Crohn a očkování

Jak je snášíme: doporučení, zkušenosti k biologické léčbě, imunosupresivům... Imuran, Prednison, Pentasa a spol. Operace a chirurgické zákroky.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Dana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohn a očkování

Příspěvekod Dana » 12 úno 2003, 21:58

Včera jsme se vrátili z kontroly. Vše proběhlo O.K., pouze nakonec mě napadlo, že dceři bude 11, takže ji čekají prohlídky obvoďáka a povinná očkování. Když jsem toto nadhodila před naším zlatým panem docentem, řekl mi, že pokud by dcera měla být očkována(upřesňuji hovořili jsme o TBC), ať mu radši předem zavolám a domluvíme se. Odsouhlasil očkování na klíšťata, pak však byl odvolán, takže jsme se rozloučili s tím, že pokud něco, mám se ozvat. Překvapilo mne, že zřejmě je nějaké omezení při těch očkováních - ví někdo o tom něco?
Bunda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Bunda » 14 úno 2003, 10:59

Ahoj Dano! To s tím očkování proti encefal. bych taky rád věděl. Ted se chci ještfě nechat očkovat a nevím jestli je to možné. Ale ted jsem v očkovacích cyklech proti hepatitidě a nic mi zakázáno nebylo.

Dejvid
honzik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod honzik » 14 úno 2003, 13:18

Ahoj lidi možná to má souvislost s tím co betere. Já teď beru Medrol a měla jsem dostat tetanovku a taky jsem to musela odložit až je přestanu brát. Má to co dělat opět s naší imunitou. Mějte se Jana
janina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janina » 17 úno 2003, 21:20

Očkování je zátěž na organismus, nedivila bych se, kdyby mohlo Crohna zhoršit, ale záleží asi opravdu hlavně na tom, co kdo užívá. Syn by měl být přeočkován proti klíšťovce, zatím mu to odkládají, až bude alespoň nějaký čas bez kortikoidů. Jde opravdu o imunitu, jednak by mohl očkování hůř snášet, jednak by se nemuselo vytvořit dostatečné množství protilátek. Klíšťovka je prý očkování "lehké", TBC naopak "těžké", tj. hodně zatěžující.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů