicade budu chodit asi celej rok. 1. 3 infuze byly zasebou a pak se to dava s odstupem a podle toho jak se to zahojji se s tim pokracuje
RadekL
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod RadekL » 06 lis 2005, 10:52

Ahojda!

Já teď dělám do výroby zdravotnických pomůcek (nejde o léky). Zdravotnictví je velmi svérázný biznys s velkou (opravdu velkou) orientací na prevenci problémů. snad je to tak všude. Co se týče nových léků, tak se amíkům nedivím, že to testují třeba i tady u nás... Naše zákony jsou benevolentnější a pro farmaceutickou firmu jsou tu pak minimální náklady, ikdyž za to třeba dostaneš nějakou tu korunu... Točí se v tom neskutečné peníze. Zajímavé info o vývoji léků jsem zrovna včera náhodou našel na této adrese: http://www.msdi.cz/content/corporate/re ... pment.html
Na druhou stranu jsem teď četl v USA Today z 21.10.2005, že vědci zjistili dost závažná rizika při používání nově vyvíjeného léku na cukrovku - podstatné zvýšení rizika infarktu a v horším případě i smrti... FDA (americký úřad pro kontrolu léčiv) ještě neukončil schvalování tohoto léku... Takže nově vyvíjený lék je vyvíjen s cílem pomoci lépe než současné léky, ale opravdu je nutné zvážit všechna možná rizika... Tím nechci nikoho strašit... :-) Je to na každého vlastní vůli a kdybych já osobně dostal takovou nabídku, tak bych se opravdu hodně ptal, co je to za léky a jakým způsobem je vyvíjejí... Pak už bych do toh třeba i šel, pokud bych měl nemalou jistotu, že ti lidé vědí, co dělají. :-)

RadekL
terka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod terka » 29 lis 2005, 08:45

Ahoj Emo,
Přečetla jsem si tvůj příspěvek. Jsem taky z Ostravy a Crohna mám necelé dva roky. Ze začátku jsem měla abces a potom se mi udělala píštěl. Tu mi odstranili a vše je v pohodě. I když teď mám takové nepříjemné bolesti, takže nevím jestli se mi zase něco podobného netvoří. Ráda si s tebou vyměním zkušenosti. Tak zatím držím palečky a ahoj.
Terka
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 27 pro 2005, 21:18

Bunda píše: Ahoj,
včera jsem byl na kontrole a crohn se mi začal oživovat - mám otoky....Doktor mi říkal, že u mě je problém ho léčit, protože ho mám v duodenu. Tak mi nabídl studii z USA, nakonec jsem kývl a v PO jdu na vstupní testy.
Rozdíl od těch předešlých studií je, že už se nepoužívá bílkovina z myší , ale lidská.Budu si píchat nějakou látku 1x/14 dní a chodit na kontrolu krve.........
Ahojky. O této studii jsem neslyšela, crohn mi postihuje terminální ileum a baumovu chlopeň, píštěl jsem měla v rektu. Tam je to nejhorší. Léčím se na to už 6let a stále to je stejné. Ani lepší, ale ani horší. Prošla jsem studií, kdy mi byli nitrožilně podány 3 kapačky ( ANTI-TNF, tj. z části lidské a myší bílkoviny ). Díky tomuto pokusu na mé osobě, se píštěl zahojila. Sice to nemělo takový účinek, jaký lékaři očekávali, ale alespoň se můj stav nezhoršil. Každopádně ti držím pěsti, aby ti léčba zabrala a doufám, že nás o průběhu budeš informovat. Léčbě zdar.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů