Stránka 1 z 1

Biologická léčba Vojenská nemocnice Brno

Napsal: 14 lis 2015, 17:05
od salazar
Ahoj, slyšela jsem, že ve Vojenské nemocnici v Brně mají studie na biologickou léčbu u Crohna i Ulcerosní colitidy. Prý až na 7 let úplně zdarma. Nevíte o tom někdo něco ?
Na jejich stránkách nic není.

Re: Biologická léčba Vojenská nemocnice Brno

Napsal: 19 lis 2015, 10:31
od salazar
Ahoj, dneska jsem se tam dovolala. Opravdu nabízí biolu pro Crohny i Ulcerotiky. V úterý jdu na první kontrolu k MUDr. Štěpkovi, po telefonu se zdál úplně v pohodě. Kontakt na gastroenterologii ve Vojenské je 973 44 55 20.

Re: Biologická léčba Vojenská nemocnice Brno

Napsal: 06 pro 2015, 08:03
od salazar
Tak konečně doplním informace. Ve Vojenské jsem byla. Setkala jsem se s úžasným a vstřícným postojem. Naprosto podrobně se mnou pan doktor prošel celou moji dosavadní léčbu a potíže a dohodli jsme se, že zkusím novou biologickou léčbu, která by měla mít minimum nežádoucích účinků a hlavně mi ji můžou garantovat až na 7 let bez schvalování pojišťovnou. Minulý týden jsem měla všechny možné odběry a dostala elektronickej deníček, kam každej večer vyplňuju jak mi bylo. A v úterý už si jdu pro první injekci. A prej, kdyby to nezabralo, tak mají v rukávu ještě další možnosti. Osobně vřele doporučuji všem, kterým se nedaří Crohna zkrotit a hledají lidský a chápavý přístup. Podrobnosti klidně zašlu přes SZ. Sal

Re: Biologická léčba Vojenská nemocnice Brno

Napsal: 31 kvě 2016, 13:45
od Energizer
To je jen v Brně?

Re: Biologická léčba Vojenská nemocnice Brno

Napsal: 28 črc 2016, 12:53
od Thomik
Určitě to není jen v Brně, ale VN v Brně má těch možností asi nejvíc. Probíha zde více studií na biologickou léčbu, ať už Crohna nebo UC. Já jsem byl zařazen do studie na léčbu UC, kdy to nejdřív bylo lepší, poté mi bylo podáno (dle mého názoru a stavů) placebo. Po konzultacích s panem doktorem Štěpkem a po dalších vyšetřeních jsem se dostal konečně k léku, který (pokud bude pomáhat tak jak má) budu dostávat minimálně do roku 2020 (poté pokud bude schválen), nebo pokud se na trhu objeví něco účinnějšího. Přístup internistů ve VN Brno je úžasný, snaží se vyjít vstříc absolutně ve všem.

Re: Biologická léčba Vojenská nemocnice Brno

Napsal: 06 úno 2017, 22:00
od Karel63
Dobrý den, ač starší ročník, rád se taky podělím o pozitivní zkušenost. "Léčím" se s ulcerozou už 17 let a nikdy mi nikdo biologickou léčbu nedal, ikdyž mi ji mockrát doporučovali jak ve Fakultní nemocnici, tak můj gastroenterolog. Až sem se konečně dostal do Vojenské. Tady mi znovu udělali všechna vyšetření v express termínu a biologickou léčbu jsem si dokonce po několika konzultacích sám vybral - mám tabletky, injekcí jsem se trošku obával. Musím říct, že po týdnu jsem se konečně cítil tak, jak už desítky let ne. Naprosto neuvěřitelné. Kdo váháte nebo už Vás jinde zklamali, neváhejte.
Držím palce sobě i všem dalším. Karel

Re: Biologická léčba Vojenská nemocnice Brno

Napsal: 30 kvě 2017, 19:29
od Amálka
Karel63 píše:Dobrý den, ač starší ročník, rád se taky podělím o pozitivní zkušenost. "Léčím" se s ulcerozou už 17 let a nikdy mi nikdo biologickou léčbu nedal, ikdyž mi ji mockrát doporučovali jak ve Fakultní nemocnici, tak můj gastroenterolog. Až sem se konečně dostal do Vojenské. Tady mi znovu udělali všechna vyšetření v express termínu a biologickou léčbu jsem si dokonce po několika konzultacích sám vybral - mám tabletky, injekcí jsem se trošku obával. Musím říct, že po týdnu jsem se konečně cítil tak, jak už desítky let ne. Naprosto neuvěřitelné. Kdo váháte nebo už Vás jinde zklamali, neváhejte.
Držím palce sobě i všem dalším. Karel
Dobrý večer, vloni ve 49 letech mi byla diagnostikován Crohn, histologicky potvrzen. Celou dobu jsem bez efektu na léky, Pentasa, Budenofalk Uno, Imasup vysazen po 3 týdnech, Puri-Nethol po týdnu pro silné nežádoucí účinky. Uvažovala jsem také o biologické léčbě ve Vojenské nemocnici. Jen jsem se Vás chtěla zeptat, zda-li uvedli, kdo ten preparát na trh uvádí, v jaké míře a jak dlouho byl testován na nežádoucí účinky, nebo jde o preparát před oficiálním uvedeni a trh.
Moc děkuji, jestli poskytnete informace. Je skvělé, že se cítíte dobře. Musí to být obrovská úleva.