Lázně

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
sluníčko
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Lázně

Příspěvekod sluníčko » 14 kvě 2011, 16:14

Ahoj, obnovuji staré téma - lázně. Pište jaké máte zkušenosti, kam a kdy jezdíte atd... Já jedu už po 9 do Varů. Nejedete někdo teď v červnu?
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jitka » 08 črc 2011, 21:41

Já až na podzim, teď nemůžu kvůli práci....
ale už se těším na relax.....
Mějte se všichni krásně a přeju hodně zdraví!!! My všichni víme, že to není jen fráze.
zdenca.d
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod zdenca.d » 24 led 2013, 10:06

Ahoj,
nevíte někdo jak je to s těma lázněma letos? Bude to nějak omezené??
Aherlow
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod Aherlow » 26 led 2013, 17:02

Ahojky, nevíte někdo, jak se do těch lázní "dostat"? :lol: ptám se jen tak orientačně, tak prosím, podělte se o vaše zkušenosti , jestli jste se na to nějak doktůrka ptali, nebo s tím začal sám.... :clown:
zdenca.d
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod zdenca.d » 28 led 2013, 13:50

Já jsem tam byla zatím jednou - předloni, a to proto, že jsem byla po operaci. Loni jsem se ptala doktora, jestli bych tam zase mohla jet, ale on mi řekl, že když mi v podstatě "nic není", tak nemám nárok....
Hlavně, že když jsem byla v lázních, tak tam byli lidi, kteří byli třeba x let po operaci, brali jen Pentasu neměli žádné vážnější problémy a jezdili tam každej rok, tak nevím...
Nevíte někdo jak to teda je :?: :?: :?:
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod brusinka » 28 led 2013, 19:53

ahoj, dnes mi přišel bulletin vzp, kde tuto otázku obecně zodpovídají. Dočetla jsem se, že je péče i nadále rozdělená na komplexní(pojišťovna platí ubytování, stravu a procedúry- a to v nejvýše 2** hotelu a na 2 lůžkovém pokoji. Pokud chcete lepší hotel nebo jednolůžkový pokoj připlatíte si za rozdíl) a příspevkovou( pojišťovna platí pouze procedúdy, ubytování a stravu si hradíte sami). Změny se týkají délky pobytu a to buď na 21 nebo 14 dní. Dále se tam vysvětluje, že návrh podává ošetřující lékař . Mě ho podávala praktická lékařka a podložila ho zprávou od odb. lékaře( takže pokud máte nesympat. gastráče, který dělá, jak kdyby vám to dával za svého, tak se na něj můžete vyprdnout). :shock: no, a nakonec jsem se dočetla, že výčet konkrétních onemocnění je v "indikačním seznamu". Tak jsem sedla a našla přímo sbírku zákonů, jejíž součástí je tento seznam.

Odkaz zde: http://www.lecebne-lazne.cz/storage/get ... -final.pdf

pro toho, kdo se tím nechce prokousávat stručný výtah: nemoci trávicího ústrojí jsou v kategorii říms. 3. Crohn a colitida má svou III/3. Na komplexní lázně máme nárok jak poprvé-po uklidnění akutního stavu-pokud máme těžkou formu(hodnota CDAI nad 450- nic mi to neříká, to je jejich definice :? ), tak opakovaně a to, pokud dojde ke vzplanutí minimálně 1x ročně. A to na 21 dní s možností prodloužení během pobytu. A na příspěvkové lázně na 14 dní všichni ostatní- samozřejmostí je, že to schvaluje i nadále revizní lékař ZP. No a nakonec jsou tam vyjmenované lokality, kam nás mohou s crohnem a colitidou poslat:Františkovy, Karlovy, Mariánské Lázně a Luhačovice.

Tolik nová vyhláška, snad vám to k něčemu bude :D
Naposledy upravil(a) brusinka dne 13 úno 2013, 19:16, celkem upraveno 1 x.
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod brusinka » 28 led 2013, 20:33

Ještě jsem našla to CDAI: http://www.mudr.org/web/cdai
Petspi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod Petspi » 30 led 2013, 22:24

ahojky,
zajímalo by mne, jestli vám lázně něco dají - zlepšení stavu ... - nebo si tam jezdíte pouze odpočinout a pokecat s ostatními pacienty? Jaké procedury tam dělají na tyto nemoci??? Mám Crohna.
díky za info :)
Jitka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod Jitka » 12 bře 2013, 20:29

Ahoj, já mám crohna v tl.střevu a byla jsem několikrát ve Varech. Co mi pomáhá: propláchnutí střev pravidelně 3x denně vodou z pramenů-dojde ke zklidnění. Ostatní procedury: masáže, koupele, atd. jsou fantastický relax, který je prospěšný pro každého...... Vřele doporučuji.....
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod Ivana » 02 dub 2014, 11:21

Ahoj všichni,
od 12. května jedu do Varů (Sanssouci). Nepotkám tam náhodou někoho z vás?
Rudas
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod Rudas » 03 dub 2014, 10:28

Ja jedu do Varu zacatkem Cervence :-) Tak uz se tesim :-)
zuzka7
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod zuzka7 » 11 dub 2014, 18:12

Já mám lázně taky sansouci od 26.5. 2014 tak to se tam uvidíme. :wink:
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod Ivana » 22 dub 2014, 11:23

To Zuzka7: budu se těšit! :-)
kika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod kika » 30 kvě 2015, 14:28

Ahoj, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s Mariánskými nebo Františkovými lázněmi. Jsem teď 2 měsíce po 3.operaci (crohn) a můj gastroenterolog mi předepsal lázeňskou péči. V lázních jsem ještě nikdy nebyla a proto bych uvítala jakékoliv zkušenosti a rady ohledně různých procedur, popíjení minerálek, stravy a vůbec všeho, co mě asi tak čeká a co se v lázních dělá. Zajímalo by mě, jestli si můžu sama vybrat termín, kdy chci jet, nebo jestli mi ho přidělí (popř. jak moc dopředu mi dají vědět). A jak je to s ubytováním - mohu si lázeňský dům vybrat, nebo mám nárok např. na 2* a pokud chci lepší, musím si připlatit? Příští týden si zajdu ke své praktické doktorce, která by měla vyplnit nějaký formulář pro zdravotní pojišťovnu, nevíte prosím, co vše se tam uvádí a vyplňuje, a jakou dobu má pak pojišťovna na vyřízení? Děkuji za každou reakci a přeji pěkné léto bez zdravotních obtíží :)
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Lázně

Příspěvekod brusinka » 01 čer 2015, 23:22

Ahoj,
mám zkušenost s Frantovkama. Sice je už 3 roky stará, ale ten úžasný pocit ve mě přetrvává. Tenkrát jsem tam byla po gyn. operaci. Těsně před odjezdem mi diagnostikovali crohna a nasadili kortikoidy, takže mi tam zezačátku nebylo moc fajn, ale ten klid a pohoda a nástup účinku léků z toho udělalo nezapomenutelnou věc. Jediné, co mě zaráží je, že ti na crohna doporučují Frantovky- mě tam ten místní lékař řekl, že prameny nemám pít žádné, že jsou studené a projímavé, že na crohna jsou lepší Vary, protože tam jsou prameny teplé a na střeva jako dělané. K těm tvým dotazům: na většinu už jsem odpovídala přímo v tomto fóru o něco výše- pojišťovna proplácí jedno lůžko v dvoulůžkovém pokoji ve dvouhvězdičkovém hotelu. Cokoliv chceš navíc si musíš doplatit s tím, že pouze doplácíš rozdíl. Já jsem chtěla jednolůžkový pokoj a protože musíš nastoupit do 3 měsíců od schválení žádosti pojišťovnou, a já to měla dost komplikované s tím novým crohnem, tak jsem do lázní volala, že mohu nastoupit až těsně před tím, než by mi to propadlo a vzhledem k tomu, že byla sezona, tak měli jednolůžkové místo pouze ve 4* hotelu. Takže jsem doplácela za 2* navíc a za jednolůžkový pokoj + místní poplatek, ten hradí všichni a dohromady to na měsíc vyšlo na 10 500,-. Ale nelituju toho, hotel byl krásný, personál skvělý, atmosféra nepopsatelná :) . Snídaně švédský stůl, oběd i večeře na výběr ze 4 jídel a když se dozvěděli, že mám crohna, tak se mě hned ptali jedtli potřebuju dietu, tak jsem řekla že ne, že z těch čtyřech jídel je tam vždy na výběr.
K té žádosti: už si to moc nepamatuju, ale vím, že se tam počítají body -viz můj příspěvek z 28.1.2013, ale pokud si vzpomínám, tak po operaci bys s tím neměla mít problém. Papíry mi vypsala praktická a já si to nesla na podatelnu pojišťovny sama, schváleno bylo asi za 14 dnů a pak už bylo výše popsané dohadování konkrétního termínu. Je třeba počítat s tím, že je sezona a tak to bývá složitější. Jo, a pokud vím, tak jestli chceš přímo nějaké lázně, popř. hotel, pokoj.... tak se to dřív přikládalo přímo k té žádosti, ale nevím jestli to tak stále funguje, asi by bylo lepší se v tý pojišťovně zeptat před podáním tý žádosti, protože jakmile ti to schválení příjde, tak už je to na konkrétní termín, místo i hotel. Pokud tě ještě něco zajímá, tak napiš. Pokud budu vědět- odpovím. Jinak lázně doporučuju, udělalo mi to líp jak po fyz., tak psych. stránce.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů