Rada a zkušenosti

Informace, zkušenosti, diagnózy... Pokud se chcete zeptat, poradit nebo svěřit.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Lucik.Kubi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Rada a zkušenosti

Příspěvekod Lucik.Kubi » 24 bře 2014, 06:34

Ahoj všem, je mi 25 let a s Crohnovou chorobou žiji už 6 let. Musím říct, že celé tyto roky jsem žádné obtíže ani neměla, krom občasných bolestí, když jsem snědla něco,co mi prostě nesedlo. Bohužel letos mi našli píštěle (8). Jsem po drenáži a v květnu mám předrenování. Střevo se zatím drží dobře (12cm tlusteho střeva postižené), ikdyž mne v zimě bohužel už operace čeká.
Potřebuju poradit a podržet od lidí, co mi rozumí. Díky těm píštělím samozřejmě nemůžu žít sexuálně(všechny v gynekologické oblasti). Co si budeme povívat, je 25 a je to docela velký problém, málokterý chlap tomu bude rozumnět. A další problém je, že mi střevo propouští tuky rovnou do břicha, jsem štíhlá, ale kolem sebe začínám mít "záchraný kruh". Je možné, že je to od nemoci nebo léčby? nebo prostě jen kynu?Opravdu mne tyto dva problémy moc tíží, prosím pokud máte zkušenost napište. Děkuji.
(P.S. Beru Ciprinol, Entizol, Imuran, Laktobacily)
kika
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rada a zkušenosti

Příspěvekod kika » 25 bře 2014, 11:21

Ahoj, mně je 22 a Crohna mám už od 4 let, takže Tě docela chápu, jak se teď asi cítíš. S píštěli zkušenosti nemám, ale mám už po 2 operacích. Píšeš, že jsi až do teď žádné potíže neměla, ale že v zimě Tě čeká operace, to se to tak náhle zhoršilo? Vím, že je to teď těžké, ale neboj, zase bude líp. Chápu, že si teď myslíš, že Ti nebude žádnej kluk rozumět, ale věř, že je hodně rozumných chlapů, kteří Tě budou brát takovou jaká jsi a nebude pro ně podstatné jestli máš píštěle či ne. Vím, že to zní jako klišé, ale opravdu to tak je. S tím, že by střevo propouštělo tuky jsem se ještě nesetkala, ale určitě to není v pořádku a myslím si, že by s tím měl rozhodně doktor něco udělat... Od léčby, vzhledem k tomu, že nebereš kortikoidy, by přibírání na váze být nemělo.
Lucik.Kubi
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rada a zkušenosti

Příspěvekod Lucik.Kubi » 26 bře 2014, 08:47

Ahoj děkuji za odpověď. Tak dnes jsem byla na kontrole (léčím se v Iscare Praha). Tak se střevem obtíže nemám, ale stěna je dost zesílená, tak mi kousek chtějí prostě vzít. Prý to pomůže i při léčbě píštělí. Té operace se taky bojím.
Dnes jsme řešily tu mou váhu. Je to prý špatným trávením. Léky mi na to dát nemůžou, má se to zlepšit dlouhodobou léčbou. Je to děs. Za chvilku budu jak panáček Mischellin. :D. Ale tak optimismus mám. Bylo mi divné, že ikdyž sportuji, tak bych tak nabírala jen v téhle části těla.
Pokud jde o píštěle čeká mě tedy asi už jsem psala předrenování. Takže žádná slast. Spíš se za tyhle obtíže stydím, protože je to prostě už neúnosné. Každý lékař jen, jesli sexuálně žiju...
Už jsem skoupá na slovo. Jak asi...???
Rozhodla jsem se tedy zaměřit život na co mám. Takže práce, udělám si ještě jednu VŠ, mám dost kamarádů budu se bavit. A snad časem potkám někoho, kdo mou situaci pochopí. (myslím mužské pokolení). Díky za podporu. :D

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů