Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 06 črc 2011, 20:42

Zdenko, myslela jsem to všeobecně (zánět nebo zúžení)..mě při poslední kontrole taky zjistili prý docela velkou stenozu, ač teda nemám vůbec žádné potíže a doktorka mi řekla, že to jde někdy zvládnout lékama a někdy že je nutná operace..já teda těhotná nejsem, ale kdybych byla, raději bych v první řadě zkusila léky a pak až resekci..tak jsem to myslela..asi jsem to špatně napsala.. ;)
vlasta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vlasta » 25 črc 2011, 08:28

Ahoj, mám crohna asi 9 let a teď už 3 roky si píchám HUMIRU, mám konečně pocit že žiju jako člověk, dřív jsem měla eythema nodosum, abscesy, problémy s viděním, hluboký krvavý afty v puse, no prostě snad všechny komlikace co k tomu patří, mám strach jaký to bude až mi vysadí HUMIRU...
vlasta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod vlasta » 25 črc 2011, 08:34

...že žiju jako člověk a asi bych ve svých 30 měla odvahu otěhotnět a mít sílu postarat se i o miminko, ale mám strach. (tohle jsem zapoměla připsat :D )
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 30 črc 2011, 13:30

Vlasto pokud nemáš problémy a miminko chceš, tak do toho jdi a neboj se. Všechno se dá zvládnout. Záleží jenom na tobě jak se rozhodneš
Aneta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Aneta » 31 črc 2011, 10:43

Ahojky holky moc děkuji za vaše rady a názory hned je mi líp. Teď jsem v 9 tt a zatím zaplať pánbůh bez problému co se týká crohna. Radám lékářů a práškům se určitě bránit nebudu a nebráním. Jen ten počátěční strach je hrozný ale bez toho abych tomu dala šanci člověk nic nezíská. Ještě jednou moc děkuji opravdu jsem klidnější a od teď si to budem s manželem užívat jak to jen půjde. Pá
Zzuzza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zzuzza » 10 srp 2011, 20:59

Ahoj, tak beru už 2 měsíce entokort, 2 tablety a salofalk 2-0-2 a mám pocit, že začínám přibírat a to hlavně na břiše. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Dost mě to štve, jsou to zatím 2 kila, ale měla jsem problém po porodu něco zkubnout a jestli zase budu přibírat, tak mě asi trefí. Žádnou velkou dietu nedržím, je fakt, že jím hrozně, protože malý Kubík je žrout, jídlo před ním musím uklízet a jím radši když u toho není nebo ve spěchu. Asi ani to není moc dobré. :oops:
baja09
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod baja09 » 25 srp 2011, 13:31

Předně Vás zdravím. Toto fórum už pročítám několik měsíců. Zajímalo by mě, zda si myslíte, že existuje nějaký nejpříznivější věk pro těhotenství. Crohna mám od 17ti a už 3 roky je v remisi. Samozřejmě vím, že těhotenství se má plánovat a že by mělo být, když je crohn v klidu. Mám jen obavy, že teď, když je to v klidu, tak si říkám, že mám na mimi ještě trochu čas, ale co když se za rok, za dva crohn rozjede a dr. mi zakáže otěhotnět třeba na 3 další roky, nebo mi děti nedoporučí žádné?Přála bych si 2-3 děti, tak proto to řeším takhle dopředu. Předem děkuji za odpověd :-)
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 25 srp 2011, 16:11

Nepíšeš kolik ti je let. Otěhotněla jsem poprve ve 22 letech. Teď mi bude 30 a pomalu začínáme uvažovat o dalším dítku, doma už 3 mám ;) Když jsem se zmínila na gastru, tak byl doktor naprosto v pohodě a jenom mi doporučil přibrat. Crohna mám v remisi asi 5,5 roku a za tu dobu mám za sebou 2 celkem bezproblémové těhotenství
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 28 srp 2011, 19:24

Tezi, ty jsi teda nezmar, já jsem se 3 dětma určitě skončila, další si nedovedu představit. Ale vymysleli jsme i s manželem další vzrůšo, abychom tu nezkostnatěli, budem se na pár let stěhovat do zahraničí. Zatím jsem klidná, asi že nemám vůbec ponětí co mě čeká za vyřizování než odejdeme, pak začnu šílet :-).

Ad ideální věk na dítě: Podle mě neexistuje. Vždycky by se dalo říct že jsou věci, které by mohly být lepší, aby těhotenství bylo akorát. Víc peněz, větší bydlení, víc času na cestování atd. atp. Jediné důležité je kdy dítě oba chcete. A u nás nemocných ještě stav nemoci.
Já měla první dítě ve 27, moc jsem ho chtěla, potom jsem měla zákaz těhotnění protože se mi rozjel Crohn a 3 roky trvalo než jsme mohli mít další dítě. Výsledkem je skoro 4letý rozdíl mezi staršími dětmi, což není ideální, chtěla jsem menší. Jenže co naděláš, hlavně že ty děti máme!
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 30 srp 2011, 07:32

Johano asi jsem, ale mě to s dětma baví a dokážu si jich víc představit :) A doktor na gastru vůbec nebyl proti, jenom se na mě usmál a řekl, že je to moc krásné a není problém, protože je všechno naprosto v pohodě. Odběry z června a kolono někdy z března
Lucie K
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lucie K » 09 zář 2011, 20:32

Ahoj holky, především moc gratuluji všem maminkám a držím palce všem snažilkám. Už jsem tu párkrát byla, ale raeguji poprvé. Je mi 28 a už bych miminko opravdu ráda, crohn je už čtyři roky v remisi (mám ho 11let), takže tomu vlastně nic nebrání, až na ten šílenej strach! Chtěla bych se vás zeptat, zda jsou porodní bolesti stejné jako ty u crohna - už jsem si jich stejně jako vy užila opravdu hodně a zajímá mě, jestli je to u porodu stejné. Myslím si totiž, že to nedám, bohužel nejsem tak statečná jako většina z vás tady. Přeji hlavně zdravíčko!
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 10 zář 2011, 20:28

Lucie Knormálně jsem rodila jenom jednou. Řekla bych, že porodní bolesti jsou větší než u Crohna, ale taky netrvají tak dlouho. A hlavně "máš za ně" to nejkrásnjší co mít vůbec můžeš. Ve chvíli kdy jsem dostala dceru do náruče, jsem na veškerou bolest zapomněla a užívala jsem si ten nádherný pocit
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 11 zář 2011, 10:49

Lucie K : naprosto souhlasím s Tezi..bolesti jsou dost velké, ale trvají jen nějaký čas a máš nádhernou "odměnu" :)
Po prvním porodu jsem prohlásila, že už nikdy více, ale než nás pustili z porodnice domů, na bolesti jsem si ani nevzpomněla..
dnes mám dva nádherné zdravé kluky a kdybych neměla u druhého porodu velké komplikace, šla bych do toho znovu..třeba by to byla konečně holčička :D
Ničeho se neboj a jdi do toho !!! Ty dětičky stojí za všechnu bolest světa ;)
Lucie K
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lucie K » 13 zář 2011, 13:19

Holky děkuji moc za podporu. Pořád si říkám, že u Crohna je jsou to intenzivní bolesti bez přestání, mezi kontrakcema si snad odpočinu :D . Ale trápí mě ještě jiná věc, nebrala jste náhodou některá k Imuranu ještě Prosulpin? Dostala jsem ho na zklidnění střev, kvůli mé náročné práci, jenže jako vedlejší účinek je vymizení menzesu - už to trvá několik měsíců. Takže ani nemůžu otěhotnět. Jenže on fakt působí, nemáte s tím některá zkušenosti?
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 14 zář 2011, 07:58

Lucie tento lék jsem nikdy nebrala. Asi by bylo nejlepší poradit se na gastru s lékařem, který ho předepsal

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti