Crohnova nemoc - zvykání

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Domcha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Crohnova nemoc - zvykání

Příspěvekod Domcha » 23 čer 2013, 18:34

Zdravím. Jmenuju se Dominika a už přes tři týdny jsem hospitalizovaná v dětské nemocnici v Brně.
První příznaky se u mě objevily před třemi měsíci - zašla jsem k dětské, která mi to léčila jako střevní chřipku. To, že jsem tam za ní chodila každý týden s tím, že se to zhoršuje a už nemůžu jíst ani pít kvůli bolesti, to jí nezajímalo. Protože ona je nej a chce řešit všechno nejlíp, tak mi ani nechtěla dát doporučenku na gastro. Tak jsem se jednoho dne naštvala a jela do dětské do Brna na vlastní pěst. Nechtěla mě přijmout, ale nakonec přijmuli. Říkala jsem jim o problémech s potravou, že mě začíná bolet břicho i když nic nesním, že mám vodové průjmy celou dobu a že jsem zhubla za tu dobu šest kilo. No, zjistili mi na ultrazvuku zvětšený střeva a poslali mě zase za dětskou. Ta mi naštěstí udělala krevní obrazy, kde bylo všechno silně zvýšené nebo snížené, navíc se u mě ukázala chudokrevnost. Tak jsem si vyprosila žádanku na gastro, kam mě i přes akutní stav objednali až za 14 dní. Paní doktorka mi dala probiotika, dál to neřešila. Pak mě poslala na ultrazvuk střev s výsledkem podezření na zánět v tenké kličce ilea. Pak mi dala Entizol, brala jsem ho přes víkend, ale bylo mi po něm hrozně zle (pocity na zvracení, horečky apod.) - ale pomohl mi, jenže jsem ho musela vysadit. Objednala mě na magnetickou rezonanci, ale až na 2o. června, a já už to prostě nemohla vydržet. Mamka se za mě nakonec postavila a doktorka mi dala doporučenku na hospitalizaci v dětské.

Od 4. června jsem tady, a jsem za to ráda, že se to konečně někam pohnulo, po třech měsících kdy mě všichni doktoři posílali do háje, je to jako zázrak z nebe. Za tři měsíce jsem zhubla osm kilo a fakt jsem se toho dalšího hubnutí bála. Dělali mi gastroskopii, kolonoskopii, cévkování, magnetickou rezonanci a hodně moc odběrů krve, moči, stolice apod. Pět dní jsem dostávala Entizol žilou. Teď jsem od pátku žilně na kortikoidech a jinak k tomu beru Venter, Pentasu, probiotika a B-komplex. Ve středu bych měla jíst už jen prášky, i kortikoidy mě nechají a v pátek už mě snad pustí.

Jinak mám zjištěnou Crohnovu nemoc s postižením na žaludku, jícnu, dvanáctníku, tenkým střeve a tlustým střevě.
Uvítala bych jakékkoliv rady do budoucna, i když už o tom mám dost řečeno, určitě se ještě najde něco, co mě uklidní apod. Ale více méně jsem s tím trochu smířená, i když šok to určitě je :D
brusinka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Crohnova nemoc - zvykání

Příspěvekod brusinka » 23 čer 2013, 21:08

Ahoj, ty jsi prostě skvělá :D Já už dávno nejsem "pacientem na dětském", crohna mám asi 3 roky a "jen" v tenkém střevě, odoperováno terminální ileum a 45 cm střívka. Díky skvělému ošetřujícímu gastroenterologovi, který je pln optimismu, jež rozdává plnou náručí všem kolem sebe a jeho fenomenálním znalostem, jsem dnes v pohodě po zdravotní stránce a po té psychické mi nemůže být líp. Ale když se vrátím na začátek své léčby, tak mi to chvíli trvalo, než jsem se trochu sebrala. Ty působíš neskutečně optimisticky a to je to nejlepší, co pro zlepšení svého stavu můžeš udělat. Nebudu tu popisovat, že na jídlo si musíš přijít sama, to se píše všude, a ty už "máš dost řečeno". Začátek byl velmi podobný jako u Tebe: během 14 dní jsem zhubla 11 kg, průjmy, bolest břicha, bohužel špatná diagnóza, takže také operace na gynekologii, která ale nic nevyřešila (kromě toho, že jsem přišla o vaječník a vejcovod),velká anémie..... no, to už znáš. Ale pak už můj úžasný primář a pomalé zlepšování stavu. Tak jen drobnost, která mi na začátku pomohla a na kterou jsem si přišla sama :wink: . Když skončila moje první hospitalizace a nasazené kortikoidy ještě nezačaly zabírat, bylo mi fakt ouvej. Bylo léto, velké vedro, asi jako teď, břicho bolelo, chodila jsem ohnutá, narovnat se nešlo. Bydlím u řeky a manžel mě přemluvil ať se jdeme vykoupat, moc se mi nechtělo, neměla jsem sílu a ani moc chuť, ale šla jsem. Když jsem se celá ponořila do té studené vody, začala pomalu přicházet úleva, tak jsem tam stála asi 20 minut a fakt mi to hodně pomohlo, sice jen na pár hodin, ale zlepšení to bylo. No a pak jsem zapojila mozek a došlo mi, že je to zánět a že chlazení na něj pomáhá. :wink: Třeba se Ti tahle rada bude hodit. Přeju co nejdřív zlepšení, konec hospitalizace a pak hezké prázdniny. :mrgreen:

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů