Necharakteristicka zachvatovita bolest bricha

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Necharakteristicka zachvatovita bolest bricha

Příspěvekod chasi » 04 led 2007, 12:25

Pred necelym dnem jsem si delal srandu z poradu Diagnoza na tema Crohn. Hmm, asi bozi mlyny melou pomalu a jiste...
Vcera vecer jsem snedl rizoto a behem noci se objevila necharakteristicka zachvatovita bolest brciha - hlavne oblast kolem pupku. To trvalo az do dnesniho dopoledne, ted to pomalu odezniva.
Ac mam crohna pres 9 let, tak jsem to zail poprve. Muze to byt reakce na to jidlo (bylo z restaurace, ne domaci) nebo znamky aktivity MC?
andrea
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod andrea » 04 led 2007, 14:17

Těžko říct, ale podle toho jak to popisuješ tak to vypadá, že se ti nějakým kouskem..kukuřice, hrášek, nebo tak..ucpalo střevo, naštěstí jsi to po nějaké době strávil a povolilo to. Já jsem to zažila už asi 5x..4x to po několika hodinách povolilo a po páté jsem zkončila na operačním stole
monag
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod monag » 04 led 2007, 16:22

já to přesně znám, mívám bolesti kolem pupíku, najednou husina, tlak v břiše a pak silná bolest kolem pupíku trvá asi tak 15 min. a pak odezní a je to většinou tak 1,5 hodinu po velkém jídle. Byla jsem na CT a na enteroklyze, kde mi řekli, že mám stenozu - zužené střevo, tudíž, když celý den nejím a pak se nacpu plus k tomu stres, tak mám pak bolesti kolem pupíku. Když jím 5 x denně menší porce, tak je to o.k. Jinak mě chtějí taky operovat na tu stenozu, ale já nechci! Zatím, když stolice odchází 3x denně a občas mám bolesti, které se snažím vydržet, tak operaci nechci. Tak možná už máš taky stenozu - zužený střevo a také je to známka, že je crohn aktivní, tudiž ti to střevo nateklo a strava těžko prochází. Ryže taky není dobrá na Crohna, dře střevo....Raději si dojdi k doktorovi, at Ti zvýší dávku kortikoidů a třeba se snaž 2-3 dny pít vývary a mixované kaše, aby jsi tím střevu ulehčil, mě to vždycky pomohlo.....hlavně ne nic kořeněnýho a nadýmavýho a vůbec ne syrové ovoce a zeleninu, taky by se mohlo stát, že by Ti to prasklo do břicha a musel by jsi pod kudlu hned.....tak dej pak vědět....pa,pa
freddy
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod freddy » 04 led 2007, 21:41

Monag ty si taky pěkně zahráváš, ty příznaky jsem měl taky asi půl roku a taky jsem nechtěl na operaci, ale až tě to chytne někde venku že nevstaneš a odvezou tě z ulice do nemocnice a na operaci,to bys asi nechtěla, že? Znám to ze své zkušenosti. S tím si raději nezahrávejte, špatně dopadnete. Nechtěl jsem vás vystrašit,ale i to se stává. Přeju všechno dobré všem.
chasi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvekod chasi » 06 led 2007, 20:22

Diky vsem za odpovedi.

Uz ty zachvatovite bolesti odeznely, vcera jen tlak v brise a dneska uz nic. Super, jsem moc rad.
To monaq: Prednison od listopadu mam vysazenej, skoro jsem si pohraval s myslenkou, ze bych si sam od sebe vzal 10mg/den a treba by to preslo. Ale to byla jen idea;)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů