M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Propojení těla a psychiky. Co dokáže stres a deprese, jak s nimi bojovat. Psychoterapie - vyzkoušeli jste? Zkušenosti a doporučení.
Starfisher
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod Starfisher » 19 zář 2014, 23:35

phrich píše:Nevidím důvod, proč by se na veřejnosti neměli vést takovéto debaty.
Takové debaty vést je velmi žádoucí, může to posunout >některé< z nemocných o kousek hlouběji v nazírání na smysl jejich nemoci..... Druhá věc je reakce jiných >některých< nemocných na taková slova. Tedy třeba těch, kteří zatím nemají v úmyslu pátrat po pravdě a tedy i přijmout určitou míru spoluzodpovědnosti za svůj stav. A s vědomím spoluzodpovědnosti za to co je "teď a tady" získat i důvěru v lepší příští.....

Zle ublížit se dá např. i nenávistnými myšlenkami....
phrich píše:Každý nemocný by měl vědět, že jeho stav je komplexní, duševní i fyzický. Chápání toho stavu pak závisí na "prozření" dotyčného.
Já bych šel ještě dále a řekl bych - každý nemocný by měl vědět, že jeho stav je komplexní: duchovní, duševní i fyzický. A uzdravení nelze chápat jen jednostranně. Je uzdravení souznačné s potlačením příznaků na tělesné rovině ? Sotva, když vnitřní postoje pacienta zůstanou stejné a později přivodí novou ataku nemoci, resp. nemoc jinou.... Naopak úplná vnitřní změna člověka (často pod vlivem strádání) k lepšímu ještě nemusí, vzhledem k těžké "setrvačnosti" nemoci na fyzické rovině, znamenat i tělesné uzdravení.... Přitom fyzická nemoc v takovém případě již neplní žádnou "vnitřní funkci". A kde jsou resekce, tam již úplná regenerace na fyzickém těle není vůbec možná....

Uzdravení není úplné, pokud se nemocný nedopracuje do stavu, kdy necítí za své postižení a (ev. více či méně dokonané) uzdravení vděčnost směrem vzhůru. U tak hloubkové orby, jako jsou IBD, je laťka nastavena pěkně vysoko.
Starfisher
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod Starfisher » 20 zář 2014, 00:14

cicastro píše: Pokud vás zajímá vztah duše a nemoci existuje teorie podle níž si před narozením náš život naplánujeme.Včetně nemocí,postižení,tragických okamžiků a všeho podstatného co přispěje k vyššímu vývojovému stadiu naší duše.Cílem je podle mě dosáhnout toho co Kristus(umět kráčet přes rozbouřené moře).
Jistě, existuje osudový plán duše před jejím narozením. Ten si ovšem vědomě plánují jen velmi zralé duše a těch zas není tak mnoho... Ostatní celému ději jen trpně přihlížejí.... Že to není svévolný děj je nad slunce jasné....
K vyššímu vývoji duše nemusí vést jen průšvihy a postižení, ale i talenty. Stejně tak postižení i talenty mohou vést k zpětnému vývoji duše.... Jak kdo nastaví kormidlo na svém korábu.... :)
Co myslíte oním "dosáhnout toho co Kristus" mi doposud není jasné. :?
cicastro píše: Nikdy nejsme obětmi,protože scénáře pro své životní úkoly si píšeme sami.Nikoho z toho nemůžeme obviňovat - ve skutečnosti ani žádná vina neexistuje.Vesmír nás netrestá tím,že by nám působil špatné věci.Karma je neutrální,neosobní zákon,díky kterému svět funguje tak,jak funguje,stejně jako třeba zemská přitažlivost.
Jestli jsme nebo nejsme obětmi si určuje každý jeden z nás sám svým postojem. Vědomý/nevědomý. Nevolíme vždy správně, proto jsme občas i obětmi.
"Žádná vina neexistuje" - zkuste někomu ublížit a pak (pokud nejste vnitřně otupělý) mi řekněte, jak se cítíte. Vina existuje. Je jí mezi dnešními lidmi nepředstavitelné množství. Až bude poznána, odpuštěna, odčiněna, pak nebude.
Dál souhlasím. Vesmír nás netrestá; je nad námi Spravedlnost, která je identická s Láskou.
cicastro píše: Co se týká autosugesce nesoudím.Mně v určitém stadiu stavu nemoci pomohla.Nikomu nevnucuji.
Sugesci a autosugesci odmítám striktně. Nepopírám, že může vést ke zdánlivému zlepšení stavu, potlačení příznaků nemoci; ale z komplexního pohledu na uzdravení je >vždy krokem zpět<.
Lidé se teprve budou muset učit, jak pracovat správně se svými myšlenkami, slovy a činy. Nikdy to nesmí být v rozporu >s uvolněným< vnitřním životem. Upjatá, na rozum vázanou vůlí vynucená myšlenková sebekontrola není správná.
Již Komenský říkal : Nechte věci volně plynout, nepáchejte násilí na druhých ani na sobě (pokud to jen trochu jde).
O hypnóze zde nemluvím, ta je duchovně zločinem.....
(Jinak s Vámi souhlasím, že kdo dokáže >svobodně< vládnout svým myšlenkám, získává zvolna kontrolu nad svým osudem. To je stará známá věc :D. Však k tomu, aby nemusel sám sebe o něčem násilně přesvědčovat (autosugesce), musí vědět....).
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod cicastro » 20 zář 2014, 13:01

Jste velmi hloubavý a analyticky uvažující člověk :wink: .V podstatě s Vašimi názory souhlasím ....
Tady uvádím odkaz na jeden celkem sympatický výklad, snad lépe pochopíte:
https://marie-b.signaly.cz/1005/jezis-kraci-po-vode
Starfisher
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod Starfisher » 24 zář 2014, 12:11

Jestli to má věcně co říct k tématu, netuším. Nicméně souhlasím, jsem hloubavý a analyticky uvažující člověk. :)
Článek, na který odkazujete, O.K. :) Děkuji.
Vyplývá z něj mj. i poznání, že získat harmonii v duši je bez niterného vztahování se k moudré síle, kterou mám nad sebou, prakticky nemožné.
Je to ten bod, kdy se zralý člověk v důvěře skloní před čímsi nehmotným dokonalejším, než je on sám. Čistota této důvěry je klíčem k tomu, kdo (jaká část vyššího vědomí) se k němu skloní. Může to být např. jedna ze ctností, která začne vlévat své síly do středu jeho duše a vytvářet oporu pro vznik harmonie v ní. A tím podnítit proces skutečného uzdravování.
A každý člověk má možnost přizvat za vládce své duše i milujícího (všechny ctnosti sjednocujícího), ale zároveň výsostně spravedlivého Krále.
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod cicastro » 01 říj 2014, 09:21

V každé krizi(nemoci)se skrývá požehnání.Za každým mrakem je sluneční svit.Všechno zlé je na něco dobré.Každá věc a událost je službou lásky.Skrze temnotu se dostaneme ke světlu.Za bolestí je láska.

Když se nám přihodí něco bolestného,traumatického,těžkého nebo nepříjemného máme sklon nevidět na dané situaci nic pozitivního.CESTA k uzdravení představuje odhalení a přijetí druhé strany mince.Může to trvat chvíli,nebo celý život; v konečném důsledku na tom nezáleží.Tento přístup zároveň říká,že na našem životě není nic,co by bylo třeba napravovat,měnit nebo odstraňovat.Všechno je dokonalé takové,jaké to je.My to ale zpočátku nevidíme(nacházíme se ve stavu popírání),a tak se vydáváme na Cestu.A během ní se postupně stáváme tím,kým máme být.Učíme se to,co se máme učit,rozvíjíme své vědomí a sloužíme druhým.To nás přivádí k představě vesmíru jako uspořádaného univerza,v němž vládne vyšší řád nebo vyšší moc.Naše Cesta nás nakonec nevyhnutelně přivede k poznání onoho vyššího řádu.To je Chironův příslib.
Martin Lass: CHIRON Uzdravení a růst vědomí
a pro lepší pochopení přidávám odkaz na jednu krásnou písničku :) http://www.youtube.com/watch?v=EB-st5zACEI
Starfisher
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod Starfisher » 06 říj 2014, 18:34

Ano uvnitř, ano navenek. Ne uvnitř, ne navenek.
Pro mě je nemocný člověk nemocný. Nemocný člověk, který se uzdravuje je nemocný člověk, který se uzdravuje. Zdravý člověk je zdravý člověk.

Způsob, jakým používá vámi uvedený autor scelující psychologie pojmy, je velmi zvláštní.... Mám k tomu výhrady. A nejen ke způsobu vyjadřování. Já chci zůstat věrný pravdě.
cicastro píše:CESTA k uzdravení...........na našem životě není nic,co by bylo třeba napravovat,měnit nebo odstraňovat. Všechno je dokonalé takové,jaké to je.
PS: Písnička je krásná. Celé moravské "písničkářství otevřeného srdce" je fenomén. Nicméně i zde se zrnkem soli. Přírodní panteismus je pořádný úlet....
Starfisher
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod Starfisher » 08 říj 2014, 10:18

Lidem s IBD byla reálně vzata možnost žít plnohodnotný život. Není to třeba tak, že si napřed musí uvědomit hodnotu pozemského života ? Naučit se ctít si proud Života a Lásky a jeho Zákon, dříve, než se mohou začít skutečně uzdravovat ?
Nejsou přijatelné kamuflážní metody (např. konzervace zánětlivé tkáně chemikáliemi či lehčí formy sugesce) pouze prostředkem ke získání času k vykřesání touhy po pravdě o sobě a o světě ?
Nevím, poraďte mi :shock: !
Naposledy upravil(a) Starfisher dne 09 říj 2014, 11:38, celkem upraveno 1 x.
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod cicastro » 08 říj 2014, 15:16

Ano,souhlasím.Vše chce svůj čas.Člověk někdy musí projít utrpením,aby poznal více hodnotu života a především sám sebe.Postupné uzdravování jeho duše pak vede i k uzdravení těla.První příznaky nemoci jsem pocítil kolem 20 let.Dnes je mi 62 :) a již 11 let nemám žádné příznaky nemoci,všechno OK.Pravda prošel jsem očistcem na Zemi,kterým nyní prochází každý z vás.Zkoušel jsem všechno možné i nemožné,mimo léčení klasickou západní medicínou.A vše mě vždy posunulo o kousek dál.Nejhorší to bylo když mě nestor a zakladatel brněnské gastroenterologie doc.Martínek po důkladném vyšetření na krajské interní klinice(1980) poslal jako hypochondra do psychiatrické léčebny.Tam mi nepomohli,zhubl jsem asi 48 kg a asi 3 dny před smrtí(dle vyjádření chirurga)mě zachránila operace terminálního illea.Pan profesor se pak podílel na založení gastroenterologického centra a já se vydal na Cestu uzdravování duše.Vlastně bych mu měl dnes poděkovat,že mě nasměroval(nevědomě) k příčině nemoci :D práci na uzdravování duše.

Před asi 20 lety jsem se začal zabývat I - tingem.
I-ťing nebo také Kniha proměn, případně Čínská kniha proměn (čínsky: český přepis I-ťing, pchin-jin Yì Jīng, znaky 易經) je soubor čínských textů, jejichž vznik se klade až do 2. tisíciletí př. n. l. V její hlavní části se jedná o řadu 64 hexagramů, obrazců složených ze šesti čar (které mohou nabývat jangové nebo jinové podoby), které představují 64 rozdílných archetypálních situací. Kniha proměn se používala (a dodnes používá) nejen jako orákulum, ale také jako filozofický a kosmologický systém, který hraje důležitou roli v taoismu, z kterého ve velké míře vycházela čínská kultura.
Zajímavou odpověď jsem dostal na otázku o příčině nemoci.Několikrát mi vyšel hexagram číslo 25(Upřímnost,nevinnost), v němž se 5.jangová čára změní na jinovou,čímž se celý hexagram mění na hexagram 21(Zkousnutí.Překousnutí,Rozhodné jednání)
Pro zajímavost uvádím taoistický výklad od Thomase Cleara ke změně 5.jangové čáry:
Na nemoc není třeba užívat léku;vše dobře dopadne
Vyrovnané spojení síly a vytrvalosti spolu s upřímností srdce člověku nedovolí,aby překročil nebezpečnou hranici.Utváří se duchovní zárodek,úsilí dosáhlo svého vrcholu a nastává stav neusilování.Je to jako nemoc,na kterou není třeba léku,protože se brzy dostaví radost z pocitu zdraví.Tento stav je způsoben návratem k prapůvodní podstatě.k níž člověka dovede duchovní zárodek.Uvědomí si tak,že žádnou nemoc vlastně nemá.To co se zdálo být nemocí je v podstatě rozvinutý princip jin,který ještě nebyl přeměněn - základ je však pevný a domov poklidný.Opravdová upřímnost(nevinnost)člověka dovede zpět k osvobození se od nesprávného jednání.Je to upřímnost,v níž se vytrvalost a pevnost postoje spojila s přizpůsobivou proměnlivostí.

BLÁZEN
Jsem Láska...
Jsem snem, jsem představou, jsem fikcí, a již tehdy jsem byla, když Čas v lůně Prapříčiny neměl ještě tušení o krásách světů budoucích...
Jsem věčná, neznajíc smrti, poněvadž jsem představou, a věděti neznamená nic.
Nic není, co nebylo vysněno.
Všechno jest pouhým snem, a poněvadž o tobě, ó blázne, nikomu se nesní, nejseš.
Jsem tvojí vášní, a tou jest láska...
Ale jenom tvoje vášně to jsi ty, a vše ostatní jest klamné a ve smrti se rodí, tak jako stíny v černém rubáši bezhvězdných nocí...
Mně patří Dnešky i Jitra zítřích Splynutí,
Já zrodila jsem harmonii Snů i kámen Mudrců...
Co hledáš víc? - K nebeským trůnům sahá můj Majestát!..
A ať už snem, představou, či fikcí jsem, jsem věčná!
Smrtí jsem i Životem,
jsem Láska...
- Hledal Pravdu a nazývali ho bláznem.
- Pravdu popíral a bláznem byl.
- Zapomněl na Počátek a Konec; a tím jest Láska.
- Ona jest jedinou absolutní pravdou, jako Bůh; vše ostatní podléhá relativním zákonům.
- Oblékl ses do šatů lidské morálky? Blázne! Čím před Ní jsou? Ona roztrhá ti je na cáry, neboť jest nespoutaná jako živel, který dovede všechno uchvátit a obětovat jako sebe sama.
- Blázne! Nechytej se věcí, pojmů a frází, když tě proud uchvátí! Jedině tvůj duch jest tvojí spásou. Vše ostatní není, všechno ostatní se ti jen zdá...
- Proč jsi hledal, blázne, ideály na tomto světě? Což nevíš, že ony jsou reálné pouze ve tvé abstraktní obraznosti a pro tebe neexistují, poněvadž jsi je nedovedl stvořit?
- Blázne! Trojskou Helenu antických dob spoutal jsi svým zbabělým sobectvím a učinil z ní ustrašenou Madelon, ženu pro svou kuchyni a svoje lože, Madelon, které nezbývá, než nositi pouhé víno k přípitkům na opuštěný trůn svojí bývalé moci!
- Jenom silným, velmi silným určeno jest ovoce této země. - Kdes byl, že jsi neviděl Osud tkáti záměry věcí budoucích?

Doporučuji k přečtení následují článek : Neexistuje zdravá duše a nemocné tělo http://www.duchovniprednasky.estranky.c ... -telo.html
wildness
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod wildness » 08 lis 2014, 22:12

Zdravím :)
Náhodou jsem dnes narazila na tuto dikuzi a velmi se ztotožnuji s tím co píšete.
Vím, že jsem na dobré cestě k uzdravení a taky vím, že nemoc vychází z duše.
Velmi mne zaujalo tvrzení, že duše si vše plánuje. Pamatuji si jak jsem jako 3 letá hočička seděla na koberci a hrála si z bráškou.
Najednou jsem si šáhla na bříško a pomyslela si sama pro sebe, budu nemocná tady. Snad na to neumřu.
Bylo to zvláštní. Ta vazpomínka se mi vybavila teprve nedávno, ale pamatuji si to uplně přesně, jako by se to stalo včera.
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod cicastro » 05 pro 2014, 15:01

Děkuji za názor a vlastní zkušenost :D
Přečtěte si následující článek,snad Vám pomůže a posune ve vnímání smyslu své nemoci trochu dál:
http://zen.e15.cz/lifestyle/rudiger-dah ... n=copylink
Marta mama
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod Marta mama » 19 říj 2015, 10:21

Je pravda..můj syn...(26 ) měl nejdříve Ulcerozní kolitidu a na poslední kontrole mu zjistili , že přešlo do Crohna , měl velmi špatné období...sesypalo se na něj hodně psychických problémů a jak je " Chlap jak hora.." tak mi brečel do telefonu, tak jsem za ním honem jela...a jen jsem pomohla trochu ..jak jsem měla sílu..jako máma, řekla jsem mu..že ,je mladej a třeba časem ....BUDE LÍP...Kéž by bylo.... :? Já mám jen jeho.. :roll:
cicastro
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: M.Crohn,psychika,vědomí,myšlení

Příspěvekod cicastro » 21 říj 2015, 09:40

Také jsem byl mladej když jsem onemocněl,ale někde uvnitř jsem měl silnou víru,že se uzdravím a bude líp,skutečně máte pravdu.Víra v uzdravení dělá hodně.Nyní jsem již ve starobním důchodu a ještě jsem si našel práci,citím se celkem v pořádku.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host