Vysoká škola?

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 19 lis 2007, 18:21

Ahoj, UC mi diagnostikovali na začátku srpna po prvním ročníku VŠ. Kvuli škole to určitě nebylo, chodim na hospodářskou fakultu na takovej obor kde po nás toho moc nechtěj:)) Příznaky sem měl už asi púl roku předtim a hned jak na to přišli sem se začal léčit. Boužel moje UC je docela silná a léčba nějak moc nezabírala, spíš vubec. I přes to sem nastoupil do druháku, ale vydržel sem tam jen jeden den, v utery mi bylo špatně tak sem tam už ani nechodil no a ve středu mě odvezli do nemocnice pač se mi ucpally žíly v mozku :/ Co sem pochopiltak to bylojak kvuli samotné UC a zřejmě na to měli vliv i léky které sem bral. Tedko se léčim už doma a nejspíš budu muset studium přerušit. Jak sem řikal, muj obor je takovej volnější, takže by snad vyučující takovej problém s absencema nedělali (ted to zjišuju), ten problém se srážením krve už je taky lepší, ale boužel s kolitidou sem na tom pořád stejně...

NIcméně jestli se na to cítíš, tak VŠ určitě doporučuju, když už nic jinýho, tak aspon přídeš na jiný myšlenky a seznámíš se s novými lidmi;)
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 28 lis 2007, 10:38

Ahoj Vendo!
Dekuju za odp.Nezbyva asi nez doufat ze zas bude lip co.To co pises zni fakt neprijemne:-( Tak ti preju hodne sily do dalsich let studia=)
venda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod venda » 21 pro 2007, 18:17

Nj nic jinýho mi asi nezbyde. Tu školu sem musel přerušit, teď sem už je to celkem v pohodě, jen mi občas hučí v uších a teče z nosu krev. Jinak chodim na infuze Remicade a jen doufám, protože představa mládí (ve 21 tomu snad tak jeste řikat mužu ne :)) stravenýho na WC mi nepřijde moc skvělá...
1kralovna
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod 1kralovna » 30 pro 2007, 12:56

Zdravim! Me potkal Crohn po tretaku, tzn. po bakalarkach. Vzheledem k tomu, ze nikdo netusil co mi vlastne je, jsem pendlovala po nemocnici asi pul roku, takze jsem na rok skolu prerusila, ale letos jsem se vratila zpatky. Co se tyce dotazu jestli vysoka skola nebo ne, tak ja radim zkusit se ma vsechno! Hlavne si to sama zkusis, co to znamena studovat na vysoke skole a pak si sama usporadas studium, da se to klidne pekne rozvolnit, tak, aby se clovek zbytecne nestresoval (uprimne maly stres na VS je vzdycky). Pripadne se da domluvit individualni plan. Navic na nekterych skolach se daji studovat nektere obory i dalkove (= tzv. kombinovane studium). Chce to jen si to ozkouset a pak se sam rozhodnout. Co se tyce absenci, prednasky povinne nejsou, cviceni ano (tedy aspon u nas), je sice pravda, ze na cviceni se omlouvaji max. dve absence, ale to jen v pripade, ze jsou neomluvene. Pokud se omluvite ze zdravotnich duvodu, vyucujici vetsinou vyjde vstic. Delsi absence ze zdravotnich duvodu se u nas resi tak, ze si nechate vystavit normalni nemocenskou a tu zanesete na studijni, ktere vas timto omluvi z cele vyuky (zase u nas to takto funguje). Co se tyce uciva, vetsina vyucujicich vypisuje konzultacni hodiny, takze pkud mate o studium zajem a neco vam neni jasne, neni problem se za nimi po predchozi domluve zastavit. Hodne stesti!
Alča
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Alča » 02 led 2008, 22:15

Mockrát děkuju za konstruktivní odpověď:-) Už sem si jistá že nemusím mít obavy ze studia pže s nemocí se to dá zvládnout. Něco chci zkusit 100%. Jen mám teď problém s tím co:-( Nejspíš mi nemůžete poradit pže mě moc neznáte. Ale když tak koukám na ty obory všelijaký... Mně to nic neříká. Nějaký technologie počítače daňové poradenství a podobně... Nejsem člověk stvořenej pro tuto dobu:-(
xgolt01
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vysoká škola?

Příspěvekod xgolt01 » 17 úno 2018, 21:58

Já jsem aktuálně v páťáku a jde to docela v pohodě. Jediný problém je pro mě momentálně Erasmus. Na bakaláři jsem byl ještě na Humiře (injekce), takže jsem si vzal jednoduše zásobu na 4 měsíce do Švédska sebou. Teď mám ale každých 8 týdnů infuze Remsimy (=generický Remicade) a vážně netuším, jak to udělat, obzvlášť kdybych chtěl do zámoří :/

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host