Crohn a gravidita

Důležité zkušenosti a rady pro nastávající rodiče. Nebojte se zeptat.
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 14 led 2005, 13:22

Moc díky za vaše reakce. Já už sice jedno dítko mám, holčičku 2 roky,ale imunosupresiva jsem brala až od 18 týdne těhotenství a to proto že se rapidně zhoršil můj zdravotní stav. Teď jsem od porodu neustále na Imuranu 50mg,a chtěla bych časem druhé dítě. Imuran však vysadit nemůžu,neboť okamžitě se začne ozývat střevo, a tak jsem ráda,že i s ním je možné už od počátku těhotenství možné donosit dítě v pořádku. Až do teď mě všichni od toho odrazovali hlavně můj gynekoplog
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 15 led 2005, 10:26

Andreo,
mě taky odrazovali. První co bylo když mi nasadili Imuran bylo, jestli se teď nechystám mít mimčo. Jenže se to prostě nějak zvrtlo a už jsem byla v tom :-) Mýho gastroenterologa skoro ranila mrtvice. Ale zjistila jsem si, že jsou holky či ženy, které berou jak několikanásobně vyšší dávky Imuranu, tak i další jiné určitě horší léky a děti se jim narodili naprosto zdravé. Neříkám, že je to pravidlem, ale o něčem to svědčí. Špatný je to, že je těch průzkumů málo, a proto se pak všichni bojí... Jenže to bysme ty mimča nemohly mít nikdy...
Karambolka
Mirka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Mirka » 17 led 2005, 07:49

Ahoj, me se taky ptali kdy chci mit mimco, ale meli jsme to nejak naplanovane, tak to bylo v poho. Na genetiku mi na gynde rekla, ze jsem jedna z mala maminek, co tam nemusim, ze mame vsechno v poradku. Jinak ze uz v dnesni dobe chteji videt skoro vsechny maminy.

Holky drzte se, my jsme v 5. mesici a fakt nevim jak, ale nejak rychle to utika.
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 20 led 2005, 15:55

Ahoj těhulky a maminy!
Píšu z velké dálky - Francie. Crohna mám už 8 let (od svých 15-ti). Beru 50mg Imuranu a musím se přiznat, že to dost flákám (já vím, že jsem koza...). Už mám plný zuby do sebe ládovat tu chemii, ale Crohn kupodivu nezlobí. Děkuju moc za tohle fórum, získala jsem díky vám spoustu informací. S přítelem se chceme za dva roky taky pokusit o mimčo a měla jsem z toho strašný obavy. Zajímalo by mě, jestli jste rodily normálně nebo císařem? A jak to při porodu zvládal Crohn? Přeju všem opožděně všechno nejlepší do nového roku a hodně zdravíčka vám i prťatům.
Ivča
Ivana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Ivana » 20 led 2005, 16:12

Jo a ještě na něco jsem zapomněla:
VELKÁ GRATULACE VŠEM NOVOPEČENÝM MAMINKÁM!!
Karambolko, vydrž, brzo to budeš mít za sebou a potom to bude jen samá radost!
Milka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Milka » 21 led 2005, 17:54

Ahoj volám sa Milka a pochádzam z Popradu
Crohna mam už dva roky a som tehotná a som v treťom mesiaci.Chcela by som sa
vás opýtať čo mám robiť či brať lieky alebo
nebrať či cvičiť jednoducho čo mám robiť.
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 21 led 2005, 22:12

ahojky Milko,
pokud máš Crohna, tak určitě chodíš k lékaři na pravidelné kontroly a bereš určité léky. Pokud jsi ve 3. měsíci, tak už se s lékama nedá moc nic dělat. Hlavně je nepřestávej brát!!! Mohl by se ti Crohn rozjet a to je pro to miminko horší, než ty léky. Napiš jaké léky bereš, ale myslím, že se nemusíš bát. Přečti si co všechno beru já za léky. Jsem v 8. měsíci a všechno je OK. To bysme ty mimísky nemohly mít podle doktorů s touhle nemocí vůbec :-)
Držím palečky, hlavně se nenervuj, ať pak nemáš uplakaný miminko, choď do nějakého speciálního nejlépe genetického centra na speciální ultrazvuky a uvidíš, že bude vše OK.
Karambolka
Beby
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Beby » 24 led 2005, 22:30

Ahoj,
chtěla bych reagovat na příspěvěk o porodu.Já mám Crohna 10 let,ale diagnostikován osm a děti mám dvě.Oba dva kluky jsem rodila normálně,ale s crohnem jsem začala mít problémy až po prvním porodu asi dva měsíce potom.Léky jsem tedy začala brát až po dvou letech něž zjistili,že to Crohn vlastně je.Podruhé těhotná jsem byla až když tomu staršímu bylo sedm čekala jsem až se Crohn trochu zklidní a já budu brát co nejméně léků.Takže jsem byla jen na Pentase a v těhotenství se mi Crohn zlepšil takže ke konci těhotenství jsem brala jen dvě pentasy denně.Porod byl taky spontánní a po porodu jsem kojila skoro sedm měsíců a to jsem nebrala vůbec nic pak už jsem měla jak špatné krevní testy .tak se můj stav zhoršil hodně jsem zhubla tak jsem léky musela nasadit.Jinak kluci jsou oba vpořádku a doufám,že to bude tak i do budoucna.Všem vám přeju co děti buď čekáte nebo už je máte ať jsou všechny hlavně zdravý to je to nejdůležitější.
Beby
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 01 úno 2005, 23:30

Ahoj holky,
držte mi palečky, od minulého čtvrtka už můžu bramborovu kaši, rýži, přesnídávky a vývary. Pokud budou dobrý výsledky, tak mi vyndají sondu příští čtvrtek :-) Je mi dobře, takže doufám, že i ty výsledky budou OK. Už se chci taky normálně najíst. Dám vědět, jak jsem dopadla.
Jinak prcek roste tak jak má, živej je až moc, takže mu snad ta výživa hnusná neublížila.
Karambolka
lucinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lucinka » 03 úno 2005, 13:14

to karambola>
No ja bych to tak nebrala, ja si myslim, ze to co ddostavalo tvoje miminko bylo to nejlepsi co dostat mohlo, je to kompletni sada vytaminu amineralu, ja bych i nestezovala. Ted co budes do sebe dostavat bodou pro miminko jedy. Sama ečka a plno dusikatych latek-to jsou vsechno veci skodlive. Budou mu pak chybet vytaminy.
Ber to z te lepsi stranky- nic lepsiho k jidlu nesezenes. Taky je to docela drahe to co ti davaji
Stana
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Stana » 03 úno 2005, 21:24

Ahoj vsem,
naposledy jsem psala, kdyz jsem byla na zacatku tehotenstvi. Pak jsem ale zustala doma, bez pristupu na internet. Ted uz mam 5ti mesicni holcicku Michalku :-))
Tehotenstvi probihalo celkem dobre, akorat v 16. tydnu krvaceni (5 dni v nemocnici) a pak ke konci jsem mela zkraceny deloz. cipek, tak me nechali doma. Nic ale nesouviselo s crohenm. Porod i sestinedeli probehlo v poradku.
Drzim vsem palecky !!!! Hlavne hodne psychicke pohody.
Milka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Milka » 15 úno 2005, 13:59

Ďakujem ti karambolko za radu veľmi si my pomohla ked som bola naposledy u doktora tak som mala veľmi dobre výsledky,možno aj preto lebo som začala užívať pentasu.

Emila Čierna
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 16 úno 2005, 12:58

Ahojky Milko,
jsem moc ráda, že máš pěkný výsledky. A určitě to není mou radou :-)
Pentasa je pro miminko úplně nejlepší, a pokud ti udrží výsledky dole jen ona tak to bude prima. Držím palečky, ať Ti těhotenství probíhá jen a jen v pohodě :-)
Karambolka
karambolka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod karambolka » 03 bře 2005, 16:59

ahoj holky,
jen vás chci informovat, že ve středu 23.2.2005 ve 12.35 se mi narodil zdravej chlapeček jménem Míša. Vážil 2620g a měřil 47cm. Sice si pospíšil z bříška už o měsíc dřív, ale je v pořádku :-)
Karambolka
andreak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andreak » 04 bře 2005, 18:52

Ahoj Karambolko!
Strasne moc gratuluju ke chlapeckovi! Dnes jsem se tu po dlouhe dobe podivala a hned radostna zprava. Preju ti at jste oba zdravi a v pohode, at si to krasne uzijes!
Jinak moji kluci uz budou mit 4 mesice, maji 6kg a jsou zlati (pokud nervou oba najednou). Nastesti je celkem v pohode zvladam, i kdyz jsem na ne vetsinou sama, protoze manzel hodne jezdi na sluzebky a pribuzni bydli daleko. Bohuzel Crohna uz tak dobre nezvladam. Ted jsem skoro prestala kojit a zase se to zhorsilo. Uz mam strach chodit ven s kocarem.... Zatim jsem to konzultovala s doktorkou telefonicky, ted uz jdu po roce na kontrolu. Dost mi to ubira energii, ktere uz tak mam malo...
No, snad se to zase zlepsi.
Mejte se moc krasne, ostatnim nastavajicim maminam taky preju hodne zdravi!
Andrea

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů