Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 31 črc 2004, 20:20

Cauky, tak opravdu nic nebude. Takhle blbe mi jeste nebylo. Jsou to dva mesice, co jsem vypustila antikon. a jsem jak ztriskanej pes, boleji me zada a podbrisek a dole je topekne fuj :clown:

Ale čemu se hlavne divim, je všici rikate, ze na Imuranu se nema otehotnet a ja beru 25mg a graviditu povolenou. Divila se i moje obvodacka. Date mi prosim nejakou radu?
:cry:

Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 31 črc 2004, 20:48

Omlouvám se za chybu,ale dlouho jsem serm nic nepsala.Ale chtěla bych reagovat ohledně toho imuranu.Když jsem ho brala tak mi moje doktorka výslovně zakázala otěhotnět.Takže až jsem ho nebrala a ani prednison tak potom jsem otěhotněla,ale s prednisonem se otěhotnět může.Celé těhotenství jsem brala pentasu na konci jen dvě denně a při kojení jsem nebrala vůbec nic.Děti mám dvě,ale při prvním těhotenství jsem problémy měla trochu na počátku a potom asi dva měsíce po porodu.Přeji brzké a bezproblémové těhotentsví a hlavně zdravé děti.
Beby
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 04 srp 2004, 11:18

Ahoj, jsem rok a ctvrt po zanetu. Jsem v klidovem stavu, od brezna mam nejlepsi vysledky co jsem mela. Byla jsem i v laznich, aby me dali do kupy pred tehotenstvim a beru 2xentocort,4xpentasu a 25mg Imuranu. a v papirech mam : "Gravidita povolena".
Dnes jsem byla na gynde. rikala, ze jsem z gyn. hled. zdrava a mame byti trpelivy, uvidime

cusky
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 04 srp 2004, 19:26

ahojky, tak se ozývám po dovolené v Bulharsku. Vypadá to špatně. Po telefonické konzultaci s jednou genetičkou mi bylo doporučeno přerušení těhotenství z důvodu velkého rizika poškození plodu. 100 mg je prostě moc. Příští týden jedu do dalšího genetického centra na osobní pohovor a uvidím, ale nevidím to růžově. Už jsem se s tím ale smířila, kdybych to musela dát pryč. Vidím, že otěhotnět jde a to je hlavní, protože mi tvrdili opak. Dám vědět příští týden jak to dopadlo. Jinak díky za rady ;-)
Karambolka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 16 srp 2004, 10:22

Toje mi líto, hlavne at jsi zdrava. =o)
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 17 srp 2004, 14:01

Tak už opravdu nevím čemu mám věřit. Genetička mi řekla, že tam určitě nějaké riziko je (nízká porodní váha, poruchy imunity atd.) Našla jsem nějaké stránky na netu, které se tím přímo zabývají a tam píší, že Imuran v dávce do 2mg/kg/den neuškodí plodu. Tudíž mých 100mg by mělo být v pohodě. Ani prednison 4mg denně nevadí. Vadí dávky vyšší. Při zkoumání pacientek které braly společně 150mg Imuranu a 30mg prednisonu se všem narodily zdravé děti, s jediným problémem a to byla nízká porodní váha. Toto je bráno z literatury, která se přímo věnuje léčení Crohnovy choroby v těhotenství. Další věc. S Imuranem se v jedné nemocnici narodilo už 30 dětí (a byly to mnohem těžší případy po transplantacích atd s vysokými dávkami Imuranu a i dalšími horšími imunosupresivy) a všechny děti byly OK. Takže teď co. Šrotuje mi to v hlavě už týden. Jsem jak na houpačce. Nevím jak se rozhodnout, ale asi to risknu a budu doufat, že se mi narodí zdravé miminko :-)



[/quote]
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 17 srp 2004, 16:30

Ahoj Karambolko!
Musim rict, ze ti to rozhodovani nezavidim... Me taky doktorka rikala, ze ma nejake pacientky s Imuranem a deti byly v pohode. Je tu moznost ze to risknes a nechas si udelat vsechny mozne vysetreni, myslim ze uz dokazi odhalit spoustu vad. Nektere se delaji az kolem 18 tydne, coz uz je celkem pozde, ale aspon bys mela jistotu ze to dite bude opravdu postizene nebo mnohem vetsi nadeji ze bude zdrave... a podle toho se rozhodnes. A nebudes strilet naslepo jako ted, kdy te muze hryzat svedomi ze sis nenechala zdrave dite.
Pevne nervy a pohodove tehotenstvi:) Andrea
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 18 srp 2004, 15:57

Me taky rekla, ze mela uz vice maminek s Imuranem a vse v poho. Zkus to,nech si udelat nejaka vysetreni, aby vse bylo v poho, hlavne vy dva a drzim pesti stesti.

=o)

Mirka
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 18 srp 2004, 19:47

Takže holky, riskla jsem to a pokračuju. Moc se na to mimčo těším a věřím, že bude v pořádku. Sice budu muset na mnohem více vyšetření, ale klidně to podstoupím, když budu vědět, že bude mímo OK. Budu dávat průběžné zprávy :-)
Jířan
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jířan » 15 zář 2004, 08:52

Zdravím vás všechny "miminka chtivé" crohnařky. Jsem jedna z vás. V listopadu mi bude 27 let, v srpnu jsem se vdávala a moc bychom chtěli mimčo. Beru Prednison 5mg,Pentasu 3x3 a Helicid 1x1. Není tu někdo,kdo by mi řekl,jak na to.Doktor mi tvrdí,že léky těhotenství nevadí, ale nemám z nich moc dobrý pocit.Ještě jsme se radši nepokoušeli a čekám,že mi snad dávky léků sníží co možná nejvíc. Ale nevím,jak dlouho vydržím čekat. Poradíte mi někdo?
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 15 zář 2004, 09:31

Ahojky holky, včera jsem byla na prenatálním screeningu (zatím jen ultrazvuk, krev až za 14 dní) a bylo mi řečeno, že mám úplně zdravé miminko :-) Takže jsem ráda, že i navzdory těm lékům bude mimčo nejspíš OK :-)
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 15 zář 2004, 11:04

Ahojky,co je to: prenatálním screeningu? Jinak gratuluji´=o)
My jsme si dovolenčátko nepřivezli, ale pořád "trénujeme" =o)
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 15 zář 2004, 16:29

Ahoj Karambolko!
Moc gratuluju ze se to vyviji dobre!
V kterem jsi tydnu?
Ja uz zacinam 32. a sotva se valim:) Na kontroly uz chodím kazdy tyden do specialni poradny, protoze dvojcatka jsou jednovajecne, a je nebezpeci, ze by jedno ujidalo druhemu..., ale je to v pohode. Jinak Crohn se v poslednim tydnu zacina trosku probouzet, z cehoz radost nemam, ale je to jen trosku, treba to zas prejde. Hlavne aby vydrzel po porodu, z toho mam nejvetsi strach. Nedovedu si predstavit jak bych se starala o ty mrnouse a jeste o Crohna..., radeji si to ani nepripoustim.
Preju pohodove tehotenstvi!
Andrea
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 15 zář 2004, 19:01

ahojky holky,
tak nejdřív pro Mirku. Prenatální screening je speciální ultrazvukové vyšetření + vyšetření krve. Nevím jestli ho provádí i někde jinde než v GENNETu. Všechny hodnoty z ultrazvuku a z krve pošlou do PC a ten spočítá možné riziko vrozených vývojových vad. První se dělá ve 13. týdnu a další ve 20. týdnu... Koukni na http://www.gennet.cz, tam je více :-) Jinak vím od kamarádky, že čím víc miminko chtěla tím to nešlo, pak na to přestala myslet a bylo :-) Neztrácej naději :-)
Andreak:Jsem ve 13. týdnu, vše je v pohodě, jsem doma na rizikovce. Věřím, že to bude OK. Tobě držím palečky, už to máš za chvilku, tak Ti přeji ať jsou oba prckové v pořádku :-)
Petulda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petulda » 16 zář 2004, 12:38

Karambolka som rada, ze ste OK.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů