Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 21 dub 2011, 06:43

LaRose, já mám crohna 18 let,od svých 15ti roků) a na rizikovém jsem byla s oběma klukama..Bylo to kvůli prvnímu těhotenství, které jsem potratila, pak taky kvůli crohnovi a ještě navíc kvůli krevní poruše zvané Leidenská mutace, což je zvýšené srážení krve a s tím spojené komplikace..první těhotenství bylo docela zlé, protože jsem ležela skoro dva měsíce v nemocnici na kapačkách, jak se mi střeva rozjela, zato druhé jsem si náramně užívala..všechno bylo v naprostém pořádku, výsledky na jedničku, prostě paráda...teda až na to, že jsem přibrala 26kg :D :D :D ale i těch jsem se zbavila a teď mám dva zdravé krásné kluky :) Celou dobu jsem byla na Pentase a opravdu je malý v pořádku..sice se mi teď střeva začínají ozývat, ale snad to bude všechno OK..takže vzhůru do těhotnění :D a ať ti to vyjde co nejdříve!!! Držím palce a doufám, že budeš informovat ;)
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 22 dub 2011, 16:41

Danule, děkuju za přání! Jinak teda musím říct že operace byla to nejmenší, daleko horší byla rekonvalescence. Byla jsem fest z formy, všechno mě unavilo, muž se tenkrát v podstatě staral o malého dva měsíce. Já vždycky slezla dolů, hodinku dvě si s malým hrála a šla zase spát, byla jsem strašně unavená. A to slyšíš od ženské která rodila 6 týdnů po operaci slepáku, normálně. Ta resekce byla větší zásah, možná že taky to má co dělat s tím, že jsem třetí den po operaci musela na revizi, takže jsem vlastně měla operace dvě.

No přeju ať to dopadne co nejlíp, třeba to u tebe ještě není tak vážné a nějaký odklad získáš, děti pak budou zase trochu větší a všechno půjde snáz!

jinak jsem 40+2, miminku se ven nechce a to měla v pondělí váhu idhadnutou na 3900g, takže doufám že už se dlouho fintit nebude.
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 27 dub 2011, 11:44

Johano tak přeju, aby se miminko umoudřilo a měla jsi ho co nejdřív doma u sebe.
LaraRose je dobře, že už doktoři dovolili. Mě taky zjistili crohna až 1,5 roku po narození dcery, ale nebyla jsem na operaci.
Jinak jsem poslední 2 těhotenství měla vysoce rizikové. Jednak kvůli Crohnovi a potom mám taky zvýšenou srážlivost krve, ale ne Leidenskou mutaci. Před druhou dcerou jsem 2x potratila z toho jednou dokonce ve 13týdnu a první dcera se narodila předčasně v 35tt s váhou 1270g, protože nebyla téměř vyživovaná. Takže v posledních 2 těhotenstvích jsem si ještě píchala miniheparin. Ale tím, že jsem byla doma na mateřské, jsem nepociťovala žádná omezení. Jo a další dětičky už byli normálně v termínu s váhou kolem 3,1kg
Teď v létě bychom chtěli zkusit ještě jedno dítko. Tak uvidím, jak se bude tvářit doktor na gastru, ale seznámený s tím už je. Jenom jestli je to možné už letos :-P
Petra H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra H. » 28 dub 2011, 19:28

Ahoj holky, zatím jsem neměla čas přečíst všechno, ale už teď vás moc obdivuji, jak to všechno zvládáte. Mě je 32 a už tři roky odkládám své první miminko kvůli crohnovi. Někdy jsou ty bolesti opravdu velké, nedokážu si představit, že bych si v těhotenství nemohla vzít algifen. Teď jsem ale v remisi a tak se chci zeptat, jestli vás crohn potrápil častěji v těhotenství nebo až po porodu a jestli už máte nějaké zkušenosti, jak tomu předejít. Moc děkuji, držím vám všem palečky.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 29 dub 2011, 07:42

Ahoj Peti, je to těžké radit...já jsem třeba měla první těhotenství a pak taky šestinedělí velice zlé, až jsem si říkala, že do druhého děťátka raději nepůjdu..pak se to všechno ale ustálilo a já po třech letech chtěla ještě jednou otěhotnět..samozřejmě tam jisté obavy byly, ale moje dr. mi říkala, že v 90% je crohn v těhotenství v klidu a že někdy se úplně střeva zklidní..bohužel jsem patřila do těch 10%, které crohn v těhotenství pěkně potrápil..nicméně jsem si dodala odvahy, otěhotněla jsem podruhé a všechno od začátku až do porodu bylo naprosto v pořádku..malý má teď 10 měsíců a já jsem zdravá jak řípa :D Teda až na stenozu na tlustém střevě, ale ani o té nic nevím..Takže pokud jsi v remisi, miminko neodkládej, domluv se s tvým dr. a určitě najdete nějaké řešení. Nejdůležitější je psychická pohoda, alespoň u mě to tak je. Takže držím moc palce,aby ti to co nejdříve vyšlo a zase se ozvi!! Jo a při prvním synovi do mě cpali horem dolem všelijaké léky a kapačky a Ondřejek je naprosto zdravý(díky bohu) a má 4,5 roku. Tak pa pa a dej vědět ;)
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 30 dub 2011, 12:35

Ahoj holky, jdu se pochlubit- 24.4. se nám narodila holčička, měla 4290g a 53cm. Porod byl rychlý a hladký, prostě za odměnu. Snad budu ok i s Crohnem, od porodu mám střeva nějak víc rozhýbaná, snad se to ještě usadí.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 01 kvě 2011, 08:04

Ahoj Johano, tak to ti patří teda velká gratulace!!!! Takové veliké miminko a hladký porod, to by ti mohl člověk i závidět :D Tak hlavně ať jste obě v pořádku, holčička ať hezky roste a tobě ať dají střeva klid!!!
LaraRose
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod LaraRose » 01 kvě 2011, 18:08

Danule, gratuluji k narození dcery!! :) Ať jste oba v pořádku!A ať crohn je v klidu! ;)

Jj ozvu se až se nám zadaří otěhotnět ;) Přeji krásný májový den ;))
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 01 kvě 2011, 20:34

Johano gratuluju k narození holčičky.
Petro H. v žádném těhotenství jsem neměla problémy. Akorát u prvního prvních pár týdnů na začátku, ale to jsem o Crohnovi nevěděla. Menší problémy se mi objevili přibližně 3 měsíce po porodu, ale vždy to šlo zvládnout doma s léky, které beru běžně. Jak problémům předejít, hlavně být co nejvíc v klidu a nestresovat se
Petra H.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Petra H. » 02 kvě 2011, 08:14

Děkuji holky, takže podle vás není na co čekat. No manžel ten už se prcka nemůže dočkat, takže se musím jen rozhodnout. Chci se zaptat, nebyla jste některá náhodou na té konferenci v Praze na téma crohn a těhotenství? Tuším, že to bylo 7.4.? Jinak k narození miminka moc gratuluji, hlavně zdravíčko.
Danule
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Danule » 02 kvě 2011, 08:41

LaraRose, ani nevíš, jak já jsem chtěla holčičku, ale mám dva kluky :D :D Ta gratulace patřila asi Johaně, že? :D No nevadí, třeba se ještě někdy holčičky dočkám i já ;)
Jíťa
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Jíťa » 02 kvě 2011, 09:33

Ahoj, crohna mám 6 let. Od podzimu máme dovoleno mimčo, ale zatím se nedaří. Dva roky jsem brala 1x týdně injekci metotrexátu, po vysazení mi zbyla pentaza, budenofalk a helicid. Snad to nebude dlouho trvat a dočkáme se dřív, než začne crohn zlobit. Zatím je v klidu :)
Gratuluji k narození miminka
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 02 kvě 2011, 11:47

Petro H.určitě není na co čeka pokud miminko chceš ;)
Já mám doma 3 děti a stále ještě přemýšlím nad dalším. Crohna mám teda celkem v pohodě.
johana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod johana » 03 kvě 2011, 19:39

Holky, děkuju za přání!

Tezi, ty jsi teda odvážná, ale když vidím ty moje tři dárečky doma jak se k sobě mají, ani se ti nedivím! Nějak mi přijde že nejstarší se začal chovat jako starší brácha, i na tu prostřední je milejší než býval a o prtě se stará :-) Malá taky mimi "hlídá", houpe, dává jí pusinky, jen tedy musím být ostražitá aby ji samou láskou nezalehla. Snad jim to vydrží i nadále.

Jinak přeju hodně štěstí s těhotněním, miminkům zdar
:D
tezi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod tezi » 04 kvě 2011, 18:54

Johano vždycky jsem chtěla velkou rodinu ;) A jak máš staré děti. Ti mojí andílci s rohama mají 1,3 a 6,5 roku

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů