Invalidni duchod

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
zagro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Invalidni duchod

Příspěvekod zagro » 11 úno 2014, 13:44

Prvně bych chtěl pozdravit všechny, kteří trpíte touto otřesnou nemocí. Snad tento krátký začátek nikoho neurazí a já bych se hned přesunul k jádru pudla.

Od dubna 2005 jsem léčen pro Crohnovu chorobu s dominantním postižením duodena a term. ilea. Před 7 lety jsem pobíral částečný důchod, který mi byl na základě tehdejšího vyšetření odebrán (ve zprávě stálo, že choroba je v remisi). Tehdy mi to vůbec nevadilo, cítil jsem se skvěle, mohl pracovat, takže jsem důchod nepotřeboval a taky jsem to tak bral. Ovšem problém nastal cca před rokem a půl, kdy se mi vytvořila anální trhlina s kterou jsem musel na operaci. Bohužel operace nedopadla dobře a zhruba po 8 měsících jsem musel jít na stejnou operaci s tím rozdílem, že mám prý teď fisuru na jiném místě. Nakonec se z toho vyklubala anální fistule a bohužel ani teď zhruba 2,5 měsíce po operaci se necítím v pořádku a po všech těch proktologických vyšetřeních vím (bylo jich +- 12), že operace nevedla k 100% shojení fistule/trhliny a tak mě to bude čekat zřejmě zachvilku znovu :/ Bohužel se mi do toho pouští i Crohn, který se po letech klidu začíná nevybíravě ozývat. Klasické případy jako časté chození na wc s tím, že se člověk kolikrát zhrozí, co z něj jde za černotu, únava, křečovité bolesti žaludku atd.. všichni to zde známe. Časté chození vem čert, na to už jsem si zvyknul, ale i s fisurou se z toho stává peklo s žiletkama :/ Čili není možnost jít v práci, jelikož mám od doktora zakázáno používat WC papír. Jediné pro mě přijatelné řešení je bidet a ten samozřejmě v práci nemáme.

Můj dotaz tedy zní:
Má cenu, při dnešní politice a vztahu státu k vlastním občanům, jít před posudkovou komisi a zažádat o důchod?

Ptám se, protože každá operace mě učinila neschopným na zhruba měsíc a půl a pokaždé v jiném roce, což nebude činit 30% nebo jak to teď počítají. Stejně tak není prokázáno, že by tyto problémy byly zapříčiněny Crohnovou chorobou, ale každý doktor mi zatím potvrdil, že z více jak 90% za to Crohn může. Chýstám se teď na nové vyšetření Crohna a to bude zřejmě směrodatné s tím, že počítám, že ve správě už nebude informace ohledně choroby v remisi, ale bohužel nějaký "nový" nález, proč že je to teď tak špatné.

Jinak léky, které užívám poslední 2 roky jsou:
Pentasa 500mg : 3-0-3
Imuran : 125mg/den (dávka snížena pro tendenci k leukopenii)
Budenofalk 3mg : 1-1-1
Pyridoxin : 0-0-1
Caltrate plus : 0-0-1
vit. B12 : 1x za 2 měsíce

Děkuji za odpovědi a přeji co nejklidnější průběh našeho tolik "oblíbeného" onemocnění.
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Invalidni duchod

Příspěvekod brusinka » 20 úno 2014, 22:36

Ahoj. Nejdřív chci říct, že proti tobě jsem crohnařský začátečník :) U mě byl začátek velmi dramatický-kvůli velkým křečím v podbřišku návštěva gynekologie, diagnóza- zánět vaječníku,léčba antibiotiky 14 dní, zhubnutí na 33 kg, rychlý převoz do nemocnice a akutní operace. Stále si byli jistí, že je to gyn. problém. CRP 286 i po operaci a antibioticích, ztráta chuti k jídlu, po všem zle, závěr- hysterická anorektička, odmítající stravu. Pak odjezd do Prahy a hledání lékařů na vlastní pěst. Zkrátím to, mám skvělé lékaře a správnou diagnózu a taky inv. důchod. Žádala jsem o něj asi půl roku po tom dramatickém začátku. Tehdy jsem byla na Prednisonu a Asacolu, zánět se postupně zklidňoval, příprava na operaci (resekce term. ilea- jak jinak :wink: ), mezitím absces, takže hospitalizace, výživa a operace. Během toho přišlo rozhodnutí o přiznání 3. st. invalidity. Od té doby už 2x komise. První po roce, druhá po dvou. Jsem v remisi a myslela jsem , že mi letos důchod minimálně sníží, ale nestalo se. Vím, že když jdeš před komisi, tak už je v podstatě rozhodnuto, mám skvělou pr. lékařku, která mi pro ně píše posudek a přikládá zprávy od gastra. Pravda je, že je mi celkem fajn, jen ta váha nejde udržet, mám stále kolem 43 kg místo idealních 50-ti. Momentálně jsem jen na probioticích, Acidu Foliculu a Pentase. Ona tam vždy napíše, že stav se může kdykoliv změnit a gastráč tam letos připsal, že nedoporučuje žádné změny, kvůli možnému zhoršení stavu a přidal k tomu téměř učebnicový krevní obraz :D , nicméně rozhodnutí zní- nadále 3.stupeň. Takže za mě- za zkoušku nic nedáš, jen je potřeba mít zprávu v nějakém podobném duchu. Držím palce a dej vědět, jak to dopadlo.
zagro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Invalidni duchod

Příspěvekod zagro » 21 úno 2014, 09:22

Ahoj Brusinko :),

děkuji ti za odpověď. Veškerý papíry jsem už doložil, teď se čeká už jen na ELDP z Prahy. Pro jistotu jsem se objednal k doktorovi, abych měl zprávu pokud možno co nejnovější a taky, abych do ní mohl svou troškou do mlýna, zasáhnout :) Určitě dám vědět, jak to dopadlo. Každopádně ti ještě jednou děkuju, že jsi odepsala. Ostaní jen čtou a to je asi tak vše.

Přeji ti pěkný víkend,
Lukáš

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti