Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
EMA
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod EMA » 20 pro 2003, 17:16

Cauky VLOCKO!

Moc,moc ti preju,at se brzo uzdravis z te virozy,at je vsechno v poradku a narodi se zdrave mimi.

DRZIM PALECKY!!!(I na nozickach!)

Zdravi Jitule
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 24 pro 2003, 00:06

Ahoj Vlocko!
Doufam, ze to je jen chvilkove zhorseni a za chvili ti bude lip! (Doktorka rikala, ze crohn se vestsinou na vanoce zhorsi)
Strastne moc ti drzim palce, jses moje nadeje, ze i s crohnem to jde!
Hodne stesti! Andrea
Vločka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vločka » 05 led 2004, 11:54

Holky, jste moc hodný, že mi držíte palce! Viróza už je snad pryč, teď už mám jen rýmu a tak - klasika, vždyť je zima!
Mimi v bříšku roste, dokonce už mám i fotku z ultrazvuku.
Tento víkend jsem byla lyžovat v Krkonoších. Zkusila jsem si i snowboard, ale dost nešikovně jsem upadla (na břicho). Snad to bude v pohodě.
A jak se máte vy? Užíváte si taky zimy?
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 06 led 2004, 15:20

Ahoj Vlocko!
Jsem rada ze uz jsi v pohode.
To mas teda odvahu ted jezdit na snowboardu!
Jinak ja jsem taky sportovala, na bezkach. Taky jsem nesikovne spadla a mam takovy modriny na nohach, az z toho mam strach. Jedna je strasne velka, cerna, a uprostred pod kuzi mam takove dva divne hrbolky. No snad to nic nebude...
Sportu zdar!
Andrea
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 07 led 2004, 11:48

ahoj holky, to obdivuji, takto v tehotenstvi jezdit. ja bych se bala.

ale zaujali me ty modriny. od te doaby co mam tuto nemoc trpim silene na modriny. staci mi se jen bouchnout a je tam, ted mam nohy jak fotbalista.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 07 led 2004, 19:06

ja mam prave taky dost problemy s modrinama. Uz ani nenosim sukne... po tech vetsich mi dokonce zustavaji takove fleky. Byla jsem na kontrole krve ale nic se nenaslo, srazlivost dobra, jen nejaky Quickuv (nevim jak se to pise ani co to je..) test byl trochu horsi. Jim ascorutin uz vic nec pul roku. Trosku to pomohlo, ale nic moc.
Vločka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vločka » 09 led 2004, 13:36

Ahoj Mirko,
to víš, že jsem se taky bála jezdit na tom snowboardu. Ale když já jsem tvrdohlavá. Nejdřív jsem vůbec nechtěla jet na hory, jak jsem se bála, a nakonec, když už jsem jela, jsem se odvážila i na snowboard. Teď si to trošku vyčítám, jak jsem nerozumná!
Vločka
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 22 led 2004, 08:46

Ahoj Mirko,
to víš, že jsem se taky bála jezdit na tom snowboardu. Ale když já jsem tvrdohlavá. Nejdřív jsem vůbec nechtěla jet na hory, jak jsem se bála, a nakonec, když už jsem jela, jsem se odvážila i na snowboard. Teď si to trošku vyčítám, jak jsem nerozumná!
Vločka

Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 22 led 2004, 08:50

Ahoj,
je mi 26 let, crohna mi zjistili v r. 2000. Ted jsem v remisi (asi 2 roky). Zacali jsme planovat miminko, celkem brzo se zadarilo. Ted jsem zhruba v 6. tydnu. Doufam, ze bude vse OK. Drzim vam palce !!!
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 22 led 2004, 08:53

jeste jsem si vzpomnela. Doktor mi naopak zvysil PENTASU (brala jsem jen ji) z 3x2 na 4x2. A navic beru probiotika.
Vlocko, chapu tve obavy, take resim dilema, jestli jit lyzovat nebo ne. Vzhledem k tomu, ze nejsem moc zdatna lyzarka, tak radsi ne...
Chodis porad do prace? Ja zatim ano. Chtela bych co nejdele (pokud bude vse OK), ale nevim, jak to bude s tou mou (nasi) nemoci.
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 22 led 2004, 12:20

ahhoj,tak jsem si minulý týden koupila tu knihu a cvicim. Taky jak mi vyjde cas tak si ji ctu, jsem skoro u konce. Kdyz jsem cvicila poprve asistoval mi u toho i muj pritel. Byla to obcas komedie. A ten jeden cvik, jak te drzi za hyzde........bolely ho vic ruce nez me cele telo =o)
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 22 led 2004, 12:40

Ahoj Mirko!
Drzim ti palce. Ja myslim, ze miminko prijde v ten pravy cas :-))
Inspirovali jste me, tchyne ma take nejakou knizku na posilovani panev. dna, jsou tam specialne cviky pro tehotne, tak si ji pujcim.
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 22 led 2004, 20:33

Ahoj Mirko,
drzim palce pri cviceni.
Ja cvicim trochu nepravidelne, ale myslim, ze uz to je trochu poznat na postave:) Taky me uplne prestaly bolet zada (ale kdyz prestanu par dnu cvicit, tak se ozvou).
Mej se hezky! A,
Vločka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Vločka » 23 led 2004, 13:25

Stáňo,
jestli ti můžu poradit, tak na ty lyže nejezdi. Za ty nervy potom (myslím třeba po nějakém tom pádu) to nestojí.
Jinak, já mám Crohna od 1999, brala jsem taky jenom Pentasu (dávky se mi postupně snižovaly, jak mi bylo líp, nebo zvyšovaly, když se to zhoršilo). Jenže já jsem trošku lajdák, tak jsem občas i sama vynechávala (neříkejte to panu doktorovi!). Když se zjistilo, že jsem těhotná, doktor mi je sám vysadil. Do práce jsem hned přestala chodit, mám kvůli Crohnu rizikové těhotenství (i když žádné větší problémy nemívám). Jsem ale ráda, jednak si odpočinu, a taky jsem se v práci cítila dost vyčerpaná, to jsem ještě ani nevěděla, že jsem těhotná (1. měsíc). Ale to je asi taky tím, že pracuji s dětmi, a to je někdy psychicky dost náročný. Takže si teď užívám možná posledního volna v životě, pak už budou jen starosti (i když věřím, že krásný). Držím ti palce, ať ti to vyjde. A budu ráda, když občas napíšeš, jak ti je a jak to všechno probíhá.
Ahoj Vločka
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 23 led 2004, 15:49

Ahoj Vločko i vy všichni ostatní :)
možná tě uklidním, já jsem taky hrozný lajdák, taky beru Pentasu nepravidelně. Na začátku (v r. 2001) jsem brala i kortikoidy, pak šla na operaci. Po operaci jsem nej na Pentase. Ale trochu mě trápí průjmy.
Docela jsem čekala, jestli mi nenavrhnou, abych zůstala doma..ale nic. Volala jsem svému doktorovi přes Crohna (měla jsem jít na konci ledna na koloskopii - kontrolní vyšetření - toho se teď uleju ), ten mi řekl, ať přijdu na kontrolu v pulce března + ať beru Pentasu 2x4 a začnu brát probiotika.
Gynekolog taky zatím v poho. Ale je pravda, že jsem na začátku. Pracuji jako účetní, sedavá práce. Hrozí max. nervování (audit, daň přiznání), ale zatím jsem v pohodě.
Přeji i tobě pohodičku a pěkný průběh těhotenství!
Zatím ahoj,
Stáňa

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti