Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
MufMuf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MufMuf » 04 bře 2005, 22:45

Ahoj Karambolko! Taky bych ti chtěla moc pogratulovat (a nejen tobě, ale i všem novopečeným maminám). Hlavně ať jsou mimča zdravá a Crohn dá co nejdéle pokoj!
Holky, ještě jsem se chtěla zeptat - rodily jste normálně nebo císařem?
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 05 bře 2005, 10:59

ahojda,
nevím proč si každý myslí, že když má mamka Crohna, že by musela rodit císařem. To by udělalo v tom těle šílenej brajgl. Já rodila normálně, malej byl za půl hodinky venku a úplně v pohodě... Pokud to půjde jedině spontánně. Je to fakt pro ty střeva lepší.
Karambolka
helik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod helik » 05 bře 2005, 20:00

Gratuluji maminkam k mimiskum.Jsem tu nová a jsemv 8 měsíci.
Chci se zeptat,kde jste rodili?Jsem z Prahy.Crohn se mi v těhu zhoršil,ale nějak to zvládáme
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 05 bře 2005, 20:27

ahojda,
já rodila v Motole a vše naprosto super! Od porodníka až po sestřičky na šestinedělí. Můžu jen doporučit. Jen se tam jdi ukázat co nejdřív, aby o tobě věděli. Já tam jela na blind a docela ze mě byli v šoku :-)
Karambolka

Gratuluji maminkam k mimiskum.Jsem tu nová a jsemv 8 měsíci.
Chci se zeptat,kde jste rodili?Jsem z Prahy.Crohn se mi v těhu zhoršil,ale nějak to zvládáme
[/quote]
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 05 bře 2005, 22:32

no, ja jsem rodila cisarem. Hned od zacatku mi ho doporucili, ne jen kvuli dvojcatum, ale i kvuli pisteli, ktera by se mohla pri tlaceni znova natrhnout nebo udelat nova. }a to nemluvim o sveracich...]
Rodila jsem v Olomouci ve FN, byla jsem dost sledovana, dokonce jsem chodila do poradny pro "patologicke tehotenstvi"...
Ale vse bzlo v pohode, rodila jsem planovanym cisarem v 38+2, ani nevim, co jsou porodni bolesti:]
MufMuf
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod MufMuf » 06 bře 2005, 11:23

Souhlasím s Andreou, myslím že císař je pro střevíčka daleko šetrnější než porod klasický. Právě kvůli tomu tlačení. Ale nejsem doktor :-)
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 06 bře 2005, 18:04

Holky, samozřejmě záleží na tom, jaké problémy s Crohnem máte. Já nemám zatím žádné píštěle atd. Jen beru ty prášky, to byl taky důvod pro spontánná porod. Pokud je na střevech velký problém, tak by byl asi císař lepší... Ale bych se mu bránila, chtěla jsem vědět "jaký to je" :-)
Karambolka
helik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod helik » 08 bře 2005, 10:54

Já zatim nemam píštěle,ale bolesti mam.crp mi dost kolísá.Kolik tak máte holky to crp?

Mullerova
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 08 bře 2005, 20:24

No já před těhotenstvím měla CRP tak kolem 30 pořád, i když jsem byla v remisi a bylo mi dobře. V těhotenství mi hodně kolísalo - od 30 do 56. Těsně před porodem jsem měla asi 42.
Karambolka
helik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod helik » 09 bře 2005, 08:37

Tak to já mam taky tak,hodně mi to kolísá.Po porodu se ti to trochu zlepšilo nebo zhoršilo?Ještě kojíš?Prý je to nejlepší ochrana pro mimi před crohnem.Nechali ti užívat nějaké léky při kojení?Já se pak bojim vysadit.
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 09 bře 2005, 11:27

Ahoj děvčata,
po delší době jsem se dostala k internetu, tak bych chtěla se zpožděním poblahopřát Karambolce k děťátku. Taky jsem si myslela že s Crohnem je lepší jít na císaře. Konzultovala jsem to se svým gynekologem a ten mi řekl, že když budu brát jenom prášky a budu bez píštělí, tak to půjde přirozeně. Když si čtu vaše úryvky, tak už bych do toho klidně praštila. Mám na vás ještě jeden dotaz. Před 2 měsíci jsem byla na krvi a mám silnou anemii. Od té doby baštím Aktiferin, ale vůbec mi to nepomáhá. Neměla bych zkusit něco jiného? Máte některá z vás nějakou radu?
lienka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lienka » 09 bře 2005, 13:44

Ahoj děvčata,
po delší době jsem se dostala k internetu, tak bych chtěla se zpožděním poblahopřát Karambolce k děťátku. Taky jsem si myslela že s Crohnem je lepší jít na císaře. Konzultovala jsem to se svým gynekologem a ten mi řekl, že když budu brát jenom prášky a budu bez píštělí, tak to půjde přirozeně. Když si čtu vaše úryvky, tak už bych do toho klidně praštila. Mám na vás ještě jeden dotaz. Před 2 měsíci jsem byla na krvi a mám silnou anemii. Od té doby baštím Aktiferin, ale vůbec mi to nepomáhá. Neměla bych zkusit něco jiného? Máte některá z vás nějakou radu?

Ucinky Aktiferrinu sa prejavia v krvi az po troch mesiacoch uzivania; takze trpezlivost
helik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod helik » 09 bře 2005, 15:21

Já mam taky anemii,ale prý je to tím těhotenstvim,tak nevim.taky beru železo a na krev jdu příští týden,tak jsem zvědavá

Mullerova
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 09 bře 2005, 18:36

to helik:
Mě kojení zastavili hned po porodu. Jediným důvodem byl Imuran, kterého beru 100mg denně a ten jde všechen do mateřského mléka a nikdo neví co to s mimčem udělá. Když byl ještě v bříšku, tak hodně pohltila placenta, k němu šlo vlastně jen asi 6mg z celkových 100mg. Pokud nebudeš brát Imuran, tak budeš moct normálně kojit. U mě to bohužel nejde, tak protilátky, které by měl z mateřského mléka musí dostávat jinak. Proto se musíme k malýmu pořád tulit a pusinkovat ho atd :-) Taky příjemná věc :-)
Jinak na krvi jsem ještě po porodu nebyla, jdu až po šestinedělí, tak uvidím. Ale je mi dobře, tak doufám, že to tak i zůstane.

to Ivana:
díky za gratulaci. vůbec nic mi tenhle lék neříká, tak ti ani neporadím, co by na anémii bylo lepšího.
helik
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod helik » 09 bře 2005, 19:13

Díky Karambolko,jsi moc hodná.Já beru pentasu a entokort.Já chci taky rodit přirozeně.Už jsem34t.Jinak budu rodit v Krči,chodim tam i s crohnem.Měla si epidurál?

Mullerova

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů