jóga

Onemocnění jako takové, přináší řadu obtíží, které jsou řešitelné, v rámci možností, v adekvátním prostředí. Ale co dovolené, moře, hory, vodácké tábory, cesty kolem světa...jak se zvládá klima a odlišná strava. Sportujete? Šachy? Domino? Box?
Baruna

jóga

Příspěvekod Baruna » 18 zář 2006, 07:47

Děcka, chtěla semse jenom zeptat, jesi někdo necvičíte jógu a jestli vám to třeba nepomáhá..jakože takový to uvilnění a zbavení se stresu = zmenšení problémů :) protožejá mám aerobic a spinning a všechno takový to temperamentní zakázaný - zatím - tak sem si řikala, že bych pořešila nějakou tu power jógu nebo dance jógu a chci zjistit, jestli už s tím máte někdo zkušenosti :)
crohnacka

Příspěvekod crohnacka » 18 zář 2006, 12:21

Chodila jsem na obyčejnou jogu, ale nevim... Určitě se to tim nezlepší (ale ani nezhorší!) - jakože samo. Na druhou stranu je to jedna z mála věcí, který můžou takový invalidové jako my ;) dělat. Takže proč ne? Do toho!
chobajz

Příspěvekod chobajz » 21 zář 2006, 09:27

Jógu jsem dělal už před tím než mi zjistili MC, dělal jsem to i potom. Je to každopádně fajn. Je to pohyb, odreagování se. Jenom musíš dát pozor na cviky při kterých se moc namáhá břicho. Nemuselo by to být moc OK. Jinak super.
Aleš LBC

Příspěvekod Aleš LBC » 21 zář 2006, 09:47

Já začal loni cvičit tajči - můžu jen doporučit není to takový statický jako joga a břicho se nenamáhá, je to taková meditace v pohybu
:-)
Baruna

Příspěvekod Baruna » 21 zář 2006, 10:07

cože cože???namáhání břicha? to je jako špatný? já dělám denně takovejch 300 sedů-lehů..to taky vadí?to se taky počítá jako namáhání břicha nebo u té jógy je to něco jinýho..jakože nějaký větší napínání.. ?
lienka

Příspěvekod lienka » 21 zář 2006, 11:11

mozno niekomu pomoze toto: http://www.helpforibs.com/yoga/
a tu su konkretne cviky:
http://www.helpforibs.com/yoga/poses.asp
je to sice viac zamerane na IBS ako IBD, ale myslim ze to neposkodi ani na crohna ani na kolitidu