Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
Sabi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Sabi » 27 říj 2010, 21:03

Ahojte, pár věcí mi vrtá hlavou...
Je každé těhotenství ženy s Crohnem automaticky považováno za rizikové? Znamená to nějaká zvláštní opatření? Existuje něco, čím můžu přispět budoucímu otěhotnění (za rok, za dva?) už teď? Slyšela jsem o kyselině listové, ale netuším, v jaké formě se užívá a tak:-) Jak dlouho dopředu by to měl lékař vědět, že plánují těhotenství?
Předem díky za reakce.
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 28 říj 2010, 16:23

Ahoj Sabi, kyselina listová se užívá ve formě tablet, buď různých vitamínů pro těhotné (Femibion, Materna...), které jsou dost drahé, pak se dá koupit i samotná kyselina listová, já kupovala Elasti Q, 30 tablet za 56,-Kč. A bere se už před otěhotněním ideálně, protože je na prevenci rozštěpu a je porřeba ji brát do 12.tt. No a než těhotenství zjistíš, jsi už alespoň 5.tt. Takže až se budete chtít začít snažit o miminko, je čas ji začít brát.

Ad konzultace s dr.- až se rozhodnete, že by nebylo marné o miminku uvažovat, zkonzultuj to s dr.-bude chtít udělat kolono, aby se ujistil, že jsi v klidu, příp. upravil medikaci.
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 29 říj 2010, 21:03

Jo, a jestli je moje těhotenství vedené jako rizikové netuším, nikdo mi nic takového neříkal, na kontroly chodím stejně jako jindy-ze začátku 1xměsíčně, pak 1x za 14 dní a na konci 1x týdně.
Druhé těhotenství rizikové bylo, byla jsem doma protože jsem za prvních 15 týdnů stihla virózu se 40 horečkama a 3 angíny, troje různá antibiotika...Jinak mi teda po zbytek těhotenství nic nebylo
Maruška21
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Maruška21 » 01 lis 2010, 13:35

Ahojky, mám otazečku.Jsem Ve 12.týdnu těhotenství. A začínají mě zlobit streva.LÉKAŘ Mi ponechal PENTAZU a kní předepsal ENTOCORT tak se to uz trochu zlepšilo.Ale začína my byt po pentaze zle, tak se chci zeptat jestli tim netrpí ještě někdo? a jestli nahodou jo tak co se stím da dělat?????????????????????
janule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod janule » 12 lis 2010, 07:23

Zdravím všechny, mám takovou otázečku, mám crohna už docela dlouho a chceme s manželem mimčo, doktoři proti nejsou, co je problem je to, že na základě manželových testů nám gynekoložka řekla, že to přirozeně nepůjde, máte někdo zkušenosti s kombinací crohn a upělé oplodnění?? díky za radu
Zzuzza
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zzuzza » 04 pro 2010, 22:16

Ahoj holky,
jsem tu po hodně dlouhé době. Honzík začal chodit do školky a pořád tahá domů nějaké nemoci. Už měl ošklivou virózu s pěkným chrchlákem, neštovice, rýmu, zánět středního ucha. Horší je, že to chytá i malý Kubík, kterému je teď 8,5 měsíce. Teda naštěstí chytá "jen" rýmu a občas pokašle. Ale teď má takovou tu zadní rýmu a nemůže se toho zbavit. Občas pěkně chrčí. Prostě děs. Já jsem v jednom kole ve dne v noci a UC se mi maličko rozbouřila. Nasadila jsem si přísnější dietu, protože jsem se bála k dr., že mě pošle na kolonoskopii. Teď jsem byla ve středu na pravidelné kontrole, řekla jsem mu o zhoršení a zase zlepšení. No asi mi moc nevěřil, že to mělo lehký průběh a prý jestli se to bude opakovat, tak mě na tu kolonoskopii pošle. Nevím proč, ale fakt z toho vyšetření mám hrozný strach. Přitom jsem na něm už jednou byla, ale moc si průběh nepamatuju. Byla jsem dost omámená, ale když sedím v čekárně a slyším tam ty lidi naříkat, tak mám fakt hrůzu. A to mám za sebou dva císaře, jednoho jen s epidurálem, druhého pod plnou narkózou a po něm ještě parádní čištění. :( Už vím, že se mi střeva bouří po určitých jídlech, to pak radši sedím ještě pár hodin doma, protože jsem si takhle jednou vyrazila s dětma na procházku a měla jsem hodně velký problém dojít domů. Pak jsem se pár týdnů bála chodit dál než na několik desítek metrů od záchoda. Přitom jsem tam běhala tak max. 3x denně. Ale ta psychika byla hrozná. Do dneška, když někam vyrazíme a já před Honzíkem řeknu, že potřebuju na záchod, tak se mě ptá, jestli to vydržím. :-)) Je to zlatíčko, i když s pořádným ďáblem v těle. Tak jsem se trochu vypovídala a jdu si lehnout, protože se maličký brouček opět budí. Ach jo. Tak ať něco naspím.
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 07 pro 2010, 15:40

Zzuzzo ten kolotoč znám moc dobře. My jsme teď byli skoro měsíc na hromadě postupně všichni. Do školky chodí jenom ta nejstarší, ale chytají to obě menší děti. Teď už to vypadá dobře.
Kolonoskopie se neboj. Mě ji doktor pro jistotu taky dělal. Byla jsem ani ne před měsícem a zvládla jsem to v pohodě ;) Sice ta příprava je hnus, ale z vyšetření si moc nepamatuju. A výsledky mám naprosto v pořádku.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 08 úno 2011, 08:35

Ahoj holky, tak se hlásím po dlouhé době..prcek má už 7 měsíců, je naprosto zdravý a krásný a až na to příšerné noční spaní musím říct, že je i hodný :) Sice starší syn byl ještě zlatější miminko, ale co nadělám. Celé těhotenství jsem byla ukázková crohnařka. Všechno v pořádku, ale ten porod stál opravdu za to.....sice byl malý za dvě hodiny na světě, ale myslela jsem si, že to jsou moje poslední dvě hodiny života :D :D Navíc se mi porod zkomplikoval velkým krvácením, přišla jsem o litr krve a třikrát jsem jim zkolabovala na porodním boxu, ale Tomášek stojí určitě za to!!! Ve třech měsících mu vyrostly dva zuby, teď už jich má sedm a od pěti měsíců chodí, takže mám pěknou honičku..ale zaplať pánbůh, je zdravý a to je to nejdůležitější. Tak se všechny opatrujte ať vám dětičky dělají jen samou radost a střeva také ;)
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 14 úno 2011, 13:54

Danule, moc gratuluju k chlapečkovi! A musí to být teda pěknej drak, chůze od 5 měsíců, to ani nedovedu představit! Tak přeju ať je nemoc v klidu a kluci hezky rostou.

Já už to mám taky celkem za pár, jsem 32.tt. Čekáme holčičku a už začínám prát ty mini oblečky a připravujeme malou na to, že bude miminko-za měsíc jí budou 2 roky.
Crohn je v klidu, beru dál Imuran a plánuju s ním i kojit. Pediatra kupodivu neprotestovala (asi o tom moc neví), jen musí vymyslet, jak se to bude účtovat, potřebuju aby malé kontrolovala krevní obraz každý měsíc, ale klidně to jednou měsíčně zaplatím, hlavně že to nějak půjde :)
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 15 dub 2011, 11:34

Ahoj všichni, tak jsem dnes byla na ultrazvuku střev a doktor mě docela vystrašil, když mi řekl, že na pravé straně mám docela velkou stenozu..holky máte nebo měla jste to některá ? a co se s tím dělá? k dr. jdu až 2.5., tak abych věděla, na co se mám připravit...jinak Tomášek už má 10 měsíců a je to docela rarášek..ale hlavně je zdravý a to je to nejdůležitější...
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 16 dub 2011, 16:56

Danule bohužel nevím
Na kolono jsem byla naposledy loni v listopadu a všechno mám v naprostém pořádku :-P U nás doma je hodně veselo. Malý už má přes rok, takže řádí s holkama o 106. Ještě nechodí, ale pohybovat se dokáže rychlostí blesku. Občas je toho teda docela hodně, ale jsem moc ráda, že je mám a všechny dětičky jsou zdravé.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 16 dub 2011, 19:01

[quote]
Tezi, tak to ti gratuluju, že máš všechno v pořádku. Taky jsem si to myslela, dokud jsem nebyla na tom sonu..ikdyž je fakt, že tak poslední tři týdny mě občas pobolívá břicho, ale není to žádná hrůza..a taky ti docela závidím, že tvůj chlapeček ještě nechodí..náš Tomášek je na nohou už od 5tého měsíce (teda zatím chodí za ručičku,takže jsem pořád v předklonu a záda už se ozývají), zato ale neumí lozit..má celkem deset zubů a umí se hezky vztekat :D Tak se teď docela bojím, jestli mě nebudou chtít šupnout do nemocnice pod kudlu....to bych fakt asi nepřežila


:cry: tak se zatím měj, opatruj ty svoje prďolky a taky svoje střívka ;)
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 17 dub 2011, 07:31

Ahoj holky!

Danule, stenozu jsem měla, je to zúžení střeva způsobené zánětem. Řeší se to dvěma způsoby-pokud jsi ještě neměla operaci, tak operací, ten kousek se prostě vyřízne, další varianta je roztáhnout jakýmsi nafukovaím balonkem (už si to moc nepamatuju, zjišťovala jsem to v roce 2006), nicméně je to odklad tak na rok nebo na dva, pak k operaci stejně sáhnou. Já jsem neváhala, chtěla jsem znovu otěhotnět a dr. měla strach že by v těhotenství mohlo dojít k blokaci střeva, což by byl velký průšvih, pak hrozí prasknutí střeva a jde o minuty. Záleží jak moc je to střevo už zúžené. Tak držím palce!

Já jsem zatím pořád 2v1, končím 39.tt, Crohn v klidu.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 20 dub 2011, 14:41

Ahoj Johano, moc děkuji za odpověď, ikdyž musím říct, že mě vůbec nepotěšila :cry: ...nedovedu si absolutně představit, že bych měla jít do nemocnice a moje dva prcky nechat doma na starost tatínkovi... nemám ani žádné výrazné bolesti nebo jiné větší problémy, tak třeba se dr. smiluje a najde nějaké jiné řešení ;)
Jinak ti moc gratuluju, že máš střeva v klidu a tak hezky se blížíš ke konci těhotenství. Ať ti to dobře dopadne a hlavně ať jste pak oba zdraví a v pořádku!!! :)
LaraRose
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod LaraRose » 20 dub 2011, 21:18

Zdravím, tak jsem tu po dlouhé době, před 14dní jsem byla na gastro v poradně a dr. mi udělal malou radost, že mi povolil otěhotnět, Entocort do měsíce mám vysadit a jen Pentasu mám nadále brát a prý plodu neškodí. Tak v létě začnu pracovat na miminku ;) tedy doufám, že nám to vyjde. Mám již dceru, ale CN mi zjistili až 2 roky po narození dcery a následně hned byla operace a pak mi zakázali otěhotnět 3 roky, takže uběhli roky a ted už mohu :) modlím se ať se mi daří otěhotnět a bez rizikového těh.
Maminečky, měla jste někdo z vás rizikové těhot.??

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů