Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
Vločka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vločka » 26 led 2004, 12:11

Stáňo,
mě doma nechala gynekoložka, navíc sama od sebe. To asi záleží na doktorovi. Pokud ale v práci zvládáš, asi to je v pohodě. Já jsem byla hned zpočátku dost unavená a hodně jsem spala (i přes den), takže jsem ráda, že jsem byla doma hned od začátku.
Měj se fajn. Vločka
Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 28 úno 2004, 20:19

Chtěla bych se zeptat na váš názor, co se týče gravidity. Má někdo nějakou zkušenost? Crohna mám 5 let. Asi před půl rokem jsem vysadila antikoncepci a snažila se otěhotnět. Zhruba před měsícem jsem otěhotněla. Mám však strach z nějakých komplikací, a také by mě zajímalo, jestli je tato nemoc dědičná.
Jinak, jak už jsem v některém fóru psala - zatím žádné větší problémy s Crohnem, co se týče jídla či sportování, jsem dosud (musím zaklepat...) neměla.
Poradí mi někdo?

Já mám crohna 9 let,ale lékařsky potvrzeno asi 7 let .Při prvním těhotenství jse ani nevěděla co mám a můj stav se zlepšoval a celé těhotenství jsem byla bez léků a bez problémů ty se projevily asi dva měsíce po porodu.Po zjištění crohna jsem brala spoustu léků přes imuran,prednison a nejprve asacol a pak pentasu.Postupem času se to zlepšovalo a brala jsem jen pentasu.V roce 2001 jsem znovu otěhotněla a pentasu mi postupně snižovali na 2x1 ale to jsem brala až do konce těhotenství a asi týden před porodem jsem měla vysadit vše.Pak jsem nebrala skoro nic 7 měsíců kvůli kojení,ale pak se mi zhoršily i krevní testy tak jsem opět začala užívat pentasu.Takže teď mám dva krásné a zaplať panBůh zdravé kluky.
Beby
sochlo
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod sochlo » 16 bře 2004, 16:53

Ahoj, zjistili mi Crohnovu nemoc. Užívám tablety SALOFALK, 3g denně. Dietu držet nemusím, průjmy ani úbytek hmotnosti nemám. Chtěla
bych otěhotnět. Lékař mi řekl, že léky
budu užívat i v těhotenství. Přesto všude (AISLP, příbalové informace) čtu, že by se neměl v těhotenství brát. Mám strach, aby to dítěti neublížilo. Můžete mi poradit? Děkuji.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 17 bře 2004, 12:02

Ahoj, myslim, ze strach mit nemusis. ja taky zacinala na salofalku a ted jsem na Pentase-rekli mi, ze je to silnejsi nez salofalk. Ja taky budu chtit letos otehotnet, mam skvelou krev atd. K tomu beru 6x Pentasu(kterou chce jeste snizit na4x),2Entokorty, 25 g Imuranu a 3x tydne Helicid a na tom mohu otehotnet. Jen az v lete, ted v kvetnu to bude rok co budu z nemocnice a dali mi jen podminku byti skvele po krvi a min. byti rok z nemocnice. Tak se jedu dat dohromady do lazni a pak budeme trenovat =o)

Preji hodne stesti
leny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod leny » 19 bře 2004, 12:21

Ahoj, myslim, ze strach mit nemusis. ja taky zacinala na salofalku a ted jsem na Pentase-rekli mi, ze je to silnejsi nez salofalk. Ja taky budu chtit letos otehotnet, mam skvelou krev atd. K tomu beru 6x Pentasu(kterou chce jeste snizit na4x),2Entokorty, 25 g Imuranu a 3x tydne Helicid a na tom mohu otehotnet. Jen az v lete, ted v kvetnu to bude rok co budu z nemocnice a dali mi jen podminku byti skvele po krvi a min. byti rok z nemocnice. Tak se jedu dat dohromady do lazni a pak budeme trenovat =o)

Preji hodne stesti

ahoj,
ja mam crohna 6 let (puvodne mi diagnostikovali ulcerozni kolitidu, ale to je prast jak uhod), je mi 27 a jsem ted v 7 mesici tehotenstvi (27tejden). beru salofaklk 3x2. a doktor mi rikal, ze ho budu brat az do konce, krevni testy mam v poradku a cejtim se taky dobre. jeste beru lacidofil, to prej je dobry i pro to mimco, ze se mu dobre vyvine strevo.muj doktor mi tvrdi, ze se salofalk da brat i pri kojeni, ze to do mlika nejde, ze to je jen lokalni.no nevim, radsi bych to po porodu vysadila.asi co doktor to trochu jinej nazor.na tech letacich pisou ze se "nevi",co to dela, tak se to radsi ma vysazovat. mluvila jsem taky s jednim z nasich nejznamejsich embryologu (z Podoli) a ten taky rikal, ze salofalk je v pohode, ze to mimcu nic nedela. cejtim se ted - i zdravotne - nejlip za tech 6 let.tehotenstvi doporucuju :-) preju hodne stesti. Lenka
veronika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod veronika » 24 bře 2004, 15:48

Ahoj Vlocko,
ja mam Crohna cca 8 let (je mi 26). Doufam, ze Te to potesi: mam holcicku, ktere je prave dnes 9 tydnu. Zda se, ze je v poradku (doufam, ze to nezakriknu :) )
Crohn by pry dedicny byt nemel. Zadne komplikace jsem nemela, Crohn se behem tehotenstvi pomerne zklidnil (fakt je, ze uz pri otehotneni byl pomerne klid). Cele tehotenstvi jsem brala Pentasu.
Petulda
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petulda » 06 dub 2004, 10:03

Ahojte, som tu novacik.
Chcela by som sa vas spytat ci mohlo mat vplyv dlhodobe uzivanie 20 mg denne PREDNISONU na nase nenarodene babetko? Je UC dedicna?
Dakujem
[/quote]
Vločka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vločka » 06 dub 2004, 11:39

[quote]
Veroniko,
díky za podporu! Přeju vám, ať jste ty i tvoje holčička zdrávy. Já jsem teď ve 27. týdnu a střevíčka jsou zatím v klidu. Akorát mi tvrdne břicho, tak mám strach - asi je to ještě moc brzo, ve 27. týdnu, nevím, zeptám se doktorky. Doufám, že vše bude v pohodě, už se na miminko moc těšíme...
lienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lienka » 07 dub 2004, 06:49

Ahojte, som tu novacik.
Chcela by som sa vas spytat ci mohlo mat vplyv dlhodobe uzivanie 20 mg denne PREDNISONU na nase nenarodene babetko? Je UC dedicna?
Dakujem

Pokial viem, UC nie je dedicna, u mojich pribuznych sa nic podobne nikdy nevyskytlo. A co sa tyka kortikoidov pocas tehotenstva, zatial som nasla len odporucania neprestat uzivat lieky aj pocas tehotenstva. Dolezite je udrzat MC/UC v remisii ako riskovat relaps, ktory moze poskodit zdravie nielen matky ale aj nenarodeneho dietata. Preto sa bezne uziva aj mesalazin (ako je napr. Salofalk).
Pripadne si pozri pribalovu informaciu k Prednisonu. Myslim, za sa ani tu nejake negativne ucinky nespominaju.
Samozrejme, idealne je neuzivat ziadne lieky.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 15 dub 2004, 11:15

Ahojky,
tak jak jste na tom maminy a tehulky?

My jsme se s pritelem dohodli, ze do toho pujdem, tak na konci prazdnin.Dokud to tak nejak zvladam.

Preji vsem hodne stesticka a zdravicka.

=o)
kethy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod kethy » 15 dub 2004, 18:24

Ahojky, jsem moc ráda, že se vám podařilo otěhotnět, příp. porodit, zdravé děti. Letos mi bude 26let a cítím, že už mám načase s tím také něco dělat. Ale můj přítel ( letos mu už bude 30let) o tom nechce ani slyšet. Pořád mi říká, že on sám je ještě dítě, že se cítí na patnáct a hlavně, že není připravený mít malé. Ale když ho vidím se sestřiným malým, tak mám opačný dojem. Nevím, jestli z toho má strach, protože mám MC, nebo že bychom to nezvládali ( finančně, po mé zdravotní stránce, ....). Nechci ho do ničeho nutit, ale jsem docela v klidu ( i když pořád beru pentasu 2x4, imuran 3x50mg a entocort klyzma 1xtýdně 2mg ). Ale doktoři mi řekli, že to je udržující dávka. Tak nevím. Jaterní testy jsou čím dál tím horší, doktoři s tím nechcou nic dělat a já se bojím, aby mi pak neřekli, že nebudu mít nikdy mimčo. To bych asi nezvládla. Když tak nad tím přemýšlím, když mi pořád říkaj, že to je v klidu, tak by mi mohli ty léky vysadit. Hlavně ten imuran, z toho mám největší hrůzu. Ale už dost mého stěžování a vám moc přeju, ať jste i miminkem zdraví.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 11 kvě 2004, 09:45

Ahoj lidičky!
Tak jsem se odhodlala k tomu, že se taky pochlubím:) Jsem ve 13. týdnu!!! A protože nejsem žádný troškař, tak čekám rovnou dvojčátka:))
Už kvůli tomu jsem na rizikovém a taky to podle toho vypadá.. Už jsem 2x byla v nemocnici.. jednou jsem dostala strašné průjmy, nemohla jsem se ani napít. Bála jsem se, že se vzbouřil crohn, ale pak se z toho vyklubala střevní infekce...Naštěstí to rychle odeznělo. Ale musím hodně ležet, nesmím vůbec nic dělat. Občas je to pěkná pakárna, ale co by člověk pro děti neudělal.
První 2-3 týdny mě crohn pěkně pozlobil,ale pak se to srovnalo. Problém je ale v tom, že z toho omezeného výběru jídla mi zůstalo hlavně maso, které se mi vlivem těhotenských chutí strašně zprotivilo a nemohla jsem do sebe dostat žádné jídlo. Teď už se to trochu lepší, ale i tak jsem zhubla 3 kg a stále je nemůžu nabrat zpět. Ale děti prý rostou, tak je to dobrý.
Jinak na začátku jsem brala Salofalk čípky 1x a Entocort 2x, Salofalk jsem už vysadila a v červnu budu snižovat Entocort na 1x, ten už mi zůstane i při kojení, prý jsem už na něj zvyklá a tak malé množství prý neškodí.
Jinak s tím imuranem bych měla strach otěhotnět, když jsem ho brala, tak jsem měla zakázáno otěhtnět. Myslím, že je to moc velké svinstvo.
Tak se mějte moc krásně a všem co se snaží přeju hodně úspěchů!
Andrea
Lenka S.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Lenka S. » 11 kvě 2004, 11:21

Ahoj Andreo,
moc Ti přeji, že jsi těhotná, já jsem si s těhotenstvím docela dost užila. Poprvé jsem potratila a podruhé ležela pomalu celé těhotenství, z toho 4 měsíce v nemocnici a nakonec ještě rodila "císařem". O tom, že je něco jako CN jsem v té době neměla ani tušení. Stálo to ale za to! Dnes mám čtrnástiletou dceru, která je zatím pořád bezva (puberta nás zatím nějak míjí). Problém s těhotenstvím měl jeden kladný aspekt - já i manžel jsme si dětství dcery naplno užívali a vážili si toho, že dítě máme. Přeji Ti, ať se Vám všem třem vede dobře a ať Vás budoucí tatínek miluje.
Lenka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 13 kvě 2004, 11:06

Ajčo, to moc gratuluji. Pekne si to uzevej. My se taky pres leto uzijem =o) budeme to zkouset, zaciname se na to psychicky pripravovat =o)

Preji hodne sily
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 17 kvě 2004, 12:25

Ahoj holky, dekuji za podporu!
Uz se zacinam trosku zakulacovat, ale porat jsem nepribrala ani 0,5kg... uz je mi to trosku podezdrele... ale verim ze je vse v poradku.
Mejte se krasne! Andrea

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti