Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
Vločka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vločka » 20 kvě 2004, 11:54

Andrejko!
I já ti moc držím palce! Já jsem ze začátku těhotenství taky 3 kila shodila a pak jsem strašně dlouho skoro nepřibývala. Až tak od 20. týdne, a strašně pomalu. Teď jsem ve 33. týdnu, a za poslední měsíc jsem se konečně trošku víc zakulatila a přibrala. Ale prý mám víc jíst a pít (i když mám pocit, že jím dost). Miminko je prý moc malé. Žádné léky neberu od začátku těhotenství. Střevíčka jsou celkem v klidu (jen občasné průjmy po dietní chybičce). Akorát chřipka se mi během těhotenství nevyhnula - marodila jsem první dva měsíce a teď naposledy před čtrnácti dny...
No, nebudu tě, Andreo, obtěžovat svými problémy - ale třeba ti to k něčemu bude, aspoň o tom víš. Ale jinak si své těhotenství užívám. I ty si ho užívej!!!
Měj se krásně a buď zdravá.
Vločka
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 30 čer 2004, 16:23

Ahoj Vločko!
Děkuju za podporu.
Počítám že už to máš za pár, nebo dokonce že už máš miminko na světě!
Abych pravdu řekla, tak bych už taky chtěla být tak v 33. týdnu. Teď jsem ve 22., ale miminka odpovídají tak 20, a taky jsem teprve teď dohnala ten 3 kilový deficit a bříško začíná dost růst. Občas mám dojem, že kažou chvíli praskne...
Už pár týdnů mě tvrdne břicho, musím polehávat a od teď dokonce pořát ležet...a to jsem prakticky skoro pořád sama doma, takže nic příjemného.
Ještě že nejsem v nemocnici, ale myslím, že se mi to taky nevyhne.
No hlavně ať jsou zdravý, člověk pro ně vydrží všechno.
Přeju hodně štěstí a zdravý a pohodový miminko!
Andrea
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 12 črc 2004, 07:18

Ahojky,
tak mi pani doktorka napsala
GRAVIDITA MOZNA
vysadila jsem pred mesicem anti.prasky a tak to zkousime, jsem zvedava, kdy to opravdu bude :)

;)
Simona N.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Simona N. » 13 črc 2004, 10:03

Ahojky všichni, musím uznat, že jsem se zájmem pročítala tohle fórum, protože vidím, že mi konečně někdo může trošičku uklidnit ty moje večný obavy spojené s plánovaným těhotenstvím, o které bych se chtěla začít příští rok na jaře pokoušet. Mám Crohna od roku 99 a tedˇberu Pentasu 3x2 a Entocort 1x2 a jsem celkem v klidu, akorát vždycky v lednu mám tak týden bolesti břicha a trochu krvácení, jinak tedˇjsem úplně v poho - doktor to tak nevidí, moc se mu nelíbí, že mi CRP občas vyskočí k 10. Řekl mi, že tak půl roku před otěhotněním musím vysadit Pentásu a začít brát Prednison, což se mi moc nelíbí, protože jsem slyšela, že po něm se rodí děti s cukrovkou a tak bych raděj zůstala na té Pentáse, ale doktor tvrdí, že to je pěkný svinstvo ! Tak se akorát tedˇtrápím a stresuju se, co mám dělat - beru antikoncepci a chtěla bych ji na podzim vysadit, je mi jasný, že nemusím hned otěhotnět a tak nevím jest-li si mám v klídku tu Pentásu dál brát, doktorovi nic neříkat o tom , že už neberu antikoncepci a prostě když to přijde, tak to přijde a pak to řešit ?? Mám jen strach , aby to nemělo negat. vliv na mimčo - a taky už nejsem nejmladší - j mi 32 let, tak si hlavně musím pospíšit ! Díky moc za radu a psychickou podporu !!!
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 13 črc 2004, 13:02

Ahojda Simco,nevim jak na tom jsi.
Ja jsem rok po relapsu. Prednison jsem uzivala jen conejkratsi dobu-tedy 3 mesice po zanetu.To je nekratsi doba co se ma uzivat. doktorka jak mohla tak mi ho vysadila. Je to pekny svinstvo, pribrala jsem po nem 10 kilo. Pentasu beru na podzim dva roky. A na ni muzu bez problemu otehotnet.
Zkus se zeptat jeste nejakeho jineho odbornika.

Ja zastavam nazor, ze co si nevybeham a nevyhnu z doktoru sama to nemam.
Jo a to jestli by to mel vedet, podle meho nazoru ano. Musime byti pod kontrolou. Sama bych si to asi neriskla.

Preji hodne zdaru v boji
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 14 črc 2004, 11:06

Taky bych se přikláněla k názoru, že prednison je po Imuranu skoro nejhorší, co člověk může v těhotenství brát. Dítě sice nemám a jelikož beru Imuran, tak ho ani neplánuju, ale o průvodních potížích při braní prednisonu bych mohla vyprávět. To mi přijde fakt divný, brát ho v těhotenství. Jestli o víkendu půjdu k mému doktorovi, tak se ho přeptám, co na to říká a napíši názor jiného lékaře. Zatím hodně štěstí. Zuzka
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 14 črc 2004, 14:36

Ahoj Simono,
ja jsem ted ve 22. tydnu. Ze zacatku tehotenstvi jsem brala Entocort 1x2 a Salofalk cipky 1x, ten jsem kolem 7 tydne vysadila a asi v 18. tydnu jsem snizila Entocort na 1, to uz mi zustane.
Jinak se mi crohn dost zlepsil!
Co se tyce te Pentazy, tak jsem nekde cetla, ze se v tehotenstvi muze, ale nevim v jakem mnozstvi.
Predison se dokonce nekdy pouziva pri lecbe neplodnosti a tusim ze se bere asi mesic pred a mesic po otehotneni.
Ja sama jsem ho nikdy nebrala, ale slysela jsem ze je dost spatne snasen. Zkus se aspon domluvit s doktorem at ti vymeni predison za Entocort.
Kdyz otehotnis tak mas velkou sanci ze se ti crohn taky zlepsis a neco vysadis nebo snizis na minimum!
Hodne stesti! Andrea
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 18 črc 2004, 09:16

Ahoj Simono,
ja jsem ted ve 22. tydnu. Ze zacatku tehotenstvi jsem brala Entocort 1x2 a Salofalk cipky 1x, ten jsem kolem 7 tydne vysadila a asi v 18. tydnu jsem snizila Entocort na 1, to uz mi zustane.
Jinak se mi crohn dost zlepsil!
Co se tyce te Pentazy, tak jsem nekde cetla, ze se v tehotenstvi muze, ale nevim v jakem mnozstvi.
Predison se dokonce nekdy pouziva pri lecbe neplodnosti a tusim ze se bere asi mesic pred a mesic po otehotneni.
Ja sama jsem ho nikdy nebrala, ale slysela jsem ze je dost spatne snasen. Zkus se aspon domluvit s doktorem at ti vymeni predison za Entocort.
Kdyz otehotnis tak mas velkou sanci ze se ti crohn taky zlepsis a neco vysadis nebo snizis na minimum!
Hodne stesti! Andrea

karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 18 črc 2004, 09:26

Ahojky, Crohna mám asi 4 roky. Teď beru 4mg Medrolu, 100 mg Imuranu a 3x2 Pentasy. Bohužel jsem teď zjistila, že jsem těhotná. Mám Crohna momentálně v klidovém stavu, ale mám strach, aby hlavně Imuran neublížil miminku. Jsem asi ve 4. týdnu.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 18 črc 2004, 13:11

Ahoj Karambolko,
byt tebou, tak se co nejdrive spojim s gastrodoktorem a zkusim Imuran co nejdrive vysadit. Ale vim ze mi moje doktorka rikala, ze zna maminy s imuranem a deti byly v pohode.
Myslim, ze kdyby bylo dite imuranem nejak zasadne poskozene, tak do 12. tydne potratis... Vim ze jsem te ted moc neuklidnila, ale ted uz nic nenadelas, a tak nema cenu, abyses zbytecne stresovala, to kolikrat ublizi nejvice.
Jeste mas pred sebou dlouhou cestu tehotenstvim, tak se ji snaz co nejvice zprijemnit. Kolem 18. tydne se delaji ruzne testy a na genetickem ultrazvuku se daji poznat ruzne poruchy, ale stejne dokud se dite nenarodi, tak clovek nema jistotu. Ale tu jistotu nema zadna matka, ani zdrava. takze se drz a mej se co nejlepe. Urcite mas velkou sanci ze dite bude uplne v pohode!
Zdravi Andrea
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 19 črc 2004, 09:37

Andreo, díky za podporu. Docela mně to potěšilo :-) I genetik mi řekl, že malé riziko sice hrozí, ale velké určitě ne. Spíše pro mne, kdybych ten Imuran musela vysadit. Tak uvidím. Dnes volám svému gastroenterologovi a uvidím co mi řekne.
Karambolka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 26 črc 2004, 13:59

Ahojda,

tak jsem zvedava jak karambolka dopadla. Tak co?

me dneska je blbe-tedy boli me zada a zacina me bolet brisko,-asi prijizdi "teta" takze =o/ tehotna prozatim nejsem.

cusik
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 27 črc 2004, 11:53

Taky jsem zvědavá, jak dopadla... Držím palce, aby to bylo OK. Hlavně ať pořádně zkontrolují, zda je malé v pořádku, protože riziko není tak malé, jak tvrdí doktor... A k tomu prednisonu - těhotenství se nedoporučuje a neplodnost se s ním léčí tak, že se používá v případě, že tělo ženy vyrobí protilátky proti spermatu partnera. V takovém případě bere prednison nějakou dobu, ale v té době používá jinou ochranu, pak ho vysadí a teprve po měsíci od vysazení prednisonu se může pokoušet o otěhotnění. Během těhotenství se nebere... Začíná mne pěkně štvát, že lékaři kombinují léky, které nemají, nebo dokonce nesmějí a že je jim to fuk. Například jsem se dozvěděla, že jsem brala prednison a k tomu 6 x denně 400 Ibubrofen, což je hrozně nebezpečný - prý mne to mohlo zabít. Neměli by se lékaři náhodou celý život vzdělávat? V tomhle státě si člověk musí hlídat své lékaře, aby ho nezabili - to je hrůza... Navíc každý podává jiné informace a paciente vyber si sám...
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 28 črc 2004, 15:18

Cauky, tak opravdu nic nebude. Takhle blbe mi jeste nebylo. Jsou to dva mesice, co jsem vypustila antikon. a jsem jak ztriskanej pes, boleji me zada a podbrisek a dole je topekne fuj :clown:

Ale čemu se hlavne divim, je všici rikate, ze na Imuranu se nema otehotnet a ja beru 25mg a graviditu povolenou. Divila se i moje obvodacka. Date mi prosim nejakou radu?
:cry:
Zuzka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Zuzka » 29 črc 2004, 08:53

Ahojky.
Poradila bych hrozně ráda, ale nevím jak. Nevím, jak tě zrovna zlobí Crohn. Pokud je rozbouřený, tak bych ho asi nejdřív uvedla do klidového stavu, pak změnila léky na nějaké, při kterých je gravidita bez většího rizika. Trochu jsem se minule rozčílila, ale nechápu, jaktože každý lékař tvrdí něco jiného. Mám skvělého doktora, který má ohromný přehled o lécích a vůbec o všem. Jsem ráda, že mi někdo poradí a postará se o to, aby mi lékaři svojí neznalostí neškodili. Myslím, že dávka 25 Imuranu je docela malá, ale stejně bych to těhotenství s Imuranem raději nepokoušela. To je můj názor. Beru 50 mg Imuranu a taky nesmím přijít do jiného stavu, tak nějaký důvod to určitě má. Mám pocit, že by bylo lepší brát v těhotenství jako většina nějaký Entocort, Salofalk, Asakol, nebo Pentásu - s tou nemám zkušenosti.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů