Crohn a vysoká škola

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Bicnellka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohn a vysoká škola

Příspěvekod Bicnellka » 19 zář 2008, 11:08

Ahojky. Rozhodla jsem se otevřít tohle téma, protože nás mladých, kteří trpíme touhle chorobou je dost (a smutný a holý fakt je, že bude hůř...) Zrovna se chystám na první rok na vysokou a mám tak trošku strach, jak to s touhle chorobou bude probíhat. Každý mi říká, že se to dá zvládnout a že hromada lidí vejšku zvládla a s tímhle "handicapem" . Zajimaly by mě vaše názory, postřehy, zážitky, příběhy, atd.. Budu vděčná za každý příspěvek. Díky moc a hromadu zdraví!
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 20 zář 2008, 19:47

Ahojky. Rozhodla jsem se otevřít tohle téma, protože nás mladých, kteří trpíme touhle chorobou je dost (a smutný a holý fakt je, že bude hůř...) Zrovna se chystám na první rok na vysokou a mám tak trošku strach, jak to s touhle chorobou bude probíhat. Každý mi říká, že se to dá zvládnout a že hromada lidí vejšku zvládla a s tímhle "handicapem" . Zajimaly by mě vaše názory, postřehy, zážitky, příběhy, atd.. Budu vděčná za každý příspěvek. Díky moc a hromadu zdraví!

MC mam od 13ti, udelal jsem s tim v pohode vejsku za 5 let, zatimco vetsina zdravych spoluzaku si studium prodluzovala. Clovek to nesmi tolik hrotit.

Chvili (rok a pul) jsem delal dve VS najednou a rozjel se mi po tom roce crohn. Tak jsem tu druhou prerusil a mel jsem klid. Cas na brigadky, hospudky a sem tam uceni ;o)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 20 zář 2008, 19:48

PS Akorat mi prijde divny zaradit to mezi jidlo..
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 21 zář 2008, 07:42

Zdravím do diskuse. Tohle téma se docela dost týká i mě. Zítra nastupuju na vysokou školu. Sem teda ráda, že nakonec sem skončila blízko od mýho rodnýho městečka, ale přesto si zvykám celkem těžko a je to tam pro mě dost cizí.
No, o crohnovi se v tédle souvislosti snažím moc nepřemýšlet-jak říká Chasi "nehrotit to". Ale taky mě chvilama napadá co budu dělat když se fakt rozhodne se probrat... Pže sice existuje hodně lidí, kteří výšku s toudle nemocí udělali. Ale stejně tak existuje skupina mnohých, která to vzdala či vzdát musela:-/
Jinak můj osobní problém je taky ten, že jak sem se ocitla ve větším městě, než na které sem zvyklá, láká mě tam tam spousta příležitostí a mám dost často choutky začít bůhví co (co třeba vidím na plakátech). Ať už se jedná o tancování, který sem kdysi dělala nebo o jazykovku. Jenže se snažím pořád držet zkrátka, pže moje předplacený aktivity většinou moc dobře nedopadly. Asi sem se s tím eště úplně nesrovnala. Tydle myšlenky se vynořily teď o prázdninách, asi tím, že sem měla po hodně dlouhé době čas na přemýšlení...
Piště piště, sem zvědavá na vaše názory:-)
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 21 zář 2008, 09:09

Jeste si myslim, ze zalezi na konkretni fakulte a ucitelich. Ja jsem napr. nikdy nerekl, ze mam MC a nikdy jsem ze zdravotnich duvodu nezadal o ulevy. Akorat jsem jednou pul semestr vubec nebyl na skole - celkem to nevadilo, az na povinny seminare. Kdyz jsme psali zapoctovej test, tak jsem tam napsal poznamku, ze prosim, aby prihledli k tomu, ze jsem temer kazdy tyden jezdil k lekari do Mas. nemocnice v Usti nad Labem (studoval jsem v Plzni) a tudiz, jsem nebyl na seminarich a prednaskach. Nevim, jestli to nekdo zohlednil, ale zp jsem udelal. A myslim, ze kdyby byl problem s cimkoliv a ja prinesl papir, ze mam mc, tak by vysla drtiva vetsina ucitelu vstric :)

Na VS bych zil uplne normalnim studentskym zivotem. Kolikrat se mi stalo, ze jsme se probudil po parbe a do skoly jsem nesel; ne kvuli mc, ale kvuli te parbe ;o)

Je to urcite hodne individualni, ale myslim, ze v pripade velkych problemu, by fakulta vysla vstric bud s dalkovym studiem anebo individualni studijnim planem (az ny par vyjimek - studovat tak medinu by bylo docela divny...)
asellota
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod asellota » 23 zář 2008, 19:14

Ahojky!

Já zrovna nastoupila taky na vejšku - dálkově. Je sice pravda, že zatím nemám žádné vážnější potíže (a doufám, že to tak dlouho zůstane)

Jak říká naše doktorka - vše je o nervech a o jídle (takže jím skoro vše na co mám chuť :oops: ) Takže všem pevné nervy!!!
sunny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sunny » 28 zář 2008, 21:01

Já s Crohnem studuji dvě VŠ...občas se z toho hroutím a potom se samozřejmě zhoršuje i můj zdravotní stav, ale zvládat to jde! Samozřejmě záleží na konkrétním člověku a jak se ke všemu postaví...držím palce!
Katty
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Katty » 20 bře 2010, 16:42

Taky s MC studuji dvě VŠ, zatím žádné problémy jenom ve zkouškovém se nesmím strasovat jinak pociťuju, že to nedělá bříšku dobře :)...věřím, že kdyby byl nějaký problém, učitelé vyjdou vstříc, popř. individuální studijní plán
Dari
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dari » 05 dub 2010, 17:55

Na Crohna mi přišli měsíc před státnicema...skoro tři týdny jsem byla v nemocnici, takže jsem obvolala učitele, jestli mi počkají s odevzdáním bakalářky a ještě nějakých záležitostí k zápočtům, podala si žádost na studijní o prodloužený termín na odevzdání...taťka se sestrou mi oběhali učitele, dali vyvázat bakalářku...odevzdala jsem ji o týden později, začala se učit už v nemocnici. Po prospuštění z nemocnice se to na mě sice dost valilo, zjistila jsem, že mám ještě odevzdat portfolio k přijímačkám do magisterskýho...nestíhala jsem, tak jsem jen napsala mail vedoucímu katedry, jestli by mi počkal, že jsem byla v nemocnici a to mi dost rozhodilo moje plány...bez problémů počkal:)
Státnice jsem zvládla a pokračuju v magisterským. Vše je na domluvě a snad je většina učitelů rozumná a pokud je potřeba, tak vyjdou vstříc...
Renca0206
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Renca0206 » 10 říj 2012, 14:29

Mně se projevil Crohn v 1.ročníku VS, ale vzhledem k tomu, že to byly jen časté průjmy,tak nikoho nenapadlo,že to je tato nemoc .. tudíž nejspíš se mi projevila nemoc velkým stresem.
Bakalářský titul mám a magisterský dělám teď dálkově - jsem týden po operaci vzhledem k tomu, že nesnáším Imuran.. popravdě nevím, zda pokračovat ve studiu, jsem člověk, který stres neumí odbourat i když chce .. tudíž VS už pouze s pomocí psychologa..

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti