zúfala

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
lovely2490
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

zúfala

Příspěvekod lovely2490 » 11 říj 2008, 17:29

AHOJTE,SOM ZO SLOVENSKA,MAM 18 ROKOV A NEVIEM SI RADY.PRETO SOM SA SEM ZAREGISTROVALA A PROSOM O POMOC,ZISTILY MI CROHNA,NEVIEM SA S TOUTO CHOROBU VYROVNAT AJ KED VIEM ŽE SU HORŠIE...SOM DOST MLADA A VŠETKO MAM EŠTE PRED SEBOU.NEDOKAŽEM SA ZABAVAT,KED VIDIM ŽE MOJI PRIAYTELIA SU ZDRAVY A JA SOM TA CHORÁ....MOJA MAMINKA SA TYM MOC TRÁPI A MNE TO JE VELMI LUTO.NECHCEM,ABY SA KVOLI MNE TRAPILA...MAM AJ PRIATELA UŽ DOST DLHO,CHAPE MA ALE AJ TAK SA CITIM DOST BEZCENNA A INA!PROSIM POMOŽTE MI,CHCEM SA S TOUTO CHOROBOU NAUČIT ŽIT.DAKUJEM MOC
Funnyn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Funnyn » 12 říj 2008, 12:26

Ahoj.Mne je 19 a Uc mi zjistili tento rok,kdy mi jeste bylo 18,jsem na tom dost podobne jako ty.S tim rozdilem,ze jsem se s tim vyrovnal.Mam taky pritelkyni,se kterou jsem uz skoro 4 roky a chape me a je mi velkou oporou,moji maminku to taky dost vzalo,ze jsem onemocnel.Taky si rikam,kdyz se kouknu na kamose,ze oni jsou zdravi,delaj uplne normalni veci jako ja,ale jsou zdravi a ja ne.Rikam si teprve az kdyz jsem onemocnel,ze by si kazdy toho zdravi mel vazit.Bylo to taky pro me tezky ale naucil jsem se s tim zit,protoze se s tim zit da!Mas velky stesti,ze mas pritele,ten ti je urcite nejvetsi oporou tak,jako mne je moje pritelkyne.Musis si vazit toho,ze tu oporu mas.Nekdo je na to sam.S touhle chorobou se da zit dal.Dnes je moderni medicina,vsechno jde dopredu a musis to videt tak,ze se to stale zkvalitnuji leky a vse mozne:).Nesmis se trapit,stres hraje velkou roli na jakekoliv onemocneni.
lenina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lenina » 12 říj 2008, 17:12

Hlavu vzhuru,musíš bejt silná.Tahle nemoc je asi nejtěžší na psychiku a změní tvoje zvyky a návyky napořád.Je čas začít na sobě pracovat,na zdravým životním stylu,hlavně pozitivní myšlení je důležitý a nikdy si nepřipouštěj nějaký deprese. Časem třeba zjistíš jak tu nemoc můžeš ukočírovat, zkus třeba i alternativní léčbu-čínskou medicínu,léčitelé,homeopatika. Určitě poznáš,jaký potraviny ti nedělaj dobře a všechno tohle ti pomůže v léčbě. Lidi maj daleko horší nemoci. Já mám UC už asi 1,5 roku, je mi 22 a ted sem v 7.měsíci těhotenství.Kolitida se mi hrozně rozjela ještě jako nikdy,nic mi nepomáhá a tak musim do nemocnice na kapačky. Kolikrát si řikám proč já,co sem dělala špatně,že se UC objevila,ale to je zbytečný. Važ si rodiny a přítele,který tě podporujou, to je nejdůležitější.Držim palce a netrap se!
voki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod voki » 12 říj 2008, 17:19

Ahoj, jsem tu taky nová. Crohna mám potvrzeného letos v létě, ale podle příznaků ho mám už asi několik let. Beru Salofalk a Duspatalin (mám i dráždivý trakčník). Hlásili jste všem doktorům, kde se léčíte, že trpíte crohnem? (např. alergo,gynekologie..).Pokud budu potřebovat antibiotika např. na průdušky, je jedno jaké dostanu, nebo některé nesmíme? Mám totiž obavy, že můj obvodní takové věci příliš neřeší, tak ať si to případně můžu hlídat sama. Mám totiž i astma, a zrovna mi začíná období zánětů průdušek. Asi sem ten dotaz příliš nepatří, ale ještě v tom neumím "chodit" a tady je to zrovna aktivní. Takže pokud mi někdo může poradit, jsem jedno velké ucho.Dík. Voki
lenina
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lenina » 12 říj 2008, 17:34

Ahoj, jsem tu taky nová. Crohna mám potvrzeného letos v létě, ale podle příznaků ho mám už asi několik let. Beru Salofalk a Duspatalin (mám i dráždivý trakčník). Hlásili jste všem doktorům, kde se léčíte, že trpíte crohnem? (např. alergo,gynekologie..).Pokud budu potřebovat antibiotika např. na průdušky, je jedno jaké dostanu, nebo některé nesmíme? Mám totiž obavy, že můj obvodní takové věci příliš neřeší, tak ať si to případně můžu hlídat sama. Mám totiž i astma, a zrovna mi začíná období zánětů průdušek. Asi sem ten dotaz příliš nepatří, ale ještě v tom neumím "chodit" a tady je to zrovna aktivní. Takže pokud mi někdo může poradit, jsem jedno velké ucho.Dík. Voki

No já to hlásila příležitostně,když sem šla na gyndu nebo k obvodnímu doktorovi.Pak je potřeba aby spolupracovali oba doktoři,jak tvůj gastroenterolog tak ten druhý,co ti něco předepisuje.No radši bych to předem hlásila, aby věděli.
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 13 říj 2008, 21:29

Je mi 43 let, s UC žiju 24 let. Není to zas tak strašný život, zvykneš si. Je mnoho lidí, kteří jsou na tom podstatně hůř a docela rádi by si to s tebou vyměnili. Můj muž je zdravý, takže nepřemýšlí nad tím, co jí, a cpe se kdejakým tučným a přepáleným fujtajblem, takže má občas větší potíže než já :-). Nemoc mě naučila uvažovat nad tím, co jím, což bych jinak asi vůbec neřešila.
Pokud jde o ta antibiotika, dej si velkého bacha! Vyzkoušej si něco slabšího, co ti neškodí a nic jiného si nenech od nikoho předepsat. Nejhorší jsou antibiotika z řady Oxymykoin a Tetracyclin, ta nová širokospektrá taky bývají nebezpečná. A hlavně si to hlídej sama - nespoléhej na to, že jim třeba na plicním řekneš, že máš UC nebo MC a že oni tím pádem budou vědět, co ti mají dát - to ani omylem. Já jsem to taky vždycky jak trouba všude hlásila a pak jsem přišla domů s receptem na Oxymykoin. Ve skriptech Vnitřního lékařství se přitom uvádí, že tento typ antibiotik je u paceintů s UC výslovně zakázán - jak vidět, ne každý lékař to ví a aby si to u někoho ověřoval, to ho ani nenapadne. Jak říkám - musíš si to hlídat sama.
Hlavu vzhůru, zapomeň na chmury a usměj se na svět, vždyť život jde dál!
voki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod voki » 14 říj 2008, 07:13

Díky za rady. Beru Salofalk, už mi bylo docela líp, ale teď se to zase nějak otáčí, ve čtvrtek jdu ale na gastro, tak uvidím,e hlavně jsemzvědavá na CRP. Měla jsem 38, tak jestli to kleslo. Víte někdo, jestli je těch 38 už hodně, nebo je to ještě "solidní".
Dani
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Dani » 14 říj 2008, 14:07

voki: Sláva to není, ale může být i hůř :blackeye: . Měla jsem i přes 100,po porodu přes 360, ale to fakt byla hrůza :o ( to teda nebylo jen kvůli střevům...) Drž se, bude i líp!
lovely2490
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lovely2490 » 17 říj 2008, 17:55

DAKUJEM VAM MOC ZA RADY,BUDEM SA S NAžIT S TYM VYROVNAT,VED žIJEME LEN RAZ,A EšTE NAS TOHO čAKA DOSť.EšTE BY SOM CHCELA PORADIT čO SA TYKA JEDALNéHO LISTKA.čO SI MYSLITE O STRAVOVANI JA SI DAVAM VELKY POZOR....A čO ALKOHOL?MAM STUžKOVU A MYSLIM žE TO NEBUDE MOžNE..ANI 18 ROKOV SOM NEMOHLA ZAPIT!!!!S KAžDYM PROBLEMOM SA OBRATIM NA VAS,SOM RADA žE SI MAM ASPON S KYM O TOMTO POROZPRAVAT,LEBO NESTRETLA SOM SA S čLOVEKOM V MOJOM OKOLI S TOUTO CHOROBOU.DAKUJEM Vam.


crp-40 JE DOST VYSOKE,JA SOM MALA 120 PRI MC,TERAZ MAM 28 TAKžE SA TO DA.
NORMALNA HLADINA JE OD 0 DO 5.

A EšTE NIEčO,BERIEM LIEKY BUDENOFALK,IMURAN,LANZUL,VITAMINY E a AD. MATE NIEKTO S NIEKTORYM LIEKOM SKUSENOSTI?
voki
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod voki » 17 říj 2008, 21:05

ahoj, jsem objednaná na enteroklýu, ale mám z toho docela smíšené pocity, když srovnám to, co tu píšete, a to co mě čeká.mám přijít jen nalačno, bez jiné přípravy, jen prý nemám jíst nadýmavé jídlo, ale mě teď nadýmá asi vše, tak nevím, co budu jíst. potom prý můžu jít rovnou do práce, takže nedávají nic na uklidnění, ale bojím se hlavně toho, abych nedostala po tom naplnění střeva průjem. nevíte, jak dlouho to tak bude trvat? jinak beru salofalk a duspatalin, ale pořád mi není moc dobře.
zdeny
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod zdeny » 17 říj 2008, 22:49

DAKUJEM VAM MOC ZA RADY,BUDEM SA S NAžIT S TYM VYROVNAT,VED žIJEME LEN RAZ,A EšTE NAS TOHO čAKA DOSť.EšTE BY SOM CHCELA PORADIT čO SA TYKA JEDALNéHO LISTKA.čO SI MYSLITE O STRAVOVANI JA SI DAVAM VELKY POZOR....A čO ALKOHOL?MAM STUžKOVU A MYSLIM žE TO NEBUDE MOžNE..ANI 18 ROKOV SOM NEMOHLA ZAPIT!!!!S KAžDYM PROBLEMOM SA OBRATIM NA VAS,SOM RADA žE SI MAM ASPON S KYM O TOMTO POROZPRAVAT,LEBO NESTRETLA SOM SA S čLOVEKOM V MOJOM OKOLI S TOUTO CHOROBOU.DAKUJEM Vam.


crp-40 JE DOST VYSOKE,JA SOM MALA 120 PRI MC,TERAZ MAM 28 TAKžE SA TO DA.
NORMALNA HLADINA JE OD 0 DO 5.

A EšTE NIEčO,BERIEM LIEKY BUDENOFALK,IMURAN,LANZUL,VITAMINY E a AD. MATE NIEKTO S NIEKTORYM LIEKOM SKUSENOSTI?
Musis vse zkusit, ale pri MC alkohol ti nikdo asi nedoporuci, vim ze ve tvem veku to asi neni jednoduchy, ale ohledne alkoholu se nedej zlomit nestojito za to. Mam UC a jedno pivko za mesic me nevykoleji, ale jinak ani tuk, a to jsem prestal pit uplne z jineho duvodu a jak to lidi nelibe nesou, na party firemnich vecircich. Casem si na to clovek zvykne. Vlaknina ta ti nebude delat dobre,ale fak to musis vyzkouset, sam jeste nevim co vse mi dela dobre a co ne. Mam to taky diagnostikovany kratce a obcas zhresim. Ale co muzu potvrdit, stres je jeden ze spoustecu. A nejak stim nepocitam, ze by to melo byt do konce zivota. Sami dokori rikaji ze za par roku budou znat pricinu. Projdi si forum i na slovenskych strankach, tam je taky spousta info, a i mamine ukaz ze nas je hodne a netreba se trapit. Vsak uvidis, vsechno chce cas.
Betka
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Betka » 19 říj 2008, 21:45

Ahoj, já se svou UC piju všechno - pivo, víno i likéry. S tím tvrdým alkoholem nepřeháním, piju to jen v malém množství. Nemám s tím problém - deci vína denně mi dělá vysloveně dobře, když jsem na radu "odborníků" nepila nic, byly stálé obtíže se střevními infekcemi, s vínem zmizely. Plzeňské pivo je také blahodárné, velmi uklidňuje trávení. To si ale musíš na sobě vyzkoušet sama, co Ti vadí a co ne - každý jsme jiný.
lovely2490
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod lovely2490 » 27 říj 2008, 22:02

ja alkohol nepotrebujem a vobec som ho nikdy nepotrebovala len ma mrzi že sem tam na nejakej tej party alebo oslave si nemožem dat,ale už som sa dala do poriadku vyrovnala som sa s tym,snažim sa nestresovat lebo to bol moj hlavny problem berem to normalne na stravu som si zvykla dost dobra sem tam maličko zhrešim.citim sa velice dobre aj ked mam akutne štadium tak mam všetko v poriadku....
Funnyn
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod Funnyn » 28 říj 2008, 11:59

Ahoj,tak červené víno se dokonce doporučuje při UC.Jinak co se týče piva,nevím čím to je ale dělá mi problem jen nektere,,,treba staropramen a plzen mi vubec nevadi ale jakmile si dam budvar nebo gambrinus,,,je to v haji a boli me bricho.Takze fakt nevim cim to,nemate nekdo podobne zkusenosti?
aannaak
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod aannaak » 30 říj 2008, 21:00

Je to zvláštní,ale u mě je to s alkoholem jak kdy! Někdy si dám třeba jen skleničku vína a je mi týden mizerně a občas to i risknu(s vědomím že se z toho budu dlouho dostávat) dám si několik drinků, že o sobě pomalu ani nevim a pak jsem v pohodě.....je to záhada, ještě jsem to nevychytala! Nemůžu říct že mi po něčem není dobře a naopak...prostě je to jak kdy!

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů