Ulcerózní kolitida a únava

Podělte se o zkušenosti z praktického života. Jak si hledat a vybírat zaměstnání. Jak komunikujete s úřady. Žádosti, nároky na ID aneb "Příručka přežití pacienta s IBD v moderním světě." :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Raven
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Ulcerózní kolitida a únava

Příspěvekod Raven » 13 srp 2016, 12:20

Zdravím všechny,

rád bych se optal ostatních s UC jak vnímají únavu. Za sebe se nejspíš mohu označit za "klikaře" - UC diagnostikována od 18 let, a už celých 13 roků jsem s výjimkou jediného incidentu v remisi. Poslední léta jsem dokonce i bez prášků. Avšak jedna věc mne nadále trápí - únava. Vlastně si ani nepamatuji, jestli to někdy bylo jinak, ale takřka celodenně pociťuji únavu celého těla. Naštěstí mám kancelářské zaměstnání, takže práci zvládám až překvapivě dobře. Před rokem se mi ale narodil synek a co osud nechtěl, je to pěkný poděs. A od té doby mám pocit, že balancuji na pokraji sil. V poslední době dokonce vnímám jak jsem podrážděný, protože i o víkendu jsem vyčerpaný už před obědem...

Máte to někdo obdobně? Řešíte nějak únavu?

Předem díky za odpověď
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ulcerózní kolitida a únava

Příspěvekod brusinka » 16 srp 2016, 12:13

Ahoj, mám sice crohna, ale myslím, že by to mohl být stejný problém a i stejné řešení. Těsně před správnou diagnózou jsem na tom byla s únavou strašně. Každé opuštění domova mě stálo 4 hodiny spánku, došlo to tak daleko, že jsem omdlévala na ulici a sanitka mě odvážela pokaždé do nemocnice. Pak mi má úžasná paní doktorka vzala krev a bylo jasno: " jste na umření na anémii, nemáte železo ani na zachování života". Pak přišla správná diagnóza, léčba, doplnění všech živin, minerálů, vitamínů, operace.... Od té doby (7 let- ťuk, ťuk) už se potýkám jen s tím železem, které každé ráno beru a je mi dobře. Zkus pořádné rozbory krve a uvidíš. Krásný zbytek léta, pokud možno bez únavy.
idontknow
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ulcerózní kolitida a únava

Příspěvekod idontknow » 04 zář 2016, 12:25

Ahoj,
to moc dobře znám, naprosto jsem na tom byl stejně.
Únava celého těla, slabost, u mně i v hlavě.
A to jak s prášky tak bez.
Trvale.
V době akutních problémů také velké nesnesitelné bolesti, horečky, ..., jen jsem spal.

Co je známé na toto, četl jsem, že hodně lidem se to osvědčilo, jsou:
vitamíny, léky:
B12 - to nikdy nezklame, zaručené u mně
B6 - nezkoušel jsem
Simethicon - u mně krátkodobě značně účinné, po krátké době přestalo účinkovat
železo - samozřejmě

Špatné na tom je, že mi to lékaři nevěřili, že by to mohlo být ulcerózní kolitidou,
moji lékaři to brali tak, že když má 20 krvavých průjmů denně a velké křeče a bolesti ve střevech a v kloubech,
tak jo, jasně že asi není na tom dobře, ale když má jen 3 průjmy denně, tak je v pohodě, nemá důvod být unavený a cítit se slabě.

Díky, že jsi se ozval.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti